Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.525
Поени од реакции
7.115
Сезонава е дека ву на ланската со тоа што лани изгубивме битни бодови против послаби клубови, а сезонава губиме бодови од директни конкуренти и тоа ја прави сезонава многу лоша, моторите ќе ги запалат Ноември ама ќе биде касно веќе да се спаси нешто и очекувањата објективни се 4-5место сезонава, ако и натаму мислите дека тоа е добро и дека треба да им се верува ваше си е, еве погледнете на гугл како било лани и ќе разберете, ние едноставно не учиме на грешките, мене не ми е гајле кој е тренер ама сакам резултати, и ова не е барање инстант резултат туку премногу време сме без никаков резултат, до лани имаше среќа Оле со ждребот ама сезонава не, посакувам да грешам, ама земајки ги предвид околностите колку бода изгубивме до сега и следните 5-6кола од прилика може да се насети епилог.
10 ако го изгубиме следниот напревар ќе дојдеме до 50:50 освоени/изгубени бода а најавуваш на почетокот борба за титула.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Не не е флоп.
Превара е.
После се чудиме зошто во две години само Јунајтед беше заинтересиран за него. Бар муабет да пуштеше некој, штама! Макар што дечкото би бил добар рецимо во Ајакс!
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
762
Поени од реакции
250
Погледнете ги вчерашните состави на Сити, Ливерпул и ПСЖ. Трите тима играат 4-3-3. Средината им е составена од тимски играчи, копачи, трчачи, како сакаш кажи. Ние сакаме да играме напред со тројца напаѓачи, ама и погба и бруно да се во средина и да напаѓаме со 4 или 5 играчи. Епилог, напред гушење, позади никој.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Погледнете ги вчерашните состави на Сити, Ливерпул и ПСЖ. Трите тима играат 4-3-3. Средината им е составена од тимски играчи, копачи, трчачи, како сакаш кажи. Ние сакаме да играме напред со тројца напаѓачи, ама и погба и бруно да се во средина и да напаѓаме со 4 или 5 играчи. Епилог, напред гушење, позади никој.
Е па ова ако не е способен Оле да го види, не заслужува да биде менаџер на Јунајтед. Некогаш ако нешто не знаеш, барем земи копирај од другите, онака суптилно, ќути си трај си ама не се брукај барем.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Е па ова ако не е способен Оле да го види, не заслужува да биде менаџер на Јунајтед. Некогаш ако нешто не знаеш, барем земи копирај од другите, онака суптилно, ќути си трај си ама не се брукај барем.
Го гледа го гледа, ама ако смени ќе треба да си ги изеде гомната од последните 3 години. А ми делува на суетно копиленце што не трпи некој да му каже дека згрешил. Некоја фејк ароганција у него си тлее, а нема никаков основ за тоа.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Кои тројца би требало да ги игра у средина? Не го бранам, напротив, и јас не сум фан на формацијата шо ја форсира Оле, ама немаме играчи за 4-3-3.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Овде дефинитивно треба САФ да се врати да ги дигне на клоци за да почнат да се потат за платата која ја земаат. Штета што најдобрите тренери ги водат конкурентите инаку да беше еден од нив овде, пола ќе летаа надвор а другите ќе гризеа на терен.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Лаганици вечер, на тегнење, ќе тепаме, иако Аталанта во Серија А се покажа како незгоден и сериозен противник.
Оле аут, асап.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Мора да се победи вечер дали инвидуално, дали со мртвила од игра иначе го обравме бостанот у ЛШ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.525
Поени од реакции
7.115
Кои тројца би требало да ги игра у средина? Не го бранам, напротив, и јас не сум фан на формацијата шо ја форсира Оле, ама немаме играчи за 4-3-3.
Ние немаме играчи ни за формацијата на Оле а не па за други.
Автоматски споено мислење:


:gjavol:
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.525
Поени од реакции
7.115
Screenshot_20211020-195920_Man Utd.jpg

Се надевам дека слабхед е спремен ако не е ќе биде комедија.
ПС за секој случај пуштете си Бени хил у позадина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom