Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.178
Поени од реакции
5.512
Ауу сега пуштам, подзаборавив дека има и второ полувреме :cautious: Кој срам човече :facepalm:
 
Член од
20 март 2022
Мислења
736
Поени од реакции
1.818
Реприза од пред 3 години со Евертон. Само што ова сезона севкупно е 70 пати полоша и од таа.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.864
Поени од реакции
4.570
Со замените играме полошо инаку.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.664
Поени од реакции
17.349
Проект кој го тераат од 2013 навака, и после толку години резултатот на проект во кој се вложени милијарди е тој .... 4-0 за Брајтон. Земи на лето шиткај комплет се од чистачка до играч и почнувај од нула. Збирштина од мизерија, па уште и плата земале, па уште и по 250.00 фунти неделно .. абе овие ни 5 фунти не заслужуваат, не заслужуваат ни да ги плукнеш не па нешто друго.

ХКК ПУ !!!!
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
359
Поени од реакции
409
Едно време низ интернетов се зборуваше страшен проект иаме, се глеаше менталитетот на балерини уште одма само ај.. да ти ебам екипата каде шо земаат тренер само да тренира то шо му се сервира од професионално неписмени луѓе кои одлучуваат шо да се купи, а шо не. :)

Немам многу надежи дека ќе успее Хајсенберг ама ајде си прам интересно да е нареднава сезона и ви кажувам од Ипсвич или Норвич че земам дрес, ама не одам кај овие во Манчестер кој ги еба. :D
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.873
Поени од реакции
21.260
Проект кој го тераат од 2013 навака, и после толку години резултатот на проект во кој се вложени милијарди е тој .... 4-0 за Брајтон. Земи на лето шиткај комплет се од чистачка до играч и почнувај од нула. Збирштина од мизерија, па уште и плата земале, па уште и по 250.00 фунти неделно .. абе овие ни 5 фунти не заслужуваат, не заслужуваат ни да ги плукнеш не па нешто друго.

ХКК ПУ !!!!
Ќе им се намалат платите за 25 % мислам,затоа што не обезбедија Лига на Шампиони а како што оди работата ни Лига Европа нема да фатат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.864
Поени од реакции
4.570
Ќе им се намалат платите за 25 % мислам,затоа што не обезбедија Лига на Шампиони а како што оди работата ни Лига Европа нема да фатат.
Ако не фатат лига европа нека не се трудат за конфернциска лига. Нека се фокусираат на премиер лига можеби ќе завршиме 4то со многу среќа.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.873
Поени од реакции
21.260
Ако не фатат лига европа нека не се трудат за конфернциска лига. Нека се фокусираат на премиер лига можеби ќе завршиме 4то со многу среќа.
Ако остане пола од тој тим пиши пропало,и на Тен Хаг ќе му забијат нож во грб.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.873
Поени од реакции
21.260
8 мина биле сигурни тоа се 5 повеќе на кои јас би сметал.
Јас би ги осталнсамо ДеГеа,Санчо,Еланга и Роналдо за да имаме повеќе опции во нападот друго све би продал.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.444
Поени од реакции
378
Играчите уште од Февруари некаде се на апсолутен одмор (не дека пред тоа беа сјајни) после поразот во ФА купот и ЛШ летнаа со умот на плажа (а многу од нив и со мислите се надвор од Јунајтед целосно). Утакмиците ги играт ради реда. Таква игра нема во Чемпионшип. Таква катастрофа од игра не памтам да имам глеадно - а Јунајтед го гледам повеќе од 20 години.

И Рагник влегува ова група. Ако веќе гледаш дека 7-8 играчи си одат на лето, и немат желба за игра, зошто ги играш редовно? Мата и Матич стартуваат 2 утакмици во 4 дена, а Мата немаше старт претходно цела сезона. На крајот од неговата кариера во Јунајтед ќе му темпираме форма. А Ханибал од кој што се очекува да игра во иднина, го казнил да игра за У23 поради невнимателната игра против Ливерпул. Одбраната изгубена во време и простор, а упорно играме со истите играчи. Рагник е добар на пресовите, веројатно улогата на консултант околу трансферите би му била добра, она што го зборува на пресовите има смисла, ама за тренер и менаџер не добива никаква прелазна оценка. Не верувам дека ако останеше Оле ќе беше нешто полошо од ова.

Ајде нека дојде летото, утакмицата со Кристал Палас може да ја пуштат службено да не се брукаме.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
359
Поени од реакции
409
Играчите уште од Февруари некаде се на апсолутен одмор (не дека пред тоа беа сјајни) после поразот во ФА купот и ЛШ летнаа со умот на плажа (а многу од нив и со мислите се надвор од Јунајтед целосно). Утакмиците ги играт ради реда. Таква игра нема во Чемпионшип. Таква катастрофа од игра не памтам да имам глеадно - а Јунајтед го гледам повеќе од 20 години.

И Рагник влегува ова група. Ако веќе гледаш дека 7-8 играчи си одат на лето, и немат желба за игра, зошто ги играш редовно? Мата и Матич стартуваат 2 утакмици во 4 дена, а Мата немаше старт претходно цела сезона. На крајот од неговата кариера во Јунајтед ќе му темпираме форма. А Ханибал од кој што се очекува да игра во иднина, го казнил да игра за У23 поради невнимателната игра против Ливерпул. Одбраната изгубена во време и простор, а упорно играме со истите играчи. Рагник е добар на пресовите, веројатно улогата на консултант околу трансферите би му била добра, она што го зборува на пресовите има смисла, ама за тренер и менаџер не добива никаква прелазна оценка. Не верувам дека ако останеше Оле ќе беше нешто полошо од ова.

Ајде нека дојде летото, утакмицата со Кристал Палас може да ја пуштат службено да не се брукаме.
Брат не знам колку е вистина ама Лингард лингуро пред утакмицамислам Челзи беше решил да не игра и му рекол на тренерот да не го клава пошо не му се играло. На шо личи то бе? Абе че му ебам то фацата ко шапкла за кнауф редење, да му ебам се неталентирано по дома. Ме нервира жими се ом да се напијам коњак и неколку ленти хелекс.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.864
Поени од реакции
4.570
Брат не знам колку е вистина ама Лингард лингуро пред утакмицамислам Челзи беше решил да не игра и му рекол на тренерот да не го клава пошо не му се играло. На шо личи то бе? Абе че му ебам то фацата ко шапкла за кнауф редење, да му ебам се неталентирано по дома. Ме нервира жими се ом да се напијам коњак и неколку ленти хелекс.
Да спомнам по 100ту пат кога ги тераше да играат на јак пресинг и да тренираат за таква игра колку пати беше линкнато колку јадните не биле задоволни од тренинзите. :(
Инаку и Ралф е крив има и он коксови не е дека беше совршен али никој не го ферма во клубот ни играчите ни управата.
На крај само да кажам управата е највеќе крива за сезонава. Требаше холдинг везњак на почетокот на сезоната не го купија, требаше појачување во јануари негативно одговараат.
И Оле требаше да го изшутираат по брза постапка после поразот од Ливерпул и да го земат Тен хаг да ти *бам јас респектот спрема друг клуб кога ја отпишуваш сезоната на сопствениот клуб во ноември.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.664
Поени од реакции
17.349
Катастофална клубска политика се тера уште од времето на Ферги, а класичен пример ви е Велкбек ( ви текнува на Клеверли ?). Денеска на умрен Манчестер Јунајтед каде уште некој од публика да влезеше гол ќе дадеше, Велбек беше дух. Е со такви играчи сме терале и уште тераме клубски политики, пример Џеси Лигард и остала буранија. Абе не бива од нив ништо ама упорно ги држат во клубот. Еј Џеси Лингард од него направија човек, фудбалер (анти талент можда) ама направија човек. Гомното непрокопсано не врати ни со 1% од она што го доби како фидбек од клубот, ама ене го уште е официјален играч на Манчестер Јунајтед. Едноставно академијата не продуцира квалитетни играчи, батали таа политика и купувај таленти од страна, внеси ги во игра и нека се градат.
Моја констатација е дека клубот треба да се дистанцира од англиски играчи и да се фокусира на играчи од надвор. Едноставно англичаните се анти таленти, пијандури и проста маса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom