Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.497
Поени од реакции
876
Догодина Њукасл ќе има буџет колку ПСЖ, ако не и поголем. Така да се потешко ќе биде да се пласираме во ЛШ. А за трофеј во ПЛ со Глејзери може само да сонуваме.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
359
Поени од реакции
409
Ако немаат амбиции за титула, не знам до кога би траела оваа еуфорија дека сме прејак клуб итн, веќе со години сме летаргични и лузери. Кој стаса и влезе ни кладе по 3-4-5-6 гола. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.582
Поени од реакции
52.507
Ако немаат амбиции за титула, не знам до кога би траела оваа еуфорија дека сме прејак клуб итн, веќе со години сме летаргични и лузери. Кој стаса и влезе ни кладе по 3-4-5-6 гола. :D
За еден клуб траеше 30 години.. па ти види :).

Има разлика, кај Тотенхем можда не се сите класа играчи, ама не е соблекувалната во хаос, што кај на се случај, не дека Конте е слаб тренер, ама на нас ни треба комплетна реформа која се надевам ЕТХ ке ја спроведе со помош на Рагник
Главната им ѕвезда одбиваше да дојде на тренинг за да лапне трансфер во Сити, 3 различни тренери имаа сезонава. Разликата е што купија играчи во Јануари кои им донесоа пласман во ЛШ, ние чекавме да видиме кој ке ни биде тренер и се срамотевме против Вотфорд, Барнли и останати екипи пред испаѓање.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
359
Поени од реакции
409
За еден клуб траеше 30 години.. па ти види :).Главната им ѕвезда одбиваше да дојде на тренинг за да лапне трансфер во Сити, 3 различни тренери имаа сезонава. Разликата е што купија играчи во Јануари кои им донесоа пласман во ЛШ, ние чекавме да видиме кој ке ни биде тренер и се срамотевме против Вотфорд, Барнли и останати екипи пред испаѓање.
Се во ред то да гледаме во туѓиот двор демек има и полошо... ама ако гледаме и од друга перспектива има и подобро од нашето!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.455
Поени од реакции
4.347

Баш се чудам кој будала ќе го земе.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.497
Поени од реакции
876
Тотенхем + Конте (декември 2023) = хаос, 9 место.
Живи били па видели, викаат Србиве. Ако е така ние сме неколку години понапред од Тотенхем.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.455
Поени од реакции
4.347

Форест го бараат Гарнер би го оставил уште една сезона ако земеме 2 везњаци.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
524
Поени од реакции
1.613
Денес имаше вест дека Тен Хаг се интересирал и за Ботман од Лил, кој би коштал 25-30 милиони. Можеби таков план има, да накупи повеќе поефтини фудбалери кои за разлика од овие би трчале и би се бореле по теренот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom