Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Очекував ваков тврд и мора да се каже досаден натпревар. Мислев дека ќе заврши 0 - 0 или 1 - 1 зашто се гледаше дека не сакаат да ризикуваат ни двете екипи. Како и да е мора да кажам дека страшно ме нервира Нани, би го спрегнал на тренинг да тренира цел ден само пасови и нафрлени топки. Никаква еволуција нема во неговата игра, не ги оправдува парите. Мислам дека и Андерсон беше прескапо платен, а за Харгрејвс да не зборам воопшто. Последниве сезони премногу пари отидоа на просечни засилувања.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Многу добра игра од страна на Манчестер само криво ми е што не ја зачинивме со погодок ....
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Да го гледав имавме моменти кога требаше да постигнеме гол ,, Имавме статива,Топката ја извадија од гол линија :toe: Се на се играта беше добра..
 
N

navivacka

Гостин

Леле само шпекулации а јас се радував...абе ако не ја добие Роналдо топката кој ке ја добие?Меси?што направи Меси колку постигна погодоци лани и кое место освои наспрема Роналдо...разликата е огромна.Мене највеке ме нервираше Руни поради тоа што секоја шанса ја пропушташе...Роналдо имаше неколку ама најзрелата му беше кога топката удри во стативата...друга забелешка е зашто Фергусон ги чекаше последните 5 минути да го пушти Тевез во игра? ц ц ц да не можеш да го разбереш.судијата ептен не оштети овој пат...колку работи не досуди...ајде да се надеваме на победа против градскиот ривал ама почнав да се плашам од нив.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Za sinokja - ocekuvan rezultat.... ne dovolno impresivna igra, iako bea mnogu podobri od rivalite...
Sudijata bese poveke naklonet kon domakinite - stoe e ocekuvano !

Mislam deka takticki beveme solidni vo odnos na odbranata no i slabi vo odnos na napadot..
Sepak zacrtanata cel e ispolneta, plasmanot go imame...
Se vide deka igracite ne se zamaraat mnogu so pobeda (sto e loso) ..no barem pozitivnoto sto ne se ispotija dovolno e sto ke bidat poodmoreni za so City !!

Ajde United odime napred...redno e da gi rasturime rivalite i nie ednas !!
********************************************************

[SIZE=-1]Hello, hello, we are the the Busby boys,
Hello, hello, we are the the Busby boys,
And if you are a City fan,
Surrender or you'll die,
We all follow United.[/SIZE]
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Како што пишав порано дека ќе нема многу голови, така и се случи. Но што да се прави против екипа која игра антифудбал. :toe: Први сме на табелата и се пласиравме во осминафиналето. :vozbud:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Ако противничките фудбалери не можат да го сопрат Роналдо со фаул тој ќе постигна гол.Ако го фаулираат Роналдо ќе постигна гол од слободен удар.
Така да исто им се фаќа дали ке го фаулираат или не.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom