Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Не ми беше тоа дека се катастрофа...далеку од тоа мислев...зборот ми беше тоа што имаме стари играчи Гигс Сколс Невил кои нема да издржат да играт цела сезона,дека имаме повреден играч Харго кој беше дадел неколку клучни голови...нели Парк имал денови кои експлодирал а ден кој слабо се забележувал...знаеме дека изминатава сезона која помина едвај доагавме до победа и тоа од 1-0 кога пола клучни играчи беа повредени а некои суспендирани...кој може да гарантира дека Обертан ке се снајде во пл?или Мајкл Овен нема пак да се повреди?

Без нервози, за се друго тука е Сер Алекс Фергусон...

Сега неможе ние да дискутираме што треба да купи Манчестер, работата е што играч му треба на Ферги... а тоа само тој си го знае... што мислите тој случајно ги зеде Овен, Валенсија, Обертан? хехе... знам дека и тој има грешка трансфери, но 90% од трансферите се исплатувале за 10 пати... знам дека има разочараност помеѓу вас зошто не е активен Манчестер ова лето на трансфер пазарот, но верувајте чим е тоа така, значи Ферги има таква замисла... пред 3 сезони го купивме само Керик (тогаш просечен играч во Тотенхем), а Челзи се расфрлаше со пари ама титулата пак дојде кај нас... така да без нервози и желби, затоа е Сер Алекс поставен на таа функција и ја извршува успешно 23 години :helou:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Не ми беше тоа дека се катастрофа...далеку од тоа мислев...зборот ми беше тоа што имаме стари играчи Гигс Сколс Невил кои нема да издржат да играт цела сезона,дека имаме повреден играч Харго кој беше дадел неколку клучни голови...нели Парк имал денови кои експлодирал а ден кој слабо се забележувал...знаеме дека изминатава сезона која помина едвај доагавме до победа и тоа од 1-0 кога пола клучни играчи беа повредени а некои суспендирани...кој може да гарантира дека Обертан ке се снајде во пл?или Мајкл Овен нема пак да се повреди?
секој играч си има свои паѓања во форма..... како што се некои психички проблеми,некои здраствени,некои семејни..... а за Парк можам да ти кажам дека дечкото е одличен само понекогаш зафракава али со тек на времето САФ ќе го опраи....
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
E ova me raduva:
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={C7DF7CEC-3BC3-4859-A3FD-FE4AAD215DD8}&newsid=6636145
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Инаку најдов една статија која вели дека Јунајтед нема да испрати понуда за Ето, ама бидејќи е без цитати ја сметам само за уште една шпекулација[/quote]


Верувам дека Јунајтед ќе испрати понуда и за некој ден ќе биде наш играч..
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Manchester United in fresh contact with Gremio over Douglas Costa
• Ferguson targets 18-year-old tipped as 'new Ronaldinho'
• United offer financial package of £7m plus add-ons

anchester United have re-established formal contact with the Brazilian club Gremio about trying to reach a compromise over a fee for Douglas Costa, the talented 18-year-old who has been hailed as "the new Ronaldinho" in his country.

Sir Alex Ferguson, the United manager, rates Costa as the brightest young talent currently playing in South America but the Premier League champions could not convince Gremio to allow him out on loan when negotiations began earlier this summer and believe the deal can happen only if the Porto Alegre club drastically lower their valuation.

Gremio have severe financial issues and are acutely aware that selling their most prized young asset could be the answer to those problems. With that in mind, they have informed prospective buyers they want £21m. United regard that as excessive for a player who has not yet played 20 senior games but they are hoping Gremio's position is negotiable and have put together a financial package, with an initial outlay of £7m, plus a series of success-related add-ons if the player lives up to the promise that has brought him to the attention of Ferguson via John Calvert-Toulmin, the club's principal scout in Brazil.

The transfer hinges on whether a compromise can be agreed and United are hoping the influential deal-maker Chris Nathaniel can help to convince Gremio that they risk getting nothing at all if they continue to play hardball. Nathaniel, whose extensive list of clients includes Rio Ferdinand and Robinho, is prominently involved with Costa and has spent the last few days in Brazil, in the process holding extensive talks with Gremio's hierarchy.

Costa, a Brazil under-20 international, has other admirers in Spain and Italy but has indicated he would like to move to England and become United's fourth signing of their summer, following Luis Antonio Valencia, Michael Owen and Gabriel Obertan to Old Trafford.​

Не би ми сметало ич ако се иценкаме и го земеме за 7 милиони,со оглед на тоа што Гремио бараат 18.

Manchester United striker Federico Macheda robbed
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Абе не давам јас пари до мене нека дадат ако сакат 100 милиони за Агуеро, вреди да се дадат, добри се до сега засилувањеата, има време до септември, фудбалерите не се замараат се на одмор вие тука се ценката за играчите.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Само што заврши прес-конференцијата на Сер Алекс во Карингтон.Ги прикажа Овен,Валенсија и Обертан и еве што изјави

Sir Alex Ferguson has said he will not spend any more money this summer. The Manchester United boss has just been in a press conference to introduce his new signings. Stay logged on for more news from Old Trafford as soon as we get it.

x

Ништо значи нема трансфери веќе :nesum:

Исто се шпекулира дека Овен ја земал седмицата :uvo:,слики покасно.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Никој не очекуваше ова да се случи.Но,кога Фергусон вика дека е толку со пазарењето оваа сезона,сигурно е толку.Знаеме дека клубот е во долгови,но секако мораше барем уште едно крило да се земе.:nesum:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Не ми беше тоа дека се катастрофа...далеку од тоа мислев...зборот ми беше тоа што имаме стари играчи Гигс Сколс Невил.......
Каде нема стари играчи? Во Арсенал? Кој голем тим нема стари играчи? Искуството доаѓа од старите играчи, а силата од младите. Силата како сила не е доволна за успех. Зошто е Манчестер најдобар? - Затоа што е една одлична комбинација на искуство со младост, и двата тие фактори учествуваат со потребниот процент во креирањето на играта.

.......Гигс Сколс Невил кои нема да издржат да играт цела сезона.......
Кои се тие што издржуваат со 100%-на константност и ефективност во текот на целата сезона? Затоа се земаат повеќе играчи за одредена позиција, затоа се прават ротации во составот.

...нели Парк имал денови кои експлодирал а ден кој слабо се забележувал...
Сите имаме по некој неподнослив играч, но за мене таквите играчи се од другите клубови, не се од Манчестер. :). Дали за тебе тоа е Парк? :). Пак ќе одговорам реторички. Кој е тој што нема ден кога е слаб и слабо се забележува? И за најдобрите светски фудбалери, таквите денови постојат.

...знаеме дека изминатава сезона која помина едвај доагавме до победа и тоа од 1-0 ....
Незнам што знаете вие за измината сезона, но јас знам дека бевме шампиони. Ете гледаш и со 1:0 се освојуваат бодови и се станува шампион. :)

кога пола клучни играчи беа повредени а некои суспендирани...
Зарем постојат некаде играчи што не можат да се повредат или да бидат суспендирани? (Освен оние кои не играт на теренот :))

...кој може да гарантира дека Обертан ке се снајде во пл?...
Кој може да гарантира дека нема да се снајде?

....или Мајкл Овен нема пак да се повреди?
Како и сите други фудбалери, така и Мајкл Овен е од крв и месо, па така секој нормален човек можи да се повреди. Јас пак ќе прашам: Кој може да гарантира со сигурност дека Мајкл Овен ќе се повреди?

Оставете го песимизмот, како што беше кажано погоре имало сезони кога никој не купувавме или купувавме само еден просечен фудбалер, па пак сме освојувале титули. Не заборавајте Манчестер Јунајтед е силен како екипа. Фудбалските звезди не го создаваат Маснчестер Јунајтед, туку Манчестер Јинајтед ги создава фудбалските звезди.
 
N

navivacka

Гостин


Не ми се верува дека Овен ја зема седмицата :nesvest:

United boss Sir Alex Ferguson intimated the former Liverpool and Newcastle striker would wear the no.7 jersey this season and Owen reiterated his delight at signing for the Reds.

Прес-Конференцијата на Фергусон
Moраше да ја добие некој нели?:toe:сакале нејкеле Овен ја добил.
Инаку гледам дека трансвер периодот е завршен за нас...се надевам дека ке се докажат новите играчи.Џабе изјавувавме толку желби Агуеро,Виља Ето.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
хахахах фацава на Валенсија :) ке биде ѕвер од него се гледа :):)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom