Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Иако сум разочаран, сепак се додека постои теоретска шанса за титулата и јас ќе се надевам... Ми се допаѓаше играта денеска, но не се може ништо кога противникот се брани со 11 играчи во два метри квадратни. Имавме игра, кога успеавме да им ја пробиеме одбраната имавме и шанси, но тие одлично се држеа во одбраната, а и ја немавме таа спортска среќа денеска :toe:

Тие немаа никаква посериозна шанса за гол, ме фаќаше малку страв кога ги фрлаа аутите, но и тогаш успеавме да се одбраниме. Повеќе гледаа да се одбранат отколку да постигнат гол

Следната недела идеме на победа во дербито и да покажеме дека црвената боја е симбол на градот Манчестер :)
Oзбилен си? Уште се надеваш?
Јас сега одам во челзи фан клубот и им ја честитам титулата. Барем реален сум! А ти и таквите како тебе надевајте се до предпоследно коло. Катастрофа денеска, катастрофа! Да не сум го пцуел Бугаринот, море ќе го отерам у три лепе...
К А Т А С Т Р О Ф А!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Сеа да бидеме први е научна фантастика бе. Имаме шанси,но треба сите до крај да ги тепаме,вклучувајќи ги гостувањата кај Сити и Санделенд,а Челзи да загуби на 2,исто и Арсенал да киксне на 1-2.. Челзи дома сите ги тепаат,100% и со една победа на двата меча со Тотнем и Ливерпул,Челзи е пред нас. :toe:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
10 things we learned this week

1. Your squad is seriously lacking attcking depth if your only option with a championship on the line, 15 minutes to go away at Blackburn is to bring on a left back.

2. Your manager is either lying or delusional when he says he's "never been stronger" in terms of a squad.

3. United without Wayne Rooney is like a man without a penis. No penetration.

4. United with Dimitar Berbatov is like a man with two penises. Never sure which one to use and not enough energy to use both.

5. The fabled defensive solidity of 07/08 died around 12 months ago.

6. United can no longer retain possession under pressure.

7. You know you're getting desperate when you have to play Park Ji Sung as a striker.

8. Our midfield resources are either woefully short of form, too old or just not good enough.

9. If we don't buy well (not necessarily big) this summer, then an empty season lies ahead of us next year.

10. There will be no more silverware this season.

Тотално се согласувам со се што е напишано овде.

бај д веј Рио,Ошеј и Гигс сите со повреди позавршување на натпреварот.Фантастично.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Oзбилен си? Уште се надеваш?
Јас сега одам во челзи фан клубот и им ја честитам титулата. Барем реален сум! А ти и таквите како тебе надевајте се до предпоследно коло. Катастрофа денеска, катастрофа! Да не сум го пцуел Бугаринот, море ќе го отерам у три лепе...
К А Т А С Т Р О Ф А!
Немој само после натпреварот Челзи - Болтон да видам да си пишал дека имаме шанси за титула, ОК?... а сега оди ако сакаш и кај Арсенал честитај второ место :helou:

Можеби сега на многу ви изгледам смешен со пишаното, но тоа е мое размислување, Челзи не се непобедливи, така да очекувам кикс против Болтон, Ливерпул, Тотенхем... Се додека има теоретски шанси јас ќе се надевам на титула :smir:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Тоа е тоа луѓе...
Толку е максимумот со овој состав, да бидеме реални треба.
Очекуваше ли некој пред почетокот на оваа сезона Јунајтед олку да стигне далеку и да пружува одлични натпревари како што пружи оваа сезона?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Немој само после натпреварот Челзи - Болтон да видам да си пишал дека имаме шанси за титула, ОК?... а сега оди ако сакаш и кај Арсенал честитај второ место :helou:

Можеби сега на многу ви изгледам смешен со пишаното, но тоа е мое размислување, Челзи не се непобедливи, така да очекувам кикс против Болтон, Ливерпул, Тотенхем... Се додека има теоретски шанси јас ќе се надевам на титула :smir:
Надевај се, надежта последна умира, ама сепак умира...
Инаку за погоре пишаното = we have a deal.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Мое видување за натпреваров. Фергусон ко прво требаше да го пушти најакиот тим што го имаме во моментов а не да експериментира.. коа го видов составот ич не ми се допагаше.. двајца старци во среден ред да разигруваат.. нема шанси.. Флечер требаше да си почне со него сме сосеам друг тим.. истото и за Евра во клучни натпревари го остава на клупа..фалеа многу неговите продори по левата страна.. Ошеј дали два пати отиде напред.. Али што е тоа е.. загубена титула и сеа останува де бориме за 2 место освен ако не се случи некое чудо Челзи да изгуби две до крај на сезона а ние све да добиеме ама многу тешко.. :smir:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Мислите дека Челзи и Арсенал се безгрешни ?
Екипите што ке играат со нив не пасат трева, како и Блегбурн што не пасеше денес !
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Де бе,Челзи со Болтон,Виган и Стоук игра дома.. Стварно очекувате да кикснат со нив? А тие играме со Стоук,но и со Тотенхем.. А за гостувањата и двата тима имаме тешки гостувања. Мое мислење е дека победа против Тотнем следниот викенд им носи титула на Челзи. Не ми се верува дека за 2 недели изгубивме 2 трофеја,а бевме во супер позиции. Денес пак се виде колку фали Тевез..
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Пред почетокот на сезоната не очекував многу, но севкупно одлична сезона. Последната недела не оддалечи од трофеите(лоша среќа, судиски грешки),но уверен сум дека и наредната сезона ќе бидеме конкурентни на сите фронтови, со максимум едно засилување, не повеќе ! :toe:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Де бе,Челзи со Болтон,Виган и Стоук игра дома.. Стварно очекувате да кикснат со нив? А тие играме со Стоук,но и со Тотенхем.. А за гостувањата и двата тима имаме тешки гостувања. Мое мислење е дека победа против Тотнем следниот викенд им носи титула на Челзи. Не ми се верува дека за 2 недели изгубивме 2 трофеја,а бевме во супер позиции. Денес пак се виде колку фали Тевез..
Ееее ајде сеа да ги чујам хејтерите на Тевез дали вреди 30М или не вреди? Бербатов случајно да не вреди?
Ја направивме истата грешка со Ливерпул, ги продадовме креативците, остана само еден (Руни), а немаме план Б во случај да се повреди. И ете се повреди и сите надежи се срушија. Кратко и јасно. Ферги пак нека не купува ништо, нема потреба, Бербатов, Велбек, Гибсон...они ќе ја прават играта :nesvest:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И, уште мислите дека Бугарот е класа за во Јунајтед иако не играл класичен напаѓач како во Тотенхем и Леверкузен? Само за овци пасење на Пирин е тој. Поголема мрза немам видено на терен.
И стварно не знам зошто Фергусон го одмараше Флечер, за што го одмара, за ЛШ против Лион? :tapp:

Ама добро, оваа сезона бидна што бидна, не сум којзнае колку изнервирана со оглед што можеше и бетер, следната сезона подобро :smir:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Пред почетокот на сезоната не очекував многу, но севкупно одлична сезона. Последната недела не оддалечи од трофеите(лоша среќа, судиски грешки),но уверен сум дека и наредната сезона ќе бидеме конкурентни на сите фронтови, со максимум едно засилување, не повеќе ! :toe:
Целосно се согласувам со тебе. На почетоко никој не се надеваше ного, ама се јави Руни и не дигна сите на нозе. Неможеме да кажеме оти сме исти цела сезона. Денешната утакмица не га реши титулата, Мајк Дин го означи шампионо минатио викенд. Ипак додека има теоретски шанси, јас ќе верувам у титула. И тимо нее слаб! Как и секоо лето и тва очекувам 1 поквалитетно засилување и 2-3 анонимци.
ManUtdChampions, шо кукаш за Тевез? Го сакаше Македа, ја ти го, ај саа коментири, само за Бугарино знаате да коментирате.

И, уште мислите дека Бугарот е класа за во Јунајтед иако не играл класичен напаѓач како во Тотенхем и Леверкузен? Само за овци пасење на Пирин е тој. Поголема мрза немам видено на терен.
И стварно не знам зошто Фергусон го одмараше Флечер, за што го одмара, за ЛШ против Лион? :tapp:

Ама добро, оваа сезона бидна што бидна, не сум којзнае колку изнервирана со оглед што можеше и бетер, следната сезона подобро :smir:
Зашо ќе ти е Флечер? Да испука некој гол од 30м? Он ти е војник, деструктивец, у офанзива е само формалност. Сколс-надеж за гол и од 50м, топките ги црта! Гигс креативец. Лутејте се на Валенсија шо не реализира, или на Македа шо ниеднач не флезе у шанса.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зашо ќе ти е Флечер? Да испука некој гол од 30м? Он ти е војник, деструктивец, у офанзива е само формалност. Сколс-надеж за гол и од 50м, топките ги црта! Гигс креативец. Лутејте се на Валенсија шо не реализира, или на Македа шо ниеднач не флезе у шанса.
Не велам јас дека тие не се за кривење, но за разлика од Бербатов тие не се платени 30 милиони и не е разочарувањето големо. Валенсија веќе си ги оправда парите според мене а Македа е за џабе донесен, минатата сезона херој ни беше. Ама Бербатов? Типов има дадено 26 гола за Јунајтед а имам осет како еден да дал.

Секако дека со Флечер ќе беше играта многу подобра, навистина не знам зошто Фергусон го одмараше и него и Евра на почетокот. Да дадевме гол па нека ги извадеше потоа. :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom