Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Manchester United formation 4-5-2
Arsenal Formation 4-3-3
Се гледа дека од скоро време си почнал фудбал да гледаш и да учиш за него или пак нешто математикава не ти иде нешо или пак како апокалипто што пиша да прилегнеш нешто и утре пак да пробаш со постов. Ајде 2:1 заврши мечот свирна судијата за крај и толку и без Роналдо ете дојде поразот тактиката никој не ја гледа туку крајниот резултат и оној кој на крај ќе ја крене титулата. И дајте еднаш созрејте и прифатете пораз. Секогаш наоѓате да мрчите за нешто. Лани киеран гибс млекото не го испил па се сопнал, а алмунија бил пијан па не можел топката да ја фати и слични измислици. Кажете едно добро не тепавте честито и ќутете до следниот меч.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Се гледа дека од скоро време си почнал фудбал да гледаш и да учиш за него или пак нешто математикава не ти иде нешо или пак како апокалипто што пиша да прилегнеш нешто и утре пак да пробаш со постов. Ајде 2:1 заврши мечот свирна судијата за крај и толку и без Роналдо ете дојде поразот тактиката никој не ја гледа туку крајниот резултат и оној кој на крај ќе ја крене титулата. И дајте еднаш созрејте и прифатете пораз. Секогаш наоѓате да мрчите за нешто. Лани киеран гибс млекото не го испил па се сопнал, а алмунија бил пијан па не можел топката да ја фати и слични измислици. Кажете едно добро не тепавте честито и ќутете до следниот меч.
Море да ќутат додека не не' стасаат со титули!!!!
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Abre ajdeee... taka znaci? vie trebase da kutite do sea koga nekoj ke vi spomnese "Liverpool".
Глуп ! 18-18 во титули, треба ли да се плашиме од Ливерпул.
На вас кој и да ви спомнат од сите се плашите, и секогаш имате решение (причина) за вашиот пораз.:pos2::pos2:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Глуп ! 18-18 во титули, треба ли да се плашиме од Ливерпул.
На вас кој и да ви спомнат од сите се плашите, и секогаш имате решение (причина) за вашиот пораз.:pos2::pos2:
Ko prvo bez navredi. Samo ja citirav glupata teorija na kolegata tvoj.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Момци де ако може некој да го постира тој клипот со жерард и алонсо мислам дека е кога се бакнуват на уста :pos2:Итно ми треба :smir:
Едит:најдов
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Abre ajdeee... taka znaci? vie trebase da kutite do sea koga nekoj ke vi spomnese "Liverpool".
Во премиер лига сме ПРВИ по титулите...а општо Англиски фудбал (дааалеку пред Премиер лига) имаме исто толку титули колку и Лузепул...Разликата е тоа шо ние си нижиме титули од 1992 наваму(премиер лига) А лузерпул го дрват на титула еве веќе 17 години и немаат ни Т од титула:smir:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Во премиер лига сме ПРВИ по титулите...а општо Англиски фудбал (дааалеку пред Премиер лига) имаме исто толку титули колку и Лузепул...Разликата е тоа шо ние си нижиме титули од 1992 наваму(премиер лига) А лузерпул го дрват на титула еве веќе 17 години и немаат ни Т од титула:smir:
Kaкви 17 години,не ги преценувај.У мај имат јубилеј,20 години без титула у ПЛ. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро бе, ако имате да му вратите ко шо треба, пишете му факти, демантирајте го.Не одма за титули ко фановите на Реал се фаќате ебаго.

Јунајтед заинтересирани за Акинфеев
Знаев дека Јунајтед ќе посегнат по Акинфеев. Не би бил лош избор за голман, иако и Асенхо би можел одлично да се вклопи.

Само малку ми е криво за Хауард, кај нас беше дрво а сега е фаворизиран да освои награда за голман на годината во ПЛ, :nerv:, што значи стварно голманиве имаат кулминација на своите способности од 30 години па натаму.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Знаев дека Јунајтед ќе посегнат по Акинфеев. Не би бил лош избор за голман, иако и Асенхо би можел одлично да се вклопи.

Само малку ми е криво за Хауард, кај нас беше дрво а сега е фаворизиран да освои награда за голман на годината во ПЛ, :nerv:, што значи стварно голманиве имаат кулминација на своите способности од 30 години па натаму.
Aсенхо? Младиот Шпанец? Дечкото штотуку отиде во Атлетико Мадрид, така да многу тешко дека би дошол во Манчестер. Инаку да, еден од најдобрите млади голмани во светот. Блескава иднина е пред него без сомнение.

А за Хауард, нема потреба да ти е криво. :) Има многу такви случаи, каде што некои играчи (голман конкретно во случајов) не успеваат во еден тим, а во друг се ѕверови (Анри-Јувентус-Арсенал; Пирло-Интер-Милан...).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Aсенхо? Младиот Шпанец? Дечкото штотуку отиде во Атлетико Мадрид, така да многу тешко дека би дошол во Манчестер. Инаку да, еден од најдобрите млади голмани во светот. Блескава иднина е пред него без сомнение.

А за Хауард, нема потреба да ти е криво. :) Има многу такви случаи, каде што некои играчи (голман конкретно во случајов) не успеваат во еден тим, а во друг се ѕверови (Анри-Јувентус-Арсенал; Пирло-Интер-Милан...).
За него имав поголема надеж кога видов дека пратиле скаути Манчестер по него, ама веројатно имале некој друг избор, еве на пример Акинфеев. Асенхо ќе го замени Касиљас достојно, и повеќе од веројатно е.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Добро бе, ако имате да му вратите ко шо треба, пишете му факти, демантирајте го.Не одма за титули ко фановите на Реал се фаќате ебаго.

Јунајтед заинтересирани за Акинфеев
Е ова ми се свиѓа. Акинфеев е стварно талентиран, а и помлад е така што може да го искористиме повеќе години и со тоа се разбира ќе има простор и за негов напредок.


Допуна: За сите хејтери што провоцираат во фан клуб нека си праат што сакаат не им пишувајте. Победниците немаат на што да се жалат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom