Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.527
Поени од реакции
4.210
Искрено не ве разбирам,на раце би го носел Роџерс до Манчестер,
Да ако целта е само да се замени Оле. Пошто ретардираме со титуливе више 10та година ваљда го имаш и ти стекнато заморот од пцуење по тренер на секои година дена. Според тебе, зашто Роџерс у оваа консталација би бил другачија прича. Немора да пишеш сеа рано, може и покасно :)
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.893
Поени од реакции
9.960
Stariot ja utna so Pep i Klop, nasive ja posraa so izborot na treneri. Eden Karlo da go potpisea ke zemevme edna titula. Plus drzime gubre i otrov vo timov. Za jagotka na shlagot site znaeme deka klubov go vodat moroni i ushte dolgo vreme nema da vidime nisto. A moze i da go brkame rekordot na liverpul nikoj ne znae
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.508
Поени од реакции
16.706
Истата атмосфера е како пред да го избркаат Мурињо. Сите знаат дека треба да лета, само од управата на клубот чекаат, да не случајно се деси чудо.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.290
Истата атмосфера е како пред да го избркаат Мурињо. Сите знаат дека треба да лета, само од управата на клубот чекаат, да не случајно се деси чудо.
Ама по најновиве вести ќе си го гледаме Оле до крај на сезона. Тажно е на какво ниво падна клубов.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.527
Поени од реакции
4.210
Нече слонче у лонче. Јебига, идемо мизерно до крај на Мај 2022 а после распад систем.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
1.309
Поени од реакции
3.127
Со самото тоа што се уште не е избркан, слободно може да се каже дека сме најкатастрофално водениот клуб во Европа, дури и пред Барселона. Дури и они го сменија тренерот.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.214
Поени од реакции
9.835
Дечки во брак е во добро и лошо, а во Јунајтед е во лошо и полошо.
Така да имајте верба, ќе биде. Пулци 30 години патеа, еве го гледам баџо ми, една титула го подмлади човекот.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.527
Поени од реакции
4.210
Да ама у нашиов случај многу се ебе на страна у задње време.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
282
Поени од реакции
300
Искрено не ве разбирам,на раце би го носел Роџерс до Манчестер,е до толку е цреп овој мрсулов што не напушта сам.
Куче смрдливо,место да напуштеше дур требаше,направи некои промени,го сакаше цела фан база,он остана и натера едно 50% од фановите да го замразат.
А ќе го мразам,зошто е КРЕТЕН,толку глуп лик немам видено,да ти се дадат 1000 шанси,да не можеш да искористиш ни 1,ко те јебе.
Ограничен е како едносмерна улица,на менаџер на компјутер некој ќе направи повеќе промени и ќе проба да изигра нешто,ова е резил,абе не можам да опишам дека батето од тактички аспект е НАЈСЛАБ тренер во лигата,да му бев асистент у фаца ќе му го кажев ова,изгледа и тие околу него толку им сече црпката.
Не можеме да изиграме прост триаголник,катастрофално е тоа,не може да се искреира вишок зашто минимум 5 души кога напаѓаме не знаат каде да се движат,така аматерски изгледа тоа што срам ме фаќа,на неколку меча имам забележано кога ќе стигне топката на некои 40 метри од нивниот гол,4 наши играчи стојат на 16метра и се борат еден со друг.
Гринвуд не е крило,он го фрла на таа страна со АВБ кој за воља на вистината се кладам дека не може да погоди дрво од 5 метра растојание,катастрофална комбинација,Бруно му стои во некој измеѓу простор на 2 километри од следниот наш средњак,топка до него не може да стаса никако,Саша Матич да беше ќе видеше дека не ни игра Јаја Туре у екипа позади него.
Фред нема основни познавања од фудбал,средњак што не може да задржи топка,го продавам и ич кур не ме боли.
Родри е средњак,Фернандињо,Хендерсон,Жоржињо,Тилеманс,овој нашиот НЕ е.
Да цркнам што пишувам у 9 саат у понеделник.
Мислам дека ако му го донесат Санчо следно лето ќе се средат работиве и ќе пркне Оле (y)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.963
Поени од реакции
5.092
Крај приче дечки ГЕЈзери со го прдржуваат Оле .

:ROFLMAO:
Затоа што ако го избркаат, треба милиони да му платат отштета. А тоа евреите скапани секако дека не го сакаат.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
1.309
Поени од реакции
3.127
Затоа што ако го избркаат, треба милиони да му платат отштета. А тоа евреите скапани секако дека не го сакаат.
Не. Повеќе е затоа што ќе треба да ангажираат некој кој нема да биде муле ко овој. Некој кој ќе има јасна визија и цел, кој нема да им ја толерира и сокрива неспособноста. Овој ем е сакат, поима нема, ем им служи како штит и им ја подскрива нивната неспособност. Кога ќе дојде време цека кривица ќе ја префрлат на него, дури и за линиите на Олд Трсфорд ако бидат криви, па ќе го шутнат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.948
Поени од реакции
3.278
Не. Повеќе е затоа што ќе треба да ангажираат некој кој нема да биде муле ко овој. Некој кој ќе има јасна визија и цел, кој нема да им ја толерира и сокрива неспособноста. Овој ем е сакат, поима нема, ем им служи како штит и им ја подскрива нивната неспособност. Кога ќе дојде време цека кривица ќе ја префрлат на него, дури и за линиите на Олд Трсфорд ако бидат криви, па ќе го шутнат.
Meне ми е чудно како може да биде таков безкичмењак Оле ја загуби довербата во фановите дали недела дали месец дали 3 месеца и сам знае дека ќе излета подобро имам спмнежи дека ќе направи али може доста лошо да направи на клубот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom