Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
За сите фанови кои се заинтересирани и сакаат да присуствуваат на заедничко следење на мечот со Челски http://www.facebook.com/home.php#/event.php?eid=98750359943&ref=mf

Инаку јас и уште една група на тврдокорни навивачи на Јунајтед се собираме за секој натпревар на клубот за заедничко следење. Секој натпревар кој заеднички се следи се креира настан од групата MAN UTD FANS MACEDONIA на Fаcebook каде има информации за членовите за секој натпревар за местото и времето. Досега сите натпревари ги следиме во Shakly's, освен натпреварот со Сити кој беше следен во Little Britain, но тоа место е познато како собиралиште на фановите на Арсенал па така беше искористено само за следење на еден натпревар. На минатиот натпревар со Ливерпул бевме околу 25-30 фанови на Јунајтед, за разлика од скузерине кој дојдоа во 'огромна' бројка од дури 5 фанови :tv:. Очекувам голем број на фанови и во недела, а пабот на секое дерби и личи на фан клуб на Јунајтед со знамиња, шалови и дресови закачени низ пабот. Сите што сакаат да присуствуваат се добродијдени. GLORY GLORY MAN UNITED
Очекувајте ме и мене :)
 
N

navivacka

Гостин
Можност за Џерард да го подигне трофејот :pos2:
http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N166363091105-1655.htm
Aбе ке го освои па вие...ама на playstation 2:tv:

Инаку утрешниот натпревар ке биде доста тежок...Дрогба е во страшна форма и искрено највеке од него се плашам:uvo:Се надевам на добра игра од страна на играчите и дека ке успееме да дојдеме до поволен резултат.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Aбе ке го освои па вие...ама на playstation 2:tv:

Инаку утрешниот натпревар ке биде доста тежок...Дрогба е во страшна форма и искрено највеке од него се плашам:uvo:Се надевам на добра игра од страна на играчите и дека ке успееме да дојдеме до поволен резултат.

Тежок ќе биди али сепак мислам дека бод ќе освоиме. Челзи е во подобра форма, и Дрогба исто така но сепак треба да се знае дека игра против одбраната на Јунајтед така да би можел да биде доста отсечен од натпреварот.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Децава растураат

United 5 (Keane 28, Morrison 52, Tunnicliffe 65, Cole 75, Pogba pen 90)
Bolton 1 (Sampson 85).

Will Keane со гол и 2 асистенции е Man of the match.Исто Давиде Петручи се вратил од 10 месечната повреда и изиграл солидни 70 минути.Погба го дае и првиот гол за Јунајтед од пенал.

United: Devlin; Massacci, Fornasier, Thorpe, Fryers; Petrucci (Cole 69), Tunnicliffe, Pogba, Ajose (McGinty 84); W.Keane, Cofie (Morrison 46).
Sub not used: Johnstone.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Тежок ќе биди али сепак мислам дека бод ќе освоиме. Челзи е во подобра форма, и Дрогба исто така но сепак треба да се знае дека игра против одбраната на Јунајтед така да би можел да биде доста отсечен од натпреварот.
Toчно е дека ќе биде тежок натпревар, но на вакви дерби натпревари ништо не се знае. Зависи која екипа каков ден ќе има. И ние бевме во подобра форма од Ливерпул, па тој ден изгубивме. Ова е поважно дерби од останатите бидејќи нашето освојување на три бода во исто време значи и намалување на три бода на Челзи и избивање на првото место на табелата. Мотивот ќе биде уште поголем, а како што рече Дрогба можеби е во форма, но ова е Јунајтед не е Болтон или Блекбурн. Очекувам одличен натпревар и со оглед на средината наша која се спрема да настапи, би требало тука да ги разбиваме. Мислам дека треба Обертан да биде стартер но знам дека тоа нема да се случи. Да почекаме до утре и да видиме што спремил "лисецот".
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Последните 5 гостувања на Стемфорд..Слабо,да се надеваме дека по 6 сезони,пак ќе се радуваме на победа во Лондон.

08/09 - Drew 1-1
07/08 - Lost 2-1
06/07 - Drew 0-0
05/06 - Lost 3-0
04/05 - Lost 1-0

Можност за Џерард да го подигне трофејот :pos2:
http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N166363091105-1655.htm[/quote]

Tие се рацете на Гигс.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Штета не ќе можам да дојдам кај што се збирате никако да ми се погоди планот за да бидам СК. Ајде наредна прилика боже здравје. А за утре стварно ќе биде тешко, тие се во одлична форма, а и Дрогба го немам така гледано да игра откако е во Челзи и мислам дека со бод би биле задоволни. Битно е да одиграме подобро отколку со Ливерпул па макар изгубиле и со 3-2. Инаку јас би го сакал следниов состав за утре:

-----------------ВДС------------------

О'Ши-----Видиќ-------Еванс----Евра--

Валенсија---Флечер---Андерсон--Гигс-

-------Руни---------------------------

----------------Бербатов-------------

:vozbud:
П.С. Нешто ми иди да ја лупнам 2-ка за 100 ден. 3.5 е коефициентот.

Е ова би било добрааааа инвестиција!

http://sportdenes.com/mеdjunarodеn-fudbal/Аnglija/krasikj-е-otvorеn-za-junajtеd-i-tcеlzi.html
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Штета не ќе можам да дојдам кај што се збирате никако да ми се погоди планот за да бидам СК. Ајде наредна прилика боже здравје. А за утре стварно ќе биде тешко, тие се во одлична форма, а и Дрогба го немам така гледано да игра откако е во Челзи и мислам дека со бод би биле задоволни. Битно е да одиграме подобро отколку со Ливерпул па макар изгубиле и со 3-2. Инаку јас би го сакал следниов состав за утре:

-----------------ВДС------------------

О'Ши-----Видиќ-------Еванс----Евра--

Валенсија---Флечер---Андерсон--Гигс-

-------Руни---------------------------

----------------Бербатов-------------

:vozbud:
П.С. Нешто ми иди да ја лупнам 2-ка за 100 ден. 3.5 е коефициентот.

Е ова би било добрааааа инвестиција!

http://sportdenes.com/mеdjunarodеn-fudbal/Аnglija/krasikj-е-otvorеn-za-junajtеd-i-tcеlzi.html
Можеби и нема да згрешиш за 2
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
За сите фанови кои се заинтересирани и сакаат да присуствуваат на заедничко следење на мечот со Челски http://www.facebook.com/home.php#/event.php?eid=98750359943&ref=mf
Ако сте тврдокорни ко мене, утре го палиме шенклис, клуб на навивачи на арсенал е ако не сте знаеле :icon_lol:
Утре ако победиме, гол ќе трчам низ Скопје, со резултат напишан на мене со црвен маркер без алкохол...не верувам дека имаме шанси реални за победа, ама имаме за титула. Челзи се посупериорни од нас и ќе не напнат утре максимално...ама, јас верувам во Ферги, тој е будала непрокопсана и може да се случи утре некој ко Џон Оши или Евра...да го реши мечот.

Glory Glory Man United па и да изгубиме, колку можеме ќе се спасиме...
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Зошто сите предвреме "му се предадовте" на Челзи. Пред време ги прогласивте за победници. Како може ова да го читам во фан клуб Манчестер Јунајтед. Ако ние пред време ги предаваме натпреварите, на се личиме, само не на Манчестер Јунајтед. Манчестер е силен тим кој никогаш не се предава и се бори до последен момент. Пак ќе речам оставете ја формата и на едните и на другите. За вакви натпревари тоа не било пресудно. Зависи кој ќе биде помудар во тактиката и нормално на кој ќе му појде од рака, а на кој не. Колку што "се плаши" Ферги од Анчелоти, уште повеќе Анчелоти се плаши од Ферги. Колку што се плашите од Дрогба, тие уште повеќе се плашат од Руни. Она што е најважно, мотивот за игра и победа, е подеднакво исто за двете екипи. Не барајте причини кои не држат место за да се предавате пред време. Што ако земеме во предвид дека Челзи од Виган изгуби, а ние го победивме Виган со 5:0? Зарем треба да кажеме дека ќе победиме? Не, тоа треба да го одработиме. Утре е посебен натпревар во кој секој може да победи. Јас посакувам добра и квалитетна игра од Манчестер каква што знае да понуди.

Играта ја посакувам,
среќата ја повикувам,
малерот го исвиркувам,
победата ја пожелувам,
храброст ви поделувам.
Пред време не се предавајте ,
во Манчестер Јунајтед врувајте,
радост очекувајте,
во себе навивајте,
и од тука господ ќе го пренесе нашето бодрење и поддршка.

Да бидеме утре сите заедно и да се радуваме по натпреварот!
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
клуб на навивачи на арсенал е ако не сте знаеле :icon_lol:
И навивачите на Арсенал понекогаш се собираат таму, иако во последно време, а и на неколку натпревари лани редовно гледаа во Little Britain, ама секогаш кога Јунајтед игра со некоја екипа од големата четворка пабот е како наш фан клуб.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Неостварливо според мене.Имаме играчи за таа позиција,плус Љајич иде во јануари,Обертан полека се вклопува,а и Харгривс се враќа..


Е овој да може да се донесе. http://www.imscouting.com/player_to_watch.aspx?id=5fG5RPJLYLa4Arhpg6O7Bw||&name=Romelu+Lukaku

Ноу комент :pos2: http://www.newsoftheworld.co.uk/sport/587480/BARCELONA-PLAN-pound85M-BID-FOR-WAYNE-ROONEY.html
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom