Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.922
Поени од реакции
5.021
Колку се заебав на фантаси ПЛ искористив вајлд лард го ставив Рони а не го ставив капетан мислев дека нема да е стартер. :mad:
Bitch please :D
1631420806849.png

И јас не очекував да биде стартер, ама си реков: Рони е тоа бе, и во 65та да влезе пак може да им бапне 2 гола :love:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
3.450
Поени од реакции
2.863
Bitch please :D
Прегледај го приврзокот 306729

И јас не очекував да биде стартер, ама си реков: Рони е тоа бе, и во 65та да влезе пак може да им бапне 2 гола :love:
Пријателски совет центракни бекови не ставај.
Автоматски споено мислење:

Или ако ставаш стави некој што ќе дава голови
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.438
Најмногу радува што на сите оние имиња вчера фалат Рашфорд и Кавани. Сега е веќе друга приказна кога има кој да влезе во игра а не да се бира помеѓу Переира, Лингард и Џејмс.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.624
Поени од реакции
6.956
Најмногу радува што на сите оние имиња вчера фалат Рашфорд и Кавани. Сега е веќе друга приказна кога има кој да влезе во игра а не да се бира помеѓу Переира, Лингард и Џејмс.
така е и затоа се освен титула е фејл сезона, нема вече вадење јаки се Сити или Челзи, страшен тим имаме
Санчо ок беше вчера по тројца навлекуваше, снаодлив е, тек сега замислувам пто ке биде со Раш лево а Санчо десно, глава боли кого да го играш у офанзива
Марсијал одкако се мавна нуларица мислам уште повеќе дојде до израз мртвилото негово абе изгледа ко цел универзум да е против него


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.225
Поени од реакции
7.244
Нека му шлапнат release clause од 120+ милиони и нека потпишува договорот. Патем, му се погодија коцките на него - конечно може да игра без притисок, не е главна виолина во тимот. Сепак, мислам дека ќе фати штрафта накај Шпанија, повеќе му одговара тој фудбал за да си тера циганштини на терен и надвор од него.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
17
Поени од реакции
12
така е и затоа се освен титула е фејл сезона, нема вече вадење јаки се Сити или Челзи, страшен тим имаме
Санчо ок беше вчера по тројца навлекуваше, снаодлив е, тек сега замислувам пто ке биде со Раш лево а Санчо десно, глава боли кого да го играш у офанзива
Марсијал одкако се мавна нуларица мислам уште повеќе дојде до израз мртвилото негово абе изгледа ко цел универзум да е против него


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poleka be druzhe,timov prvo nema mentalitet za titula.Dzabe ti imash klasa igrachi ako trenerot so TOP 6 ekipite igra na 0:0.Ne mozhesh taka da zemesh titula.Seti se lani shto se sluchi.Plus odbranata standard si ima dupki nenormalni.Treba ushte mnogu rabotenje za da se mirisne titulata.City i ovaa godina si zima lagano,ushe pred 30to kolo kje si bide odlucheno.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.740
Поени од реакции
49.702
Plus odbranata standard si ima dupki nenormalni.Treba ushte mnogu rabotenje za da se mirisne titulata.
Богами, ако дозволуваме шанси како на Њукасл, ке треба да даваме минимум 3-4 гола по натпревар за да победиме. Не сакав да јадам чоколади по мечот, ама да имаше Њукасл малку поприсебни фудбалери, 3 гола ке примевме. Дозволуваме премногу шанси за гол по утакмица.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.325
Поени од реакции
4.555
Многу луѓе ја одиграа својата улога за да го вратат Роналдо. Јас придонесов знаејќи дека Кристијано навистина сака да дојде овде и тоа беше важно. Се одеше добро“, изјави сер Алекс за англиските медиуми.

„Не би рекол дека е емотивно, но возбудливо е за мене и олеснување, бидејќи не можев да замислам дека тој ќе игра за Манчестер Сити. Мислам дека никој не можеше да го замисли и гледа тоа. Затоа презедовме чекори за да се осигураме дека тој ќе дојде тука . Клубот ме следеше многу добро, а јас разговарав со Глејзер и тоа беше тоа“, објасни Ферги.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.225
Поени од реакции
7.244
Богами, ако дозволуваме шанси како на Њукасл, ке треба да даваме минимум 3-4 гола по натпревар за да победиме. Не сакав да јадам чоколади по мечот, ама да имаше Њукасл малку поприсебни фудбалери, 3 гола ке примевме. Дозволуваме премногу шанси за гол по утакмица.
Затоа и летаа толку сигурно напред + пивот составен од Матич и Погба. Да процениле дека се поспособни, сигурно Фред ќе беше у средина и попретпазливо ќе играа. Ептен си играа викторија на моменти.
Автоматски споено мислење:

Poleka be druzhe,timov prvo nema mentalitet za titula.Dzabe ti imash klasa igrachi ako trenerot so TOP 6 ekipite igra na 0:0.Ne mozhesh taka da zemesh titula.Seti se lani shto se sluchi.Plus odbranata standard si ima dupki nenormalni.Treba ushte mnogu rabotenje za da se mirisne titulata.City i ovaa godina si zima lagano,ushe pred 30to kolo kje si bide odlucheno.
Со две екипи од топ 6 - Челзи и Арсенал, наиде на доста цврст дефанзивен блок составен од 343 формација (Со Арсенал втората среќа фалеше но тоа е друг муабет). Иницијатива имаше на двата натпревари. Против Ливерпул (на енфилд) беше скроз такткички коректен пристап, им затвораш простор за трчање на Салах и Мане и толку им е, не мрдаат. Со Сити првата изиграа шаховски, додека на Етихад исто беа тактички коректни.
Со Тотенхем на гости ги згазија и играа доста фуриозно, првата не беа во никаква кондициска форма. Со Лестер исто беа на место.

Тотално неоснован муабет. За Мурињо да се збореше ова ќе сфатев, 3 пати посигурно влагаме у дербиња со Оле него со било кој претходен тренер.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
27.740
Поени од реакции
49.702
Затоа и летаа толку сигурно напред + пивот составен од Матич и Погба. Да процениле дека се поспособни, сигурно Фред ќе беше у средина и попретпазливо ќе играа. Ептен си играа викторија на моменти.
Не си свесен колку сакам да си во право.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom