Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
7.907
Поени од реакции
7.289
Мислев да се забавам да барам стрим ама зеби


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
282
Поени од реакции
300
И после сите срамови на Оле и неговиот тим, уште постојат луѓе "Кои се па тие Сити?" :LOL: Сити со 20% замарање, лагано си ја реши утакмицата.
Автобус или "малце повлечено", што мислиш @Shteff Mathers ? Дербиво го доминираме а? :icon_lol:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.259
Поени од реакции
8.231
Не знам дали анализираат противнички тим пред натпревар. Пак ќе потенцирам. Играме 3-5-2 против тим кој игра без класична 9-ка и кој го користи тој дефицит кој го имаме бочно и во средината. Напред никаква поддршка немаме што се бара во оваа формација, поготово од бочните бекови. Гринвуд е тотален промашај во ваква формација моментално. Се погоди против Тотенхем оваа формација, но објективно и против Аталанта беше промашена и денес.

Нека влезат Санчо и Рашфрод за Баји и Гринвуд и да пробаме нешто да одиграме во форот.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.050
Поени од реакции
882
Шо бе Шо мамицу ти јебем, тоа лани што видовме ид него и више ништо нема да видиме, толку да е неинтелигентен не е могуќе, па после Мурињо бил крив што го критикувал јавно
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.893
Поени од реакции
9.960
Vi se chudam zaso si go trosite vremeto so nadez deka nesto ke se smeni. Od Mojs pa navaka nie sme rezil so momentalni blesoci. Ne znam sto pravel Ferguson so Gil ama ocigledno bile two man show i se navaka e samo udolnica
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.966
Поени од реакции
5.101
Веќе видено и точно тоа што го очекував. Не се нервирајте, тоа е што е. Уште барем 5 год не се надевајте на конкурентен тим. Едноставно целиот клуб е дисфункционален.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.634
Поени од реакции
1.215
А и коментаторот ама е за нигде, Само јаде гомна
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.050
Поени од реакции
882
линделоф не долечен го остава го вади Баји, нека се утепа одма, плус Линделоф доби удар во грбот кој му беше проблем во минатото
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.542
Поени од реакции
4.287
Старо магаре сум да мењам тимови на овие години, не иде. Нек се спаси со време кој може. Ова иде у курац и нема враќање.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.585
Поени од реакции
8.106
линделоф не долечен го остава го вади Баји, нека се утепа одма, плус Линделоф доби удар во грбот кој му беше проблем во минатото
Тоа е тоа, во моментот кога Линделоф покрива и вади некого, сваќаш дека тој тим го достигнал дното.
Линделоф е еден од најголемите пациенти во ПЛ, заскитан од некој дил на Мурџо и тој не е способен самиот да се извади, а не некого да покрива.
Штета за неколку дечки како де Хеја, Бруно, Санчо, Гринвуд... на кои времето ќе им помине во клуб кој не знае кај тера!
Не е кривицата до Оле, него тие над него што немаат идеа што да прават со ваков клуб:mad:
Автоматски споено мислење:

Старо магаре сум да мењам тимови на овие години, не иде. Нек се спаси со време кој може. Ова иде у курац и нема враќање.
Абе и во Чемпионшип да испаднат ќе си навивам за Јунајтед, што е то е. Штета што Ферги не е така успешен во бирањето на наследици, како што беше самиот како менаџер.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.542
Поени од реакции
4.287
Каков труп е Гринвуд последниве два месеци. Можно ли е професионален фудбалер толкаи осцилации да има!?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom