Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
20 март 2022
Мислења
1.211
Поени од реакции
2.956
Ако е позајмица може зошто да не. Сепак Дест е млад, офанзивен бек. Во Ајакс има играно под ЕТХ така да ако ЕТХ го сака сигурно гледа нешто во него.
Десен бек ни треба класа, на пример Хакими. За такви глувци ко Дест имаме веќе.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.747
Поени од реакции
5.303
Десен бек ни треба класа, на пример Хакими. За такви глувци ко Дест имаме веќе.
Хакими е 5 класи подобар од Бисакс и 3 подобар од Далот еден од најдобрите десни бекови во Европа е најдобро што може да де надаме е Белерин.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.474
Поени од реакции
55.478
Изгледа дека Барса запнува да има задолжителен откуп за Дест по позајмицата. Би било интересно да видиме доколку нашиве се запнат за Дамфрис.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.211
Поени од реакции
2.956
Хакими е 5 класи подобар од Бисакс и 3 подобар од Далот еден од најдобрите десни бекови во Европа е најдобро што може да де надаме е Белерин.
Се убо кажа и на крајот со последните неколку збора ја посра работата, да му ебам мајката да му ебам. Кај го најде Белерин.
Автоматски споено мислење:

Изгледа дека Барса запнува да има задолжителен откуп за Дест по позајмицата. Би било интересно да видиме доколку нашиве се запнат за Дамфрис.
Дамфриз би бил подобра опција од сите што се споменуваат, само не знам дали би го пуштиле Интер во овој период.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.747
Поени од реакции
5.303
Се убо кажа и на крајот со последните неколку збора ја посра работата, да му ебам мајката да му ебам. Кај го најде Белерин.
Автоматски споено мислење:


Дамфриз би бил подобра опција од сите што се споменуваат, само не знам дали би го пуштиле Интер во овој период.
Брат наоѓам заедничко решение ја лисим крв што Белерин не гобова. :gjavol:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.185
Поени од реакции
9.729
Што е финтата што само ние ќе играме со Лестер во четврток, а во недела пак со Арсенал?
Сеа гледам дека уствари и денес и утре се игра ПЛ, јас мислев само ние и Лестер играме во четврток и ќе имаме натпревар повеќе :pos: :tapp:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.747
Поени од реакции
5.303
Гарнер у Евертон со среќа нека му е.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.747
Поени од реакции
5.303
Се надевам дека нашиве биле паметни и за таа смешна сума од трансфер, успеале барем да стават бај бек клаузула.
Добра сума извадиа за Гарнер али добро е да има право за откупување.

Иначе ќе се мачиме со десните бекови оваа сезона.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.446
Поени од реакции
378
Штета за Гарнер, од една страна криво е дека ќе си замине, од друга страна, која е реалноста ако остане - уште една позајмица, ќе го биде или не, и можно е да замине кога ќе му истече договорот за без пари. За во прв тим не е, гледаме дека не играше ни на припремите, ниту на овие 4 утакмици го има во составот. Беше добар во Чемпионшип, но ПЛ е сосем друго. Многу е тешко за пробивање во прв тим во топ 6 екипите. Има 21 година, треба да игра редовно фудбал. Јунајтед добива 15-20 М од играч од академијата, не се сеќавам кога последен пат сме продале за толкава сума (играч од нашата академија).
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.525
Поени од реакции
8.892
Случајно да не се муабетите за доцнење на некој играч од академијата на припремите за него, а не за Гарначо? Зошто ни на припремите не изигра ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom