Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
2.710
Поени од реакции
2.089
Screenshot_20210915-074721_Man Utd.jpg

Со овој распоред ќе биде интересно имаку ќе се зноиме доста у Италија и Шпанија.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.232
Поени од реакции
6.434
Многу веројатно последната (полу)сезона на Ољо.
Мислам додека е во топ4 и има подршка од фан базата нема да попие отказ, Глејзери битно им е да тепаат профит, да одржуваат популарност еве вака ко со Рони


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 август 2021
Мислења
196
Поени од реакции
511
Мислам додека е во топ4 и има подршка од фан базата нема да попие отказ, Глејзери битно им е да тепаат профит, да одржуваат популарност еве вака ко со Рони
Глејзери се профит дривен тоа да. Фан базата ќе дава поддршка само на титула сезонава, топ 4 едноставно не е доволно. Или ЛШ или Премиер, се друго е промашена сезона. Станува се почигледно дека не е до ростерот на играчи, него од ингејм одлуките, како и тактиката. Една ќе убоде у 10 утакмици, и тоа на среќа. Све друго е на ура, ако проџе проџе. А така, нема да може.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.232
Поени од реакции
6.434
Глејзери се профит дривен тоа да. Фан базата ќе дава поддршка само на титула сезонава, топ 4 едноставно не е доволно. Или ЛШ или Премиер, се друго е промашена сезона. Станува се почигледно дека не е до ростерот на играчи, него од ингејм одлуките, како и тактиката. Една ќе убоде у 10 утакмици, и тоа на среќа. Све друго е на ура, ако проџе проџе. А така, нема да може.
Тука уште имаш фанови што се убедени дека проблемот е ДМ и кога би го купиле сезонава дека ке освоиме…
Пол Лабиле Погба ке си иде па се отвара нова дупка следната сезона, почна да се плаче и за десен бек, ете нова дупка, се бара и напаѓач и оп ете и следната сезона со некомплетен тим и пак ке се труви дека е ради тоа
за гревови бараат изговори за еден мочан Јанг Бојс зашто не сме го победиле, блам невиден…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 август 2021
Мислења
196
Поени од реакции
511
Тука уште имаш фанови што се убедени дека проблемот е ДМ и кога би го купиле сезонава дека ке освоиме…
Пол Лабиле Погба ке си иде па се отвара нова дупка следната сезона, почна да се плаче и за десен бек, ете нова дупка, се бара и напаѓач и оп ете и следната сезона со некомплетен тим и пак ке се труви дека е ради тоа
за гревови бараат изговори за еден мочан Јанг Бојс зашто не сме го победиле, блам невиден…
Дека фали ДМ фали. Дека е кључен за незнам каков успех со оваа постава што ја имаме, да не се лажеме. Си фали менаџмент, како за време игра така и за време припреми. Стварно делува дека чоекот појма нема што праи и дека на ура се тера работата. Дали е до тоа фацата мутава или незнам. Вчерашниот пример кажува дека он не ја дигнал својата форма на тренер, и со тоа мислам дека паѓаат у вода засилувањата и шансите за успех. На сила стихијно да извадиш титула у денешно време, е ептен тешко, ај да видиме.
 
Член од
26 август 2021
Мислења
196
Поени од реакции
511
Абе ај велики педагог Оле. Си го ебат 3 години више како сакаат играчиве и ке надрља некој небитен на крај. Ќе му се искења у уста на ван де беек и као ете јак сум.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.353
Поени од реакции
48.203
Тука уште имаш фанови што се убедени дека проблемот е ДМ и кога би го купиле сезонава дека ке освоиме…
Пол Лабиле Погба ке си иде па се отвара нова дупка следната сезона, почна да се плаче и за десен бек, ете нова дупка, се бара и напаѓач и оп ете и следната сезона со некомплетен тим и пак ке се труви дека е ради тоа
за гревови бараат изговори за еден мочан Јанг Бојс зашто не сме го победиле, блам невиден…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jaс сум еден од оние кои смета дека фали ДМ, не да освоиме, туку да бидеме претенденти. Не мислиш дека ни треба подобар играч од Фред на таа позиција, со оглед на тоа колку често се повредува Скот?

Не дека немам резерви кон тренерот, ама кој тренер мислиш дека би се скрпил со Фред?
 
Член од
26 август 2021
Мислења
196
Поени од реакции
511
Jaс сум еден од оние кои смета дека фали ДМ, не да освоиме, туку да бидеме претенденти. Не мислиш дека ни треба подобар играч од Фред на таа позиција, со оглед на тоа колку често се повредува Скот?

Не дека немам резерви кон тренерот, ама кој тренер мислиш дека би се скрпил со Фред?
Не дека вчера фалеше Деклан Рајс у тимот, не заебавај и ти. Сите се слагаме дека Фред и Матич се на ниво општинска лига што ради години што ради фудбалска неинтелегенција, али ништо пострашно од немањето концепт на тренерот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.232
Поени од реакции
6.434
Jaс сум еден од оние кои смета дека фали ДМ, не да освоиме, туку да бидеме претенденти. Не мислиш дека ни треба подобар играч од Фред на таа позиција, со оглед на тоа колку често се повредува Скот?

Не дека немам резерви кон тренерот, ама кој тренер мислиш дека би се скрпил со Фред?
Секко дека најдобро е кога ке имаш на секоја позиција топ играч ама реално па кој тим има?
Често не добиваме натпревари зашто незнаеме бункер да пробиеме и тука ли ДМ е проблем
затоа убаво пишав до летоска ради десно крило ништо не правевме, годинава ради ДМ а догодина заради десен бек и така натаму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.731
Поени од реакции
6.641
Не дека вчера фалеше Деклан Рајс у тимот, не заебавај и ти. Сите се слагаме дека Фред и Матич се на ниво општинска лига што ради години што ради фудбалска неинтелегенција, али ништо пострашно од немањето концепт на тренерот.
Баш вчера се виде колку фали таков играч.
Фред е незналица,не можеш да нагазиш топка со таков играч во тимот и тоа е тоа,кога би влагал од клупа би имал голем респект за него,затоа што може да трча до утре.
Инаку,ВДБ мора да биде продаден што поскоро,пошто изгледа како дете од У18 кога игра ,нереално колку е слаб. Со кој ум само го носеа него кога се гледаше од Марс дека нема да може да одговори на темпото и играта што се наметнува во ПЛ.
 
Член од
26 август 2021
Мислења
196
Поени од реакции
511
Баш вчера се виде колку фали таков играч.
Фред е незналица,не можеш да нагазиш топка со таков играч во тимот и тоа е тоа,кога би влагал од клупа би имал голем респект за него,затоа што може да трча до утре.
Инаку,ВДБ мора да биде продаден што поскоро,пошто изгледа како дете од У18 кога игра ,нереално колку е слаб. Со кој ум само го носеа него кога се гледаше од Марс дека нема да може да одговори на темпото и играта што се наметнува во ПЛ.
Сакаш да кажеш дека Оле вчера немаше никаква можност со тактика и ротација да извади поволен резултат против чувени Јанг Бојс, па се скрши се на грбот на мртвиот Фред?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.731
Поени од реакции
6.641
Сакаш да кажеш дека Оле вчера немаше никаква можност со тактика и ротација да извади поволен резултат против чувени Јанг Бојс, па се скрши се на грбот на мртвиот Фред?
Настрана тактиката,ти кажувам да беше друг играч на негово место,е скрос друга работа,овој не може да игра кога сме со 11 не па со играч помалку кога средњаците мора да играат маестрално за да не ни вршат притисок кон голот константно,нешто што беше случај вчера.
 
Член од
26 август 2021
Мислења
196
Поени од реакции
511
Настрана тактиката,ти кажувам да беше друг играч на негово место,е скрос друга работа,овој не може да игра кога сме со 11 не па со играч помалку кога средњаците мора да играат маестрално за да не ни вршат притисок кон голот константно,нешто што беше случај вчера.
Јас па викам да беше друг тренер со овој тим, со 10 души ќе извадеше поволен резултат против овој тим на Јанг Бојс. Вака испаѓа дека сите сме свесни дека Фред е најслаба карика у тимот, и при ситуација кога сме со играч мањак, ние по аутоматизам немаме никакви шанси. Значи план Б не постои у ситуацијава. Тоа ме курчи мене, што една пиздарија ако се деси се нема гејмплан што понатака. Ти можеш да бараш изговор у квалитетот на играчи кога фалеа 3-4 позиции и се крпеше со Лингард и Переира. Денес еден ти е проблематичен само, и не може за една позиција да паѓа све у вода. Стално ќе фали еден, али мораш да имаш план како да го преживееш тоа. Овој му го црвеносаа Ван Бисака и отиде у неповрат, добро што не си отиде дома на полувреме кај женаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom