Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Фан клубот ни стана за никаде.Место да водите нормални дискусии вие овде се навредувате,препукувате и што ли уште не.Вака не чини.земете пример од фан клуб интер :toe:
A зошто јас и уште неколку постари членови не пишуваме овде како порано(јас пишувам еден пост месечно, ако немам што да правам). На нашиот фан клуб почнаа некои мислења да се во ред, а некои не, во зависност од мнозинството, и ако нечие мислење не е како што некои сакаат доаѓа до расправија. Сите сме различни и различно ги доживуваме работите, мене ме нервира едно, друг друго, јас сакам едно, друг друго, јас навивам за клубот на свој начин, друг на негов начин..........

Ајде останете ми со здравје, се пишиме потаму!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Добро бе Kanal89, зошто му реплицираш на човекот за секој можен пост? Очигледно ти си тој што се замара со глупости, а не MileRedDevil...ако имате по 12 години, ондак оправдано, ама сигурно не сте мали деца, така да искулирајте и поштедете се самите да не бидете банирани од хиени кои што чекаат само погрешен збор, а камоли расправија...на крај краева расправајте се на друго место, ова не е пазар.

Peace
Бидејќи ми се обраќаш, еве и тебе ќе ти реплицирам. Но разликата е во тоа што нема да те навредувам (штом не ме навредуваш, и не се правиш паметен на моја сметка) како некои стручњаци тука. Реплицирањето е дел од постирањето и мене не ми пречи кога некој ми реплицира, и ако не се сложува со мене, тоа културно и човечки да го објасни, а не да навредува, да се прави паметен на моја сметка, и да дели црвени (тоа многу не ме засега, нека се радуваат децата). Мене ми пречат (јавно искажани тука) личните навреди кои и јас ги делам, но никогаш прв тоа не го правам. И јас сум читал тука премногу глупости и за клубот, а и оф топици, но на никој не сум му реплицирал со навреда. Не може некој да се прави тука поголем фан затоа што "имал некој месец повеќе стаж на форумот",и да мисли дека заради тоа може секој да го навредува и омаловажува. Јас како што рече ти не се замарам со глупости. Иако изгледа дека се нервирам, тоа не ме нервира. Очигледно другите повеќе се нервираат кога "каменот што го фрлаат накај мене, им го враќам назад и ги удира по глава". Некој тука се труди (и сам, а и со пртпароли), да убеди дека "цел форум бил против мене". Ако мислат така и модераторите нека ме предложат за бан, па не мора да пишувам. Очигледно како што рече Чомбе тука има неколку што сакаат да делат едноумие, и ако не мислиш како нив, (без разлика дали се во право или не), одма одат против тебе. И најчесто тоа го прават со навреди, бидејќи за попаметни аргументи и не се способни. И ете негогаш ни се наоѓа и малку слободно време, па ќе се спуштиме на нивно ниво, и ќе навредуваме во нивни стил, едноставно да видат како тоа изгледа од страна. Жал ми е што овие дискусии се случуваат во нашиот фан клуб.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Доста се карате и препирате, дај некои новости кажете, објавете.....
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Доста се карате и препирате, дај некои новости кажете, објавете.....
Се поверојатно е дека Јунајтед ќе го купи Акинфеев, а најверојатно и Красич од ЦСКА Москва. Неможам да го стам линкот зш во школо сум и нето ми е за никаде. :wink:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Валенсија почнале да бараат замена за Виља, 90% ќе си одел уште во Јануари.

http://www.skysports.com/story/0,19528,11667_5724832,00.html

Искрено, не верувам дека ќе дојде кај нас најмногу поради големата цена, само да не го земат Челзи, тогаш има да ги пунат сите пред нив.Реал,Барса,Јунајтед,Челзи и Сити биле интересирани.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Не верувам и јас дека Ферги ќе плати толку многу. Сепак и самиот кажа дека би сакал да го засили составот, али големите цени би можеле да бидат пречка за тоа. Сепак сигурен сум дека ќе најде некој добар играч за мали пари, и од него ќе направи вистинска ѕвезда. Таков беше случајот со Роналдо, Ван Нистелрој, Бекам и мн. други. Како што гледаме Валенсија полека почнува да влегува во ритам, од што можеме да заклучиме дека Ферги има око за играч и не сумњам дека и во иднина ќе има такви случаеви. :smir:
 
S

StereoLove

Гостин
Има ли место за женски фан на Јунајтед?:pipi: се надевам дека не сум единствена на форумот.Одамна сум фан на Јунајтед и ве читам некое време,се надевам дека ке бидам добро примена:helou:
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Не верувам и јас дека Ферги ќе плати толку многу. Сепак и самиот кажа дека би сакал да го засили составот, али големите цени би можеле да бидат пречка за тоа. Сепак сигурен сум дека ќе најде некој добар играч за мали пари, и од него ќе направи вистинска ѕвезда. Таков беше случајот со Роналдо, Ван Нистелрој, Бекам и мн. други. Како што гледаме Валенсија полека почнува да влегува во ритам, од што можеме да заклучиме дека Ферги има око за играч и не сумњам дека и во иднина ќе има такви случаеви. :smir:
I jas mislam deka nema sansi da go zeme Fergi bidejki iam citano neznam kaj bese deka fergi nesaka da zima igraci sto se postari od 25 godini
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.656
Поени од реакции
10.966
Има ли место за женски фан на Јунајтед?:pipi: се надевам дека не сум единствена на форумот.Одамна сум фан на Јунајтед и ве читам некое време,се надевам дека ке бидам добро примена:helou:
Welcome


 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.479
Поени од реакции
42.836
Има ли место за женски фан на Јунајтед?:pipi: се надевам дека не сум единствена на форумот.Одамна сум фан на Јунајтед и ве читам некое време,се надевам дека ке бидам добро примена:helou:
Добредојде во фан клубот..се надевам дека ќе бидеш поактивна..:back:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Има ли место за женски фан на Јунајтед?:pipi: се надевам дека не сум единствена на форумот.Одамна сум фан на Јунајтед и ве читам некое време,се надевам дека ке бидам добро примена:helou:
Welcome Fatality

И едно интересно видео за Еванс

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/8373431.stm
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Валенсија почнале да бараат замена за Виља, 90% ќе си одел уште во Јануари.

http://www.skysports.com/story/0,19528,11667_5724832,00.html

Искрено, не верувам дека ќе дојде кај нас најмногу поради големата цена, само да не го земат Челзи, тогаш има да ги пунат сите пред нив.Реал,Барса,Јунајтед,Челзи и Сити биле интересирани.
Виља нема шанса да дојде на Олд Трафорд од едноставна причина што веќе ги имаме Руни, Бербатов, Овен, Велбек и Македа.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Има ли место за женски фан на Јунајтед?:pipi: се надевам дека не сум единствена на форумот.Одамна сум фан на Јунајтед и ве читам некое време,се надевам дека ке бидам добро примена:helou:
Аауу, таман работа, за женски фанови да нема место... Welcome :wink:

Некој тинејџер од Кардиф, дефанзивец, демек наш бил веќе.

А за Виља, не верувам, тешко да се одвојат толку пари, плус, имаше изјави дека клубот нема да купува скапи играчи на 25 години, плус имаме долгови, плус економска криза... Тешко да се случи некој голем трансфер зимава. :smir:
 
S

StereoLove

Гостин
Фала брака на топлиот пречек,иста крв имаме нели,црвена гаволска крв:pipi:

Бај д веј Димитар Бербатов се врати ли од повредата или сеуште ке отсуствува?

А колку што имам читано Ферги нема да троши зимскиот период,не ги потроши летниот период како што треба а не па во зимскиот период.

Утре типувам на лесна победа и нормално кикс на конкурентот во Недела па да им се доближеме повеке.

Поздрав:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom