Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.119
Поени од реакции
4.090
Подобро од што очекував не доволно за да е стартер.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.345
Поени од реакции
8.445
Не знам дали ја приметивте реакцијата на Роналдо кога му викаше на Мегваер да ја смири топката во чиста позиција наместо да игра на прва со глава и притоа да ја изгубиме топката.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.396
Поени од реакции
51.922
Мегваер нека е среќен што не доби втор жолт картон за еден дебилен старт на Бовен откако му влезе и за малку не му сјеба зглоб. Уште 7-ка му дале оценка. Џабе што му Роналдо збори, овој е посран во поглед на самодоверба, кај сакаш да ти смири топка.

Нешто не штима меѓу двајцата, во една прилика кога Мегваер изнесе топка, Роналдо едно 20-30 метри трчаше покрај него барајки прост пас во нозе, и овој на крај ја даде на Еланга чинам на крило, буквално го изигнорира и го прескокна.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
472
Поени од реакции
1.004

Која пасија ја има Кавани, нека видат некако да му продолжат договор барем уште сезона.
Кавани е цар. Огромна штета е што не е 5-6 години помлад, играчиште во секоја смисла на зборот.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
472
Поени од реакции
1.004
Убава победа вчера, не заради играта и резултатот, туку заради желбата. Очигледно дека не е мотивацијата проблем, нешто друго е. Мислам дека ако се донесат модерни бекови и Рајс конечно ќе имаме еден силен Манчестер кој ќе може да се носи со секого.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom