Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Арсенал не успеда да победи и тие ремизираа со Виган
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
And a glimmer of hope for Chelsea. Ви викав да си се пододмориме малце на Ст. Ендрус :pos:
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Абе се ОК, ама да не се одмориме и кај ВеБеА? Не за друго за со Стоук да сме одморени :). Нани пиел ли чај со лимон или изговор е ова?
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
И официјално , после нерешениот натпревар на Арсенал на DW стадионот Манчестер ја дочекува новата година на прво место.
Има една интересна информација што вели дека тимот кој ќе премине во новата година непоразен станува шампион, со еден исклучок во 1900 година , Шефилд Јунајтед.
П.С. Имаме навистина добри шанси да станеме шампиони, нели...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
И официјално , после нерешениот натпревар на Арсенал на DW стадионот Манчестер ја дочекува новата година на прво место.
Има една интересна информација што вели дека тимот кој ќе премине во новата година непоразен станува шампион, со еден исклучок во 1900 година , Шефилд Јунајтед.
П.С. Имаме навистина добри шанси да станеме шампиони, нели...
ами кој ако не ние ? Арсенал од кој стаса губи? Челзи одвај тепаја Асистентот (дрогба) 2 метра во офсајд , Лузерпул се срами кај ќе стигне , Ман сити малце забушаваат али и тие ке го примат писмото наредната утакмица со Ман Утд така да многу јасно тука дека Ман Утд ке ја освои ,замисли со две заостанати утакмици да е прво место ЕеејјеЈЕЈејје:wink:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Џабе Манчестер Јунајтед не е религија...
Со Ливерпул не се замарај, само гледај што ќе се случува на 9 ти Јануари. Сигурно сега се молат Митко да не игра.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Arsenal and Man Utd fighting over Barcelona starlet

(Не е Goal.com) :)
Имено, на младичов (новиот Иниеста демек бил) му истекува договорот во Јануари (овој Јануари :)), а се знае кои се тимовите што бркаат младичи за џабе :D Aгентот (татко му), потврдува дека двата тима стапиле во контакт со него.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Мало морген што ќе го земеме Тиаго. Сум го гледал неколку пати, детето е перфектна комбинација на Чави и Иниеста. Која визија за игра, која креативност, кој пас... нема шанси за џабе да си замине од Барселона. Не се толку глупави, барем не сега, после лекцијата Фабрегас. :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Овоа момче не треба да го испуштиме ако одма да му понудиме договор имам го гледано со Милан пред почетокот на сезоната и многу добро изигра
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.646
Поени од реакции
10.939
Купување сега, држење на клупа и кога ќе израсне во играч, продавање назад во Барса за 6 милиони...not another "pique"!
 
В

Вори

Гостин
Ја малку порано од тоа што треба али ќе ме нема некој ден па затоа.
Нека ви е среќна Новата Година,многу успеси,здравје,пари и љубов(ко на честитка ова :)) и се најубаво.Да се радувате на успеси на Манчестер(не против Челзи нормално)и да продолжи добриот однос помеѓу двата фанклуба во иднина(добро,има некои ретарди али не ги рачунам за живи,така да...)

Останете ми поздравени! :)))
 
G

Gray Foxx

Гостин
The Arsenal manager said: "I had to change the team, with all these matches we cannot play always with the same team, but I don't think that was a problem at all.
"We had a disadvantage that Manchester United has not got - Wigan played three days ago and we played 48 hours ago, a big game in the evening.

Колку е глуп човеков, немогуќе!
Не му текнуе дека Бирмингем две по ред им беа одложени и беа одморени и свежи за натпреварот. Прост француски педофил. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Arsenal and Man Utd fighting over Barcelona starlet

(Не е Goal.com) :)
Имено, на младичов (новиот Иниеста демек бил) му истекува договорот во Јануари (овој Јануари :)), а се знае кои се тимовите што бркаат младичи за џабе :D Aгентот (татко му), потврдува дека двата тима стапиле во контакт со него.
Се појавија триста гласини за Тиаго, ама искрено научна фантастика е да си оди Тиаго, уште поголема е да си оди сега во јануари. Ако во јануари отиде некаде, тоа би било на позајмица, ама не верувам да биде во некои од појаките екипи, туку во некој послаб.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom