Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
28.546
Поени од реакции
52.385
Добро бе, кога одев по баскет терените низ градов(дури ми можеше газОт), не дај боже да имав лош ден да изиграм лошо, абе не можев да спијам нерви кинев, душа ме болеше, едвај чекав да отидам пак да изиграм пепел да направам, душа вадиш се бориш за секоја топка, се караш за секој лош потег или одглумен фаул, чисто од факинг љубов (и за да не чекаш ебана боЉа).

Овие за мене се дно ебано од карактери, не би ги зел ни во маало во тим..не пак да ми играат во најгледаниот фудбалски тим на планетава.
Буквално прават пари за еден месец колку ние за цел живот.
И не ги боли КУР. Губат и не се замараат ејј..//??
Разбирам да изгубиш...ама да се бориш, да оставиш се што знаеш на терен, да се види барем дека се трудиш ама дека толку ти е капацитетот.

Ама не, на мочковциве де менаџерот не им бил погоден, де не можеле со автобус да се возат, де во депресија ради пичката не му давала, де ги искарал некој ни ѓој ни твој новинар, па тренирале доцна...па..идете у триста пичке материне

Би ги продал сите и око нема да ми трепне.
Ок би задржал најмногу 2, 3ца.

Без ебан карактер на клупа, што ќе ги шамари и ќе ги испрати у три лепе материне при првиот ебан курташак, не бидува ништо.

Има една стара, "В муцки мање, в гас ебање".

Се извинувам што пцуев поштована публико.
Нема професионална гордост кај многу од овие фудбалери. Едноставно знаат дека и да изиграат срање цела сезона, платата ке си дојде на 1-ви.

Ова што се случува сега со клубот, само покажува каква страшна работа вршел Фергусон, со вака поставени нешта.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.470
Поени од реакции
3.994
Знам дека не е можно, но кога би било можно би ги избркал сите до еден, ама буквално сите до еден. И од 0, со нов тренер, нови играчи.
И да, секако во договорите би им ставил ако не бидат во ТОП4 да мора да вратат 50-60% од лудачките примања што ги имаат на годишно ниво, па тогаш дали ќе играат вака. Веќе не заслужуваат ни да ги гледаш, ИДИОТИ
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.382
Поени од реакции
4.297

Очекувајте линкови од незадоволство во соблекувалната во следните денови.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.496
Поени од реакции
875
Кој збореше овде дека Конте не бил доволно квалитетен тренер за Јунајтед?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.126
Поени од реакции
5.430
@Ve76
Па не е добар, гледаш ќе ги однеси Тотенхем во ЛШ. Нашиот план беше да играме конференциска :LOL:.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.382
Поени од реакции
4.297
Кој збореше овде дека Конте не бил доволно квалитетен тренер за Јунајтед?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Не дека не е доволно квалитетен туку ќе завршеше исто како со Мурињо.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.930
Поени од реакции
19.712
Се предомислив, не би избркал 80% од тимов, 99% би ги избркал, ќе го оставам само Де Геа и он ќе биде костурот на кој ќе се гради новиот тим.

Џабе е се моментално, Господ да се симне од небото не ги оправа овие играчи. Овие имаат проблем самите со себе, главата треба да си ја средат. Не може цел живот да тренираш фудбал и пак да не знаеш да играш, не може секој ден да тренираш со истите играчи, и пак да не знаеш ништо да одиграш меѓу себе, едноставно не прифаќам. Сум бил спортист, сум тренирал, и после еден месец тренирање со истите играчи макар и прв пат да се среќавате у живтот, веќе знаеш кој како би изиграл, се читате меѓу себе. Овде има играчи што играат заедно со години, тоа е огромен период ти да направиш некоја хемија меѓу себе, а на терен ние ништо не гледаме од ова, т.е гледаме играчи што личат како прв пат да се гледаат, како да се запознале у тунелот пред искачање.

Овие играчи мислат на све друго у животот, освен на фудбал, фудбалот им е на предпоследно место, а клубот закован на дното. Овие играчи мислат на која дроља да и пишат после тренинг, кај да искочат вечер, која нова кола да ја купат, ама не се они криви, клубот е што им дава толкави плати. Кој му кур бе на Рашфорд да зима по 200.000-300.000 неделно? Со што он заслужил да зима толку пари? Има освоено нешто? Што му ја пикна на Демикелис меѓу нозе тоа е причината? Изгубени у свемирот се, Инстаграм фудбалери и он, и Погба и тој лингурот, и шупакот што заврши у затвор. Оној Мегваер, не знам што да кажам за него повеќе, изгубен случај е мал збор, секогаш се наоѓа на погрешно место во погрешно време, нека иде у црква нека остави зејтин, пешкир и пар чорапи, нека запали свеќа за здравје зашто таков баксуз немам видено. Го има некој проколнато нема друго, јас не гледам друга причина зашто некој би пропаднал така.

Едино го жалам Роналдо, еден од најдобрите играчи во историјата на оваа игра, човек што во својата кариера играл со играчишта како Сколс, Гигс, Руни, Рамос, Модрич, Крос, да спадне на ликови како Мегваер, Ван Бисака, Фред и слични играчи у покушај. Какво паѓање од коњ на магаре.

За крај, по кој знае кој пат ќе напишам, не гледам враќање на стари патеки уште догледно време, минимум 5 години како ништо.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.033
Поени од реакции
5.135
А уште ли се нервирате? Сезоната за нас е завршена дечки. Не вреди да се трошат нерви на овие до крај на сезона.

За Рагник ќе кажам само дека е правилен потег што го назначивме. Ако останеше Керик ќе ги имавме истите пресеви како со Оле, штитење на играчите итн. Вака овој отворено ги критикува а и со него како спортски директор очекувам да се сменат некој работи во поглед на носење и продавање играчи т.е. да нема штитење на звездите. А сезонава нека му биде поглед од најблиску да види што има во тимов.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
359
Поени од реакции
409
Перцепцијата и призмата на гледање на фудбалот ни е изместен, само нека ви текне неколку страници поназад Фред мислевме дека станува играчиште и веќе се буди бразилскио гуру днк во него и че почни да игра.. :D
 
Член од
20 март 2022
Мислења
625
Поени од реакции
1.568
Перцепцијата и призмата на гледање на фудбалот ни е изместен, само нека ви текне неколку страници поназад Фред мислевме дека станува играчиште и веќе се буди бразилскио гуру днк во него и че почни да игра.. :D
А што лошо има одиграно Фред последните 5 - 6 месеци? Напротив, заедно со Де Геа е еден од најдобрите и најконстантните на терен. И ќе биде и тоа како користен и од Тен Хаг ако дојде.
Или како по обичај да се тресни нешто, а секогаш тука се неколкумина дежурни кривци, требало, не требало удри по нив.
Мислам дека вие воопшто не ни гледате утакмици.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.382
Поени од реакции
4.297
А што лошо има одиграно Фред последните 5 - 6 месеци? Напротив, заедно со Де Геа е еден од најдобрите и најконстантните на терен. И ќе биде и тоа како користен и од Тен Хаг ако дојде.
Или како по обичај да се тресни нешто, а секогаш тука се неколкумина дежурни кривци требало, не требало удри по нив.
Мислам дека вие воопшто не ни гледате утакмици.
Проблем најголем гледам кај него денес зошто воопшто го почна напреварот изгледа дека имал повреда уште пред да почне напреварот секој пас му беше погрешен, доцнеше на секое покривање и не беше фокусиран.
Кога Ралф збореше во Јануари дека треба везњак управата гледаше да заштеди некое милионче сега останавме со Матич и Погба и тоа штедење ќе ги кошта многу повеќе од што планираа,
 
Член од
20 март 2022
Мислења
625
Поени од реакции
1.568
Проблем најголем гледам кај него денес зошто воопшто го почна напреварот изгледа дека имал повреда уште пред да почне напреварот секој пас му беше погрешен, доцнеше на секое покривање и не беше фокусиран.
Кога Ралф збореше во Јануари дека треба везњак управата гледаше да заштеди некое милионче сега останавме со Матич и Погба и тоа штедење ќе ги кошта многу повеќе од што планираа,
Изгледа имаше некоја повреда, ако не се лажам, прва до сега откако е тука. И тој прегоре.

Ралф велеше дека ќе пазарат во Јануари само доколку е достапен вистински играч. Сигурно му имаа дадено некој поситен буџет да испазари нешто.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.382
Поени од реакции
4.297
Изгледа имаше некоја повреда, ако не се лажам, прва до сега откако е тука. И тој прегоре.

Ралф велеше дека ќе пазарат во Јануари само доколку е достапен вистински играч. Сигурно му имаа дадено некој поситен буџет да испазари нешто.
Точно али преходно изјави дека треба да потребно е да се донесе појачување во средина.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.123
Поени од реакции
955
Скапо ке го платат ова незалагање одредени играчи, мислам дека Рагник нема да им го опрости ова, плус свесен е дека исто ке го прават и со наредниот менаџер, така да не очекува доста бурно лето, ке ги отера у курац сите промадони
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.502
Поени од реакции
2.342
Моменталнава постава фудбалери кои треба да си заминат може да се подели на две групи. Едната е фудбалери кои не се доволно добри за да играат на највисоко ниво а другата е фудбалери кои се понашаат како да освоиле све и свашта и им е скурчено од фудбал. Во првава група би ги ставил: Мегваер, Дало, Лингард, Мата, Матич, Џонс а во вторава Рашфорд,Погба, Шо. Би сакал сите овие плус Роналдо да ги избркаат како кучиња од тимов дека не заслужуваат да играат после вакви партии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom