Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Фергусон изјави дека нема да купува играчи ова лето пред завршетокот на ова сезона. Но доколку се продадат некои играчи соодватно ќе биле заменети со други. Префирирам Тевез да остане бидејки неможам да најдам замена за таков вид на играч како што е Карлито.
 
N

navivacka

Гостин
Колку и да се обидам да го разберам Ферги сепак не можам да успеам:kesa:не го разбирам зашто не купи барем едно засилување?па човече нема да банкротира ако потроши...неможе секогаш со исти да играме,се повредуваат играчите исто како изминатава сезона ни беа повредени пола првотимци,да се вратеше Харго на почетокот на сезоната ке беше друго ама барем да потроши на нешто да дојде како освежување за клубот.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
АИГ ќе ги користиме уште следнава сезона, после тоа АОН ќе ни бидат.

Еве нешто како би можел да изгледа:


Phil Brown Confirms Hull City Are Targeting Fraizer Campbell
No way,Jose :))).


Стварно незнам што е работата со дресовите од кога паметам јас секогаш биле скроз цвени без ниедна шарка мене воопшто не ми се допагаат овие дресови..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Колку и да се обидам да го разберам Ферги сепак не можам да успеам:kesa:не го разбирам зашто не купи барем едно засилување?па човече нема да банкротира ако потроши...неможе секогаш со исти да играме,се повредуваат играчите исто како изминатава сезона ни беа повредени пола првотимци,да се вратеше Харго на почетокот на сезоната ке беше друго ама барем да потроши на нешто да дојде како освежување за клубот.
Овој состав што го имаме е супер, може комотно да се направат 2 екипи. Сега за еднаш што ја утна тактиката против Барса сите одма почнаа да зборуваат за таа реконструкција која според мене не е потребна. Само доколку Тевез си замине, тогаш Ферги ќе купува напаѓач, во друг случај никако, а и да не заборавиме дека и останувањето на Тевез е нешто слично како купување на играч бидејќи досега беше позајмен:toe:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.730
Поени од реакции
11.182
Да да, ама и играч од средината треба...доколку Харгривс не се врати...
 
N

navivacka

Гостин
Овој состав што го имаме е супер, може комотно да се направат 2 екипи. Сега за еднаш што ја утна тактиката против Барса сите одма почнаа да зборуваат за таа реконструкција која според мене не е потребна. Само доколку Тевез си замине, тогаш Ферги ќе купува напаѓач, во друг случај никако, а и да не заборавиме дека и останувањето на Тевез е нешто слично како купување на играч бидејќи досега беше позајмен:toe:
Секако дека е одличен овој состав но сепак ке биде одлично да се земе барем еден играч од средина како што кажа mans,да се вратеше Харго порано немаше да е потребно според последните информации ке се врати во Јануари а не на почетокот на сезоната како што мислевме...мора барем еден играч зашто не се знае што би можело да се случи...некој повреден некој не е во форма,би било добро да се има џокер во ракавот сепак Ферги си знае да оставиме на него.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.319
Дресот е направен со фотошоп како што би можело да изгледа...не е оној како што ќе изгледа :)))). Манучо сите го фалеа пред да дојде во Јунајтед кога дојде, катастрофа една утакмица у 3 сезони изигра и мислам дека ако сакаат Хул нека го задржат.Кембел е мноогу подобар од него плус млад е и да не заборавиме им даде 2 гола на Ливерпул со Тотенхем во Карлинг купот мислам и ги избаци :)))).

би било добро да се има џокер во ракавот сепак Ферги си знае да оставиме на него.
Кико? :))))
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.266
и јас незнам што се случува со манучо и зошто толку го фалеа кога покажа многу малку :toe:кембел очекувам да го вратиме и да добива често шанса.велбек и мачеда шансата ке ја чекаат во куповите и од клупата поввремено :toe:
 
N

navivacka

Гостин

Па што знам не велам дека е лош само мислам дека нема доволно искуство за настап на големи натпревари како на пример на дерби пресметки или пак во лш:toe:оваа сезона Кико беше џокер ама не може да се потпираме на него.
Јас од Манучо очекував повеке ама и не се покажа баш,мислам дека сепак ке остане онаму кај што е.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.730
Поени од реакции
11.182
Мачеда ќе стане новиот Солскер, само златна резерва ништо повеќе, но како и да е, нема никогаш да си оди од Јунајтед, глава сечам...
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Поздрав Брака и сестри :baeh:

 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па што знам не велам дека е лош само мислам дека нема доволно искуство за настап на големи натпревари како на пример на дерби пресметки или пак во лш:toe:оваа сезона Кико беше џокер ама не може да се потпираме на него.
Јас од Манучо очекував повеке ама и не се покажа баш,мислам дека сепак ке остане онаму кај што е.
Според мене Манучо не ни доби шанса како што треба да добие бидејќи не може од 2-3 меча во ФА и карлинг што изигра да очекуваме да е сјаен:toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Мачеда ќе стане новиот Солскер, само златна резерва ништо повеќе, но како и да е, нема никогаш да си оди од Јунајтед, глава сечам...
Па во Јунајтед ретки се тие што не се резерви , што играат нон-стоп, освен за повреди и картони. Такви се Руни, Роналдо, Видиќ, Фердинанд и Ван Дер Сар. Дури и тие паузираат кога ќе треба само поретко од другите.

Сите другите служат за ротации и комбинации во моментите кога е потребно одмор, свежина и тактичко надмудрување, односно во моментите на згуснат распоред. Оваа година доколку навистина се договоривме и го зедовме Тевез, ќе го гледате малку повеќе како стартер. Сега кога е наш играч, кога за него се платени доста пари (не е малку и 25 милиони иако тие сакаа и повеќе), сега е друга приказна и верувам дека ќе го гледаме повеќе. Секако дека со поголема минутажа Карлито ќе биде уште подобар и поефективен и корисен. Само сеуште немам разбрано дали е официјално тоа што беше сабајлево објавено. Не се чудете ако не купиме други играчи доколку никој не си оди. Имаме премногу голем фонд на играчи и потенцијални квалитети. Видовте последното коло, со третиот или четвртиот состав (незнам како точно да го наречам), пак освоивме бодови.

Нас за во иднина, за идната сезона, ни е најважна само една работа: "Стариот лисец" да биди здрав и жив, во добра кондиција, добро здравје и добар памет (за ова не ме сваќајте погрешно но сепак е човек во години :)). Не се сомневам дека ќе биде така и оваа сезона. Ферги има натпросечни квалитети, па ако е нормално или логично некој заради годините да ги поднамали квалитетите, тогаш Ферги може да стигни само до нормалата, а во никој случај под нормалата, затоа што има отповеќе. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom