Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
Да не ме мешаш со IbraCadabra? Јас никогаш не сум ни летал многу високо, баш ради ваков епилог на крајот.
Далеку покриво ќе ми беше да испадневме понатака во ЛШ, во тој случај можеше да паднеме со играта и во Калчото...
Криво ми е, нормално, ама тоа е. Живот иде даље...
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Јас Не прифакам Честитки додека не го Одбраниме Трофејот :baeh:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.268
Јас Не прифакам Честитки додека не го Одбраниме Трофејот :baeh:
имаш право на некој начин но зависи какви се честитките!ако се за титулата и јас не прифакам!ама за победата против интер да! :smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Честитки за играта вчера, и воопшто во меѓусебниот дуел. Сметам дека двомечот беше рамноправен и доста интересен со исклучок на првото полувреме на Џузепе Меаца каде целосно доминиравте и заслуживте да постигнете гол. Ко што немавте среќа на првата утакмица, на втората имавте да постигнете рано по еден гол во двете полувремиња и после да играте далеку послободно. Значи не зборувам дека сте поминале на среќа, далеку од тоа! Заслужено продолжувате понатаму и ви посакувам лесен противник да ви се падне во 1/4 финале, а догодина да се сретнеме пак во Лига на Шампиони во 1/2 финале или финале! :)

Поздрав:smir:
Ти бе сега многу си фин и културен. Кај ти е ароганцијата и простотилокот од пред некој ден. Сега зборуваш двoлично, или тогаш пред натпреварот кога сите ги навредуваше тука? Штом сега си толку фин и клутурен имај доблест и извини се на сите овде за твоите навреди во стилот на "специјалниот" пред натпреварот!
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
Ме мешате со друг член у курац! IbraCadabra е он, јас сум со "K"...
Не знам како да ви објаснам...
Јас немам за што да се извинувам... Честитав и тоа е тоа...
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Ти бе сега многу си фин и културен. Кај ти е ароганцијата и простотилокот од пред некој ден. Сега зборуваш двoлично, или тогаш пред натпреварот кога сите ги навредуваше тука? Штом сега си толку фин и клутурен имај доблест и извини се на сите овде за твоите навреди во стилот на "специјалниот" пред натпреварот!

:pos2::pos2::pos2: овој е ibraKadabra .... a момакот со кој се расправавте ibraCadabra прифатете честитки дека сте подобри мајку му стара од фанови кои знаат да прифатат пораз а не четири години да плачат како биле заебани од судијата
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ме мешате со друг член у курац! IbraCadabra е он, јас сум со "K"...
Не знам како да ви објаснам...
Јас немам за што да се извинувам... Честитав и тоа е тоа...
Ако навистина те мешам, еве јас јавно ќе ти се извинам!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
GLORY GLORY MAN UNITED.....

Нека ни е честито победата против екипата на МУР...
Сосема заслужено одиме во четвртфинале,бевме далеку подобар противник ..

GLORY GLORY MAN UNITED.....
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Хммм да надополнам
Мудињо?

Оставете ги сега Италијанците, нека си плачат на рает. Сега да се сконцентрираме на натпреварот против Ливерпул. Гледам и од таму почна да се слуша "лаење". Маскерано вели дека како што го победиле Реал Мадрид, така ќе не победеле и нас. Што мисли Маскерано? Дека пак некој ќе му подари два гола за 15 минути? После лесно се игра. Ама и тие си ја потрошија среќата.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Момци факт е дека сељакот Ibracadabra е исчезнат. А толку долго ги чекаше тие 4 дена ршум да напраи на фан клубов. Штета што специјалниот негов потфрли во тактичките замисли со Виеира. :):)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
За 4 дена.. само уште 4 дена.. а после гледај да најдеш некој факт.. од типот на ветрот ја дувна топката во голот на Манчестер.. уште само 4 дена.. не знаеш што ве чека после сите вас на фан клуб Ман Јунајтед.. само 4 дена..
Само за да ги прекинам недразбирањата..

Инаку Маскерано оставете го...Што сака нека збори тој,А ние ќе ги победиме Лузерпул и ќе си славиме и во сабота.
П.С ако може да ми кажете со кој игра Челзи???

Интервју со Руни

Интервју со Вида
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Само за да ги прекинам недразбирањата..

Инаку Маскерано оставете го...Што сака нека збори тој,А ние ќе ги победиме Лузерпул и ќе си славиме и во сабота.
П.С ако може да ми кажете со кој игра Челзи???

Со Манчестер Сити
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Еве со големо задоцнување честито победа. Чиста и заслужена победа. Браво за Видич и Роналдо кои првпат стрелаа во ЛШ ова сезона. Рекордот продолжува - 21 натпревар без пораз во ЛШ.
Гигс играше како на млади години исто како и Сколс. Ако не грешам мислам дека Карик го одигра најлошиот натпревар во дресот на Манчестер. Бербатов како и секогаш мрзлив и мислам дека е време да седне на клупа за натпреварот против Ливерпул и се разбира Карлито да го започне натпреварот.
Руни имаше одлична асистенција и ништо повеќе во нападот, но во дефанзива му давам 10.
Доколку играше Парк цел натпревар немаше Интер лесно да прават шанси, но како и да е се пласиравме во четвртфиналето каде што нема лесни противници. Преферирам првиот натпревар да го играме на гостински терен.

Како што изјави Видич ова победа е веќе минато и да се фокусираме на иднината а тоа е натпреварот со Ливерпул и со евентуална победа ќе ги исфрлиме дефинитивно од трката за титулата и конкуренти ќе ни останат Челзи и ќе ја зголемиме предноста на 10 бода (барем 25 часа). :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom