Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Мене тимов ме потсеќа на оној од 2018та. Јак напад и средина без одбрана. Сега сме јак напад и одбрана без средина.
Реално еден клучен да се повреди ќе биде смеење ама и така не очекувам ништо повеќе од второ или трето место, што секако би било добар пласман. Далеку сме од титула реално но тука сме да бодеме очи на конкурентите.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.349
Мене тимов ме потсеќа на оној од 2018та. Јак напад и средина без одбрана. Сега сме јак напад и одбрана без средина.
Реално еден клучен да се повреди ќе биде смеење ама и така не очекувам ништо повеќе од второ или трето место, што секако би било добар пласман. Далеку сме од титула реално но тука сме да бодеме очи на конкурентите.
Ic ne se slozham so ovoj komentar.

Kako mozhe da kazhesh deka sme bes sredina, koga na sredina imash igraci kako Fernandes i Pogba. Edinstven hendikem ni e FRED.

Imame kompletna odbrana, i jak napad i zatoa ne sme mnogu daleku o titulla, mozhebi nijansa ke ni treba, no bez Ronaldo, Varan i Sancho llani bevme 2 boda pozadi vo April.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Ic ne se slozham so ovoj komentar.

Kako mozhe da kazhesh deka sme bes sredina, koga na sredina imash igraci kako Fernandes i Pogba. Edinstven hendikem ni e FRED.

Imame kompletna odbrana, i jak napad i zatoa ne sme mnogu daleku o titulla, mozhebi nijansa ke ni treba, no bez Ronaldo, Varan i Sancho llani bevme 2 boda pozadi vo April.
Бруно и Погба играат позади напаѓачите, воопшто не се онаа средина која ни треба. На тие 2 позиции ги имаш Фред кој е цепенка, Матич кој се влече по терен и Скот кој е најдобар од тројцата. Дони не го рачунам, он треба да си иде од тимов зошто не се вклопи. Да не се фаќаме за лани зошто бевме втори, во сезона кога пул го снема, челси почна да се буди со тухел итн...Али ок, дај боже да сум грешка па да ме цитирате во мај како било што било, ќе ми биде задоволство искрено.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Мислам дека овој тим е далеку подобар од тој од 2018. Пред се во поглед на менталитет. Нападот класа подобар (тогаш ги имавме Рашфорд, Марсијал, Лукаку), за одбраната да не правиме муабет. Всушност, моменталниот тим е подобар од било кој тим што сме го имале последните 6-7 години. Единствено средината чкрипи, ама ќе крпиме некако, тоа е.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
доволно е тоа шо ќе е присутен Роналдо во соблекувална и мислам дека ќе успее да го издигне тимов ментално на едно ниво шо досега не сме го виделе од овие играчи и со тоа ќе дојдат резултатите... таа ментална бариера да ја пробијат ќе биде ТОП...
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.349
Бруно и Погба играат позади напаѓачите, воопшто не се онаа средина која ни треба. На тие 2 позиции ги имаш Фред кој е цепенка, Матич кој се влече по терен и Скот кој е најдобар од тројцата. Дони не го рачунам, он треба да си иде од тимов зошто не се вклопи. Да не се фаќаме за лани зошто бевме втори, во сезона кога пул го снема, челси почна да се буди со тухел итн...Али ок, дај боже да сум грешка па да ме цитирате во мај како било што било, ќе ми биде задоволство искрено.
Znaci ni fali samo DMF, a 3 4 drugi shto pripagad vo ovoj dell na formacijata se TOP.

Vo sredina na terenot se vkluceni, eden dmf, 2 krilla i eden ili dve drugi (amf ili CMF). Od site ovie ni imame problem samo so DMF, i zatoa ne razbiram zash vikate nemame sreden red.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Znaci ni fali samo DMF, a 3 4 drugi shto pripagad vo ovoj dell na formacijata se TOP.

Vo sredina na terenot se vkluceni, eden dmf, 2 krilla i eden ili dve drugi (amf ili CMF). Od site ovie ni imame problem samo so DMF, i zatoa ne razbiram zash vikate nemame sreden red.
Затоа што, ако гледаше против Волвс, ќе си видел дека со Фред и Погба како пивоти, средината не постои. Еден Мектоминеј само колку-толку вреди на таа позиција, Фред се труди, ама нема квалитет.
Оле инсистира на 4-2-3-1 концепт и за тоа фали алка од тие петмина во средината. Значи без добри, конкурентни пивоти не функционира средината, нападот е отсечен, а и одбраната виси.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Znaci ni fali samo DMF, a 3 4 drugi shto pripagad vo ovoj dell na formacijata se TOP.

Vo sredina na terenot se vkluceni, eden dmf, 2 krilla i eden ili dve drugi (amf ili CMF). Od site ovie ni imame problem samo so DMF, i zatoa ne razbiram zash vikate nemame sreden red.
Епа тоа е клучот. Еден играч, ама многу значаен.
Автоматски споено мислење:


Пронајди го натрапникот. :ROFLMAO:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не ни преостанува ништо друго освен да има среќа Скот да остани фит оваа сезона, за колку-толку да е ок средината. Или да се прават некои луди експерименти со други играчи на ДМ.

Роналдо изгледа ќе пристигне порано во Манчестер, го ослободиле од репрезентација, нема право на настап следна утакмица поради жолтите картони. Е сега, има информација дека требало да седи пет дена во изолација, по таа логика и Бруно би требало да е во изолација откако ќе се врати. :confused:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
Кога ќе ми текне дека до пред неколку години Михитаријан играше за Јунајтед...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom