Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.446
Поени од реакции
378
Со Маласија имаме 5 леви бекови моментално - Шо, Телеш, Вилијамс, Фернандез + Маласија. Веројатно Телеш и Вилијамс треба да се спремат за нови клубови (Брендон можеби позајмица), Шо + Маласија да ги имаме во тимот, а Фернандез да го спремаме за во иднина, дали преку позајмица или тренинзи со првиот тим. Има доста талент, очекувам да го биде.

Ова засилување на позиција која не е приоритет, можеби покажува дека има "groundwork" направено и за други трансфери, на побитните позииции, а за Маласија се активирале за да не го договори Лион. Веројатно се имат начелно договорено и за Де Јонг и знаат колкав дел од буџетот им останува за другите трансфери. И сумите кои се спомнуваат за двајцата се релативно ОК, така да, се надевам дека полека одиме во здрава насока.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.187
Поени од реакции
1.037
Нашиве испратиле понуда и за Мартинез, и кај овој играч сме во предност поради Тен Хаг, се надевљм и него брзо ке го завршат
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.446
Поени од реакции
378
Јас повеќе би сакал да видам десно крило / напаѓач како наредно засилување.
Во одбраната би рекол дека треба да се продаде нешто, пред да се купува.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
868
Поени од реакции
1.234
Добро ја не знам што се запнале пола тим на Ајакс да го зимат, ај Ајакс да се викаме ако не, сите ги преселија кај нас се Холанѓани па среќа Мемфис не му текнало да го купува.
Имам некое чувство дека ако им го смени тој лузерски менталитет можеме да очекуваме преродба, ама ако тоа што го имаме на располагање потфрли ќе ни треба нов ремонт другата година, не ни сакам да размислувам да не освојат ништо, ма да знаејќи ги какви се лигави после првиот пораз сите ќе се жалат на повреди и како тренинзите им се тешки.
За какво освојување нешто зборуваш? Во ПЛ има шест екипи моментално поскоцкани од нас кој помалку кој повеќе а и низ куповите е скоро невозможно да не налеташ на нив. Кого и да го купиме не би си задавал такви очекувања да освоиме било што. На некаква си нула сме и јас искрено ќе се израдувам на место за ЛШ. Ако случајно нешто се упеца ќе ми биде екстра а далеку од тоа дека мора и треба да очекуваме трофеј следнава сезона. Релакс...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.036
Поени од реакции
53.862
За какво освојување нешто зборуваш? Во ПЛ има шест екипи моментално поскоцкани од нас кој помалку кој повеќе а и низ куповите е скоро невозможно да не налеташ на нив. Кого и да го купиме не би си задавал такви очекувања да освоиме било што. На некаква си нула сме и јас искрено ќе се израдувам на место за ЛШ. Ако случајно нешто се упеца ќе ми биде екстра а далеку од тоа дека мора и треба да очекуваме трофеј следнава сезона. Релакс...
Мора да одиме all in на ЛЕ, и да фатиме ЛШ сезонава.

Инаку, иако сеуште мислам дека ке остане во Лондон, дечкото вика дека нашиве се надеваат дека ке се предомисли.

 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
868
Поени од реакции
1.234
Мора да одиме all in на ЛЕ, и да фатиме ЛШ сезонава.

Инаку, иако сеуште мислам дека ке остане во Лондон, дечкото вика дека нашиве се надеваат дека ке се предомисли.

Да одиме да бале ама шансите за освојување не се најголеми,реално. Во турнирски натпреварувања конкурираме,таму нема ништо сигурно дури и кога си главен фаворит а не сме во ниедно.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.182
Поени од реакции
4.836
Очекувам само да нема очобол од фудбал а се друго ќе е плус секако дека е многу тешко да одиме на било каков трофеј до крофни во тимот. Нека се фокусираат на напревар по напревар у април или мај ќе видиме за што може да калкулираме.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.036
Поени од реакции
53.862
Очекувам само да нема очобол од фудбал а се друго ќе е плус секако дека е многу тешко да одиме на било каков трофеј до крофни во тимот. Нека се фокусираат на напревар по напревар у април или мај ќе видиме за што може да калкулираме.
Можеби ке си каснам од јазикот, ама полош фудбал од оној од минатава сезона, тешко дека ке може да изиграме.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.182
Поени од реакции
4.836
Можеби ке си каснам од јазикот, ама полош фудбал од оној од минатава сезона, тешко дека ке може да изиграме.
Се надевам царе али се зависи колку ќе се заангажираат одредени играчи, ќе треба да играат во систем што не го осетиле до сега. До сега беа тинтрани да им одговараат тренинзите, позицијата која ја играат или па најлошото од се шетањето по терен да не тупам повеќе јасно ви е што зборам и за кои играчи.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom