Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Гигант е Роналдо. Еве на 120 гола е сега во клубов. Ако не си има за таргет во главата да го брка рекордот на Руни...
Искрено, навивам да го бутне рекордот.

Погба 7 асистенции.




 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Се убаво со статистиките, ама ова хуморот со Лингард не ти требаше! Цел преоден рок не можат тим да му најдат, он убоде гол, машала!
Со голов Лингур уште толку го утепа Марсијал... Мада капа доле што ја пропушти топката наместо да проба да шутне и да се избрука (y)
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Со голов Лингур уште толку го утепа Марсијал... Мада капа доле што ја пропушти топката наместо да проба да шутне и да се избрука (y)
Не ми се верува дека ова ќе го кажам, ама моментално Лингард во секој момент би го играл пред Марсијал.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Не ми се верува дека ова ќе го кажам, ама моментално Лингард во секој момент би го играл пред Марсијал.
Тука Марсо е виновен што спадна на ниво на Бентеке.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Не ми се верува дека ова ќе го кажам, ама моментално Лингард во секој момент би го играл пред Марсијал.
Минатата сезона, а воедно и оваа Лингард е боље опција од Марсијал за било кој тим, ако гледаме по бројки/импакт.

Тргни на страна заебанции околу него, распали во Вест Хем и ги однесе во Европа, еве го сега у вкупно 30 минути игра 1 гол, и тоа доста добро се снајде дечкото, топ реакција.

Како неутрален интересно би ми било да видам и ко стартер 90 минути што може да понуди Џеси. :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Минатата сезона, а воедно и оваа Лингард е боље опција од Марсијал за било кој тим, ако гледаме по бројки/импакт.

Тргни на страна заебанции околу него, распали во Вест Хем и ги однесе во Европа, еве го сега у вкупно 30 минути игра 1 гол, и тоа доста добро се снајде дечкото, топ реакција.

Како неутрален интересно би ми било да видам и ко стартер 90 минути што може да понуди Џеси. :)
Не е Лингур за стартер, мувата ќе цркне до 60 минута! А и многу ми е да го гледам недајбоже цели 90 минути, не е лесно за издржување тоа. Добар е вака за одржување на темпо, да влегува кога ќе издиши некој од првите единаесет. А и на место на кого ќе стартува напред?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Минатата сезона, а воедно и оваа Лингард е боље опција од Марсијал за било кој тим, ако гледаме по бројки/импакт.

Тргни на страна заебанции околу него, распали во Вест Хем и ги однесе во Европа, еве го сега у вкупно 30 минути игра 1 гол, и тоа доста добро се снајде дечкото, топ реакција.

Како неутрален интересно би ми било да видам и ко стартер 90 минути што може да понуди Џеси. :)
Против бункер екипи тешко да има некој придонес - нема некоја визија да разбие бункер.Од друга страна у дербиња и те како може да се најде, оти знае да реализира тактика, трча и има километри простор пред него за да направи беља (уствари у Вест Хем доби простор од противниците и затоа блесна).
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
@fennel @Shteff Mathers
Се сложувам со двајцата.
Највеќе му одговара на Џеси коа има простор да се покаже. Против бункер доста ќе се мачи, брзина и дриблинг има, работник е, финишингот не му е лош.
Како и да гледаш доста корисен мислам дека ќе биде сезонава ако добие солидна минутажа.

Особено ако влага од клупа да разбива игра на "мртвило" и "очобол" утакмици.
Секако ми е боље на око од Марсијал :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom