Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 ноември 2007
Мислења
810
Поени од реакции
1.161
Точно така, ако не за ротација тогаш првотимец кој сигурно не би бил најдобар играч во екипата. Многу, многу работа го чека Тен Хаг, и неколку баш квалитетни трансфери. А се треба да почне со средината на теренот, таму мора 2-3 играчи да се донесат.
Да, твоево е поблиску до вистината. Со добра екипа и тој ќе изгледа подобро ама во никој случај не може да е тој носител до титули. Ме радува односот на Тен Хаг затоа што после сите дешавки со Јунајтед притисокот е се поголем а тој ветува,значи и нему му ветиле во најмала рака!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.383
Поени од реакции
4.297
И Реал изгледа се приклучиле за Нуњез...
И за ДМ како што стојат работите, повторно со курот в раце ќе останеме и со МекФред ќе крпарат. Едино Гарнер ако се избори да влези во прв тим.
Како бе со Мекфред било која стедина во премиер лигата е подобра од нашата нека одат по Бисума нека одат по Тилеманс нека тргнат по Леимар сигурно имаат повеќе на листата од 3 играчи.
Не верувам дека Тен хаг ќе прифати да игра со технички тремки како МекФред.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
359
Поени од реакции
409
Нека му дадат на чоекот 100% поддршка без суфлирање и наметнување мислења и избор на играчи и трансфери, нека си направи екипа како што сака, балериниве и канцерот да се исчисти и да игра фудбал. ДА ИГРА ФУДБАЛ, ДА ПОКАЖАТ МАДИЊА И ЖАР ВО ИГРАТА па и нека не фатат лига на шампиони. Да се израдувам и искурчам барем пред јавноста дека живуркаме барем.


Што се однесува до мене би ги исфрлил сите лиглина и балерини почнувајќи со Мегваер, Бисака, Рашфорд и таму уште кој лигуш остана, таа лисица Лингард куро да ми цица сестра или симпатична братучетка, Мек Томинај би гооставил за ротација и да учиод некој страшен играч шо че го земиме.


Земаш еден одбранбен, средина двајца, напад еден, анонимуси земаш за две палети масло и му даваш шанса на надежни деца од школата 5-6-7 деца нека трчкаат.


Мора од негде да се почни да се скини канцеро и постави подлога за да нарпедуваат. Поздрав дечки и посакувам и ние малце да се порадуваме на нешто, барем малку надеж да ни дадат... Вака влегувам овде и ме наврнува анксиозност и суицидална промаја овде,само шо не сум клал бесилката на цреша и да се обесам.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.369
Поени од реакции
8.474
Има среќа што добар дел од примадониве кои ја билдаат лошата атмосферда во соблекувалната ќе си бегаат, па ќе може да ги замени со играчи по свој вкус од старт.
Од ова што го читав деновиве двоецот Погба-Лингард е практично вирусот во соблекувалната. За жал под нивно влијание паднал и Рашфорд, а во тој круг влегле и Баји и Хендерсон. Сигурно се и други во тој круг, но нивното заминување ќе биде од големо значење на клубот. Се надевам дека и Баји и Хендерсон ќе го фатат патот.
Зад грб на Рангник се исмејувале бе...Професионални играчи што земаат астрономски плати, а на терен ги нема никаде.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
524
Поени од реакции
1.611
Мене ми се бендиса првото интервју со Тен Хаг. Баш онака храбро. Сега најважно од се е да се погодат 2-3 трансфери, ама треба и среќа за тоа.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.123
Поени од реакции
955
Мене ми се бендиса првото интервју со Тен Хаг. Баш онака храбро. Сега најважно од се е да се погодат 2-3 трансфери, ама треба и среќа за тоа.
Да се погодат и да се договорат на време, сите озбилни клубови веќе почнаа да потпишуваат нови играчи
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.298
Поени од реакции
39.659
Мене самоувренеоста на Тен Хаг ми кажува дека му ветиле што сака. Е после, ќе зависи од него и играчите. :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom