Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Фала за убавите зборови.
Твое е да си навиваш за кого сакаш, штета што твојот тим не успеа да помине па вака да навиваш за други екипи но и Барса не е помината, нека пројдат вечер па после ќе коментираме за финале зошто ние веќе сме во Рим, другите не се :)
Никој невика дека Барса е појака или фаворит доколку би играла со Манчестер Јунајтед во финалето.
Но и ти ќе се сложеш дека поизрамнето и понеизвесно би било финале: Барса - Манчестер јунајтед. Добро знаеш дека сум фан на Интер, и рака на срце Интер беше во директе дуел со Манчестер Јунајтед каде се покажа дека во моментов Манчестер е многу по комплетна екипа од Интер и поуиграна, едноставно подобра.
Но како неутрален сакам двобој помеѓу двете најдобри екипи во финалето: Ман УТД - Барса.
Затоа што Челзи имаше шанси во првенството на Англија да се покаже како поуспешен од Ман Утд, но последниве три години, Манчестер е неприкосновен во Премиер лигата.
Во Финалето би навивал за Барса ( Меси+Анри+Чави+Ето )
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ти се погоди тоа што сеуште не си баниран од оваа тема, и се заигра :S
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Никој невика дека Барса е појака или фаворит доколку би играла со Манчестер Јунајтед во финалето.
Но и ти ќе се сложеш дека поизрамнето и понеизвесно би било финале: Барса - Манчестер јунајтед. Добро знаеш дека сум фан на Интер, и рака на срце Интер беше во директе дуел со Манчестер Јунајтед каде се покажа дека во моментов Манчестер е многу по комплетна екипа од Интер и поуиграна, едноставно подобра.
Но како неутрален сакам двобој помеѓу двете најдобри екипи во финалето: Ман УТД - Барса.
Затоа што Челзи имаше шанси во првенството на Англија да се покаже како поуспешен од Ман Утд, но последниве три години, Манчестер е неприкосновен во Премиер лигата.
Во Финалето би навивал за Барса ( Меси+Анри+Чави+Ето )
Сите ја фаворизираат Барса оваа година, најдобар напад ова она така да мислам дека според сите е најголем фаворит, да не се лажиме:toe:
Тука ја гледам предноста на Манчестер зошто секогаш кога ќе ги потценат се најдобри и му ги затнуваат муцките на сите.
Така ќе е и на 27 мај, кој и да ни е противник!
 
N

navivacka

Гостин
Во Финалето би навивал за Барса ( Меси+Анри+Чави+Ето )

Барселона не се заснова само на овие играчи туку целиот тим а не 4 играчи...

Ти си избираш за кој ке навиваш тука не можеме ние ништо,ама нека поминат па после ке мислеме за тоа,како што се вели рипни па речи оп.

Како што вели Чомбе знаат да не потценуваат ама после докажуваме дека сме најдобри,и фановите на Арсенал беа сигурни во победа ама ете што им се случи минатата вечер.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
Како и да било, честитки за новата тема, и уште поголеми успеси на најголемиот клуб во свето Манчестер Јунајтед. А за арапите т.е Шити(Сити)(како и да се) ќе ги прегазиме
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.267
:vozbud::vozbud::vozbud: за неполн ден направивме 7 страни.кој сака да се кладиме дека новвата тема ке ја пополниме побрзо од лузерите иако имаат 200-300 страни? :helou:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Сите ја фаворизираат Барса оваа година, најдобар напад ова она така да мислам дека според сите е најголем фаворит, да не се лажиме:toe:
Тука ја гледам предноста на Манчестер зошто секогаш кога ќе ги потценат се најдобри и му ги затнуваат муцките на сите.
Така ќе е и на 27 мај, кој и да ни е противник!
Ова се однесува на Барселона и Челзи. Јас само едно ќе кажам:
Ако на некој од овие два клуба му мислиш се најлошо, не мора да го колнеш. Посакај му вечер да победи!:toe:
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
честитки до новата тема 1 бевме а вчера одигравме многу добро и сега сме во форма и не може никој да не запре
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Барселона не се заснова само на овие играчи туку целиот тим а не 4 играчи...

Ти си избираш за кој ке навиваш тука не можеме ние ништо,ама нека поминат па после ке мислеме за тоа,како што се вели рипни па речи оп.

Како што вели Чомбе знаат да не потценуваат ама после докажуваме дека сме најдобри,и фановите на Арсенал беа сигурни во победа ама ете што им се случи минатата вечер.
1. Јас само ги набројав нај добрите.
2. Уште еднаш,јас не ја фаворизирам Барселона, но како неутрален гледач( бидејќи сум фан на Интер), сакам во финалето на Ман УТД да му биде противник Барса, за поинтересно и поизедначено финале. Овие две од поодамна немаат играно.
3. Кога би избрал фаворит во финалето, тоа би бил Манчестер Јунајтед. ( на сите позиции подеднакво е добар).
4. Јас само реков би сакал да победи Барса, а на манчестер би му честитал.

Уште еднаш, иако не сум фан на екипата на Манчестер Јунајтед, сепак го респектирам поради начинот на играње и резултатите кој ги постигнува.
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Секоја чест и заслуено финале...

Иако закаснето, примете ја оваа честитка од навивач кој знае да признае пораз и кога неговиот тим ке загуби....

Браво....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
1. Јас само ги набројав нај добрите.
2. Уште еднаш,јас не ја фаворизирам Барселона, но како неутрален гледач( бидејќи сум фан на Интер), сакам во финалето на Ман УТД да му биде противник Барса, за поинтересно и поизедначено финале. Овие две од поодамна немаат играно.
3. Кога би избрал фаворит во финалето, тоа би бил Манчестер Јунајтед. ( на сите позиции подеднакво е добар).
4. Јас само реков би сакал да победи Барса, а на манчестер би му честитал.

Уште еднаш, иако не сум фан на екипата на Манчестер Јунајтед, сепак го респектирам поради начинот на играње и резултатите кој ги постигнува.
E како немаат играно, лани Пол Сколс кого испрати дома во полуфинале?:helou:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Со мало закаснување ЧЕСТИТО НОВА ТЕМА!:helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не се важи тоа бе Чомбе аман па и ти ,ееее:tapp::tapp:
Сакаат уште еднаш :drk::drk::drk::pos2:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
E како немаат играно, лани Пол Сколс кого испрати дома во полуфинале?:helou:
Па за разлика од Манчестер Јунајтед - Челзи кој играат најмалку два натпревари годишно, со Барса многу поретко.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
1. Јас само ги набројав нај добрите.
2. Уште еднаш,јас не ја фаворизирам Барселона, но како неутрален гледач( бидејќи сум фан на Интер), сакам во финалето на Ман УТД да му биде противник Барса, за поинтересно и поизедначено финале. Овие две од поодамна немаат играно.
3. Кога би избрал фаворит во финалето, тоа би бил Манчестер Јунајтед. ( на сите позиции подеднакво е добар).
4. Јас само реков би сакал да победи Барса, а на манчестер би му честитал.

Уште еднаш, иако не сум фан на екипата на Манчестер Јунајтед, сепак го респектирам поради начинот на играње и резултатите кој ги постигнува.


Дури пред 1 година немаат играно :pos2:.... и мислам дека се доволно коментари од твоја страна во која само се замотуваш одколку што објаснуваш нешто... 100 пати кажа дека сакаш во финале да игра Барселона и дека ти се фаворити :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom