Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Главен приоритет на клубот треба да се нови договори за Погба и Бруно.
Со Бруно веќе два месеци преговараат околу нов договор и тоа доста се издолжи. Некаде излезе инфо дека наводно агентот барал откупна клаузула во договорот, што искрено не верувам, а нема и ништо во врска со тоа од некој порелевантен новинар.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
206
Поени од реакции
302
Со две екипи од топ 6 - Челзи и Арсенал, наиде на доста цврст дефанзивен блок составен од 343 формација (Со Арсенал втората среќа фалеше но тоа е друг муабет). Иницијатива имаше на двата натпревари. Против Ливерпул (на енфилд) беше скроз такткички коректен пристап, им затвораш простор за трчање на Салах и Мане и толку им е, не мрдаат. Со Сити првата изиграа шаховски, додека на Етихад исто беа тактички коректни.
Со Тотенхем на гости ги згазија и играа доста фуриозно, првата не беа во никаква кондициска форма. Со Лестер исто беа на место.

Тотално неоснован муабет. За Мурињо да се збореше ова ќе сфатев, 3 пати посигурно влагаме у дербиња со Оле него со било кој претходен тренер.
Neosnovan muabet? Druzhe gledaj podole i kazhi mi kolku kompiri kje izbroish.Inicijativa,shahovski trt mrt...Gol da ne mozhe da se dade,koja taktika mi ja zborish? Titula kje osvojuvash na taktiki i na 0-0???

Five of the biggest games in the Premier League last season:
Man United 0-0 Chelsea
Arsenal 0-0 Man United
Liverpool 0-0 Man United
Man United 0-0 Man City
Chelsea 0-0 Man United
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не си свесен колку сакам да си во право.
Да се врати МекТоминеј и да се молиме да остани фит цела сезона, единствено тоа е решението за тој проблем. Знаев на што ќе личиме во средина, играњето на Фред не верувам да сменете нешто. Згора на се Ван Бисака им асистира неколку топки од кои излегоа во гол шанси.
Автоматски споено мислење:

Neosnovan muabet? Druzhe gledaj podole i kazhi mi kolku kompiri kje izbroish.Inicijativa,shahovski trt mrt...Gol da ne mozhe da se dade,koja taktika mi ja zborish? Titula kje osvojuvash na taktiki i na 0-0???

Five of the biggest games in the Premier League last season:
Man United 0-0 Chelsea
Arsenal 0-0 Man United
Liverpool 0-0 Man United
Man United 0-0 Man City
Chelsea 0-0 Man United
Епа доколку си ги гледал утакмиците, а не само резултати, ќе знаеше дека единствена утакмица каде како што велиш се тактизирало е со Сити дома, и единствено дерби каде беше тактички потфрлено е со Арсенал дома.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
206
Поени од реакции
302
Епа доколку си ги гледал утакмиците, а не само резултати, ќе знаеше дека единствена утакмица каде како што велиш се тактизирало е со Сити дома, и единствено дерби каде беше тактички потфрлено е со Арсенал дома.
Od ovie shto gi nabrojav edinstveno zasluzhivme da pobedime protiv Liverpul na gosti,sve drugo beshe tapa.Eve ti za primer prethodna nedela protiv Wolves...shut na srekja vleze i toa e toa,a mozhevme vo najmala raka da primime 3-4.Taka shto so eden od timovite koi shto realno treba da zavrshat vo sredinata na tabelata,Solsker dozvoluva da bide totalno nadigran,shto da se ochekuva od Big 6??? Istata prikazna kje bide kako lani,edinstveno ako Ronaldo ne promeni neshto vo mentalitetot
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Poleka be druzhe,timov prvo nema mentalitet za titula.Dzabe ti imash klasa igrachi ako trenerot so TOP 6 ekipite igra na 0:0.Ne mozhesh taka da zemesh titula.Seti se lani shto se sluchi.Plus odbranata standard si ima dupki nenormalni.Treba ushte mnogu rabotenje za da se mirisne titulata.City i ovaa godina si zima lagano,ushe pred 30to kolo kje si bide odlucheno.
тогаш време е за нов тренер или?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
206
Поени од реакции
302
тогаш време е за нов тренер или?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne,tuku vreme e da se smeni nachinot na igra vo klubot.Da se igra za gol povekje,a ne za gol pomalku. Napadni,povedi vo natprevarot,pa posle taktiziraj.A ne na 0-0 da dozvoluvash da si nadigran i da si povlechen.Dali pamtite koga posleden pat City na 0-0 imal 35% posed na topka i rezultat 7-0 vo shutevi na gol??? Nikogash! Tie se rabotite shto treba da se smenat i trofeite kje si dojdat.Imaat ovie momci potencijal za golemi dostignuvanja,samo mentalitetot treba da se smeni.Da se odi na pobeda sekoja utakmica,pa makar i poraz da bide na krajot.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Neosnovan muabet? Druzhe gledaj podole i kazhi mi kolku kompiri kje izbroish.Inicijativa,shahovski trt mrt...Gol da ne mozhe da se dade,koja taktika mi ja zborish? Titula kje osvojuvash na taktiki i na 0-0???

Five of the biggest games in the Premier League last season:
Man United 0-0 Chelsea
Arsenal 0-0 Man United
Liverpool 0-0 Man United
Man United 0-0 Man City
Chelsea 0-0 Man United

Камо среќа фудбалот (па и се во животов) да е толку просто и црно бело ко што збориш ти, ко возење точак. Сега сакам да возам до онде и одам право. Маубетиве ти се валидни, само ако си следел на rezultati.com.


Единствено со Арсенал заебаа работа, Пеп успешно ја неутрализираше тактиката на Оле. Со Челзи на ОТ, Рашфорд имаше 2 100% шанси што му ги одбрани Менди.На мостот исто искочи Оле со добра иницијатива и тактика, ама добри беа дефанзивно Челзи. Со Арсенал и Ливерпул немаа среќа, имаа исто одлични шанси.
Единствено кај што можеш да им го оспоруваш менталитетот е утакмицата со Ливерпул на ОТ - жива брука беше начинот на кој влегоа на тој натпревар.

ПС: Споредено со лани, ростерот е доста поквалитетен и поголем + се подобрени дефанзивно при прекини. Некои играчи напредуваа у меѓувреме, други се разбудија.
Автоматски споено мислење:

Не си свесен колку сакам да си во право.
Статистички гледано, Њукасл е најлоша екипа која е екстремно дефанзивна и слаба во напад. Мислам дека имаат најмал број на очекувани голови од сите во лигата.
Автоматски споено мислење:

Ne,tuku vreme e da se smeni nachinot na igra vo klubot.Da se igra za gol povekje,a ne za gol pomalku. Napadni,povedi vo natprevarot,pa posle taktiziraj.A ne na 0-0 da dozvoluvash da si nadigran i da si povlechen.Dali pamtite koga posleden pat City na 0-0 imal 35% posed na topka i rezultat 7-0 vo shutevi na gol??? Nikogash! Tie se rabotite shto treba da se smenat i trofeite kje si dojdat.Imaat ovie momci potencijal za golemi dostignuvanja,samo mentalitetot treba da se smeni.Da se odi na pobeda sekoja utakmica,pa makar i poraz da bide na krajot.
Како бе овој муабет другар, највеќе пресврти имавме лани и секогаш/често играа на гол повеќе, оти не можеа да се потпрат на одбраната. Големо мнозинство од головите што ги примија беа од прекин. Патем затоа и издишаа лани, оти цело време бркаа резултат. На долгорочен план, не беше одржливо со оглед на ростерот и квалитетот на тимот што го имавме.
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2021
Мислења
206
Поени од реакции
302
Како бе овој муабет другар, највеќе пресврти имавме лани и секогаш/често играа на гол повеќе, оти не можеа да се потпрат на одбраната. Големо мнозинство од головите што ги примија беа од прекин. Патем затоа и издишаа лани, оти цело време бркаа резултат. На долгорочен план, не беше одржливо со оглед на ростерот и квалитетот на тимот што го имавме.
Pa toa e problemot shto treba da gubat 1-0 za da pochnat da igraat.Mnogu e polesno i fizichki da napadnesh od start da povedesh,pa posle da branish. Eve kje vidish slednava so west ham sho kje se deshava.Daj bozhe da zgresham.Ama kje se navratime na postov.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Pa toa e problemot shto treba da gubat 1-0 za da pochnat da igraat.Mnogu e polesno i fizichki da napadnesh od start da povedesh,pa posle da branish. Eve kje vidish slednava so west ham sho kje se deshava.Daj bozhe da zgresham.Ama kje se navratime na postov.
Види, прошливе утакмици и самиот веројатно примети дека не беа физички спремни, на натпреварот со Волвс највеќе се отслика тоа.
Кога сме веќе кај натпреварот со Вест Хем:

 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Ne,tuku vreme e da se smeni nachinot na igra vo klubot.Da se igra za gol povekje,a ne za gol pomalku. Napadni,povedi vo natprevarot,pa posle taktiziraj.A ne na 0-0 da dozvoluvash da si nadigran i da si povlechen.Dali pamtite koga posleden pat City na 0-0 imal 35% posed na topka i rezultat 7-0 vo shutevi na gol??? Nikogash! Tie se rabotite shto treba da se smenat i trofeite kje si dojdat.Imaat ovie momci potencijal za golemi dostignuvanja,samo mentalitetot treba da se smeni.Da se odi na pobeda sekoja utakmica,pa makar i poraz da bide na krajot.
Првата сезона памтиш кој беше скорот на Оле против топ5? Сакаш да ми кажеш дека тој тим тогаш имал менталитет а сега нема?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.011
Вака исто и за Мбапе зборат, иако сите знаат дека ке кидне на лето.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Вака исто и за Мбапе зборат, иако сите знаат дека ке кидне на лето.
Јас мислам дека ќе остане Погба. Не знам каде каде би бил позадоволен од тука, и сам гледа дека се гради конкурентен тим, а и поголема плата од тука сигурно нема да добие никаде. Има бубачки во главата, ама не е глуп како што многу го прават.
Автоматски споено мислење:

@dantemkd еве ти нешто и за тебе, не биди тажен. :brlav:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Вака исто и за Мбапе зборат, иако сите знаат дека ке кидне на лето.
Милам дека се зголемуваат шансите да потпише нов договор. Дополнително ќе растат ако продолжиме со победничка атмосфера и имаме успешна сезона. Проектите кои би му биле на маса би биле Реал, Јуве и ПСЖ. Мислам дека Реал ќе се фокусира на Мбапе, а можеби и на Халанд како што почнаа шпекулациите. Рачунај има дупки да покрива во одбрана (десен бек+стопери) и со купувањто на Камавинга покрај Валвердер и Касемиро може да значи и повлекување по Погба. Јуве не знам колку би бил атрактивен како клуб како опција со оглед на тоа што очекувам да влезе во некоја криза сезонава, додека ПСЖ со заминување на Мбапе би му се отвориле финансиите да спука добар дил за Погба.

Со купување на квалитетен ДМ следна сезона мислам дека би биле подобар проект на хартија од наведените.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom