Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
За малку можеше да го кркаме, кога промарши Мане чист гол, тие имаа 1 на 1 за 4-3. Ќе беше лошо до крај
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Gomez na lev bek.. najnekretivni sme togas...
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Одлична партија за Наби. Гол и асистенција, топ, се надевам дека конечно се реши од повредеве, ќе биде топ засилување во овој густ период па и општо за понатаму. Имаме ептен голем избор во средината. Само во одбрана мислам дека би дошло добро да се пазари нешто за секој случај. ТАА може со Гомез да се ротира, а за Робо нема класична замена. Сега сме малце у фрка со повредиве на Матип и Ловрен.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Две утакмици со Гомез на штопер и два клин шита. Not bad at all.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Веројатно Гомез ќе стартува во сабота.
Кеита ептен смирено и добро се покажа овие два натрепвари, пас игра, креирање шанси + на сето тоа и два гола, не е воопшто лошо. Среќа Клоп има луксуз да ги чека играчиве да се вклопат како шо треба и да ги надминат сите проблеми, така беше и со Окс, Фабињо, еве сега и со Кеита и се исплати. Паметно се работи шо е многу добра ствар.
Само ме интересира кој тим ќе настапи на 17-ти против Астон Вила?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260

Пиша Пеја и во темата за трансфери, ама исклучително добар Мајкл Едвардс потег. Посебно делот со цената, а Ливерпул го вреднува барем три пати повисоко.

Не сум го гледал сезонава многу, ама од то шо го покажа во двете утакмици против нас, ќе биди освежување.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Минамино ама и Хуанг во 2-та меча изиграа предобро, константен пресинг ама и опсасност по нашиот гол (замена за Фирмино?), не би било лошо во пакет.

Со новите правила, Минамино (доколку дојде) нема да биде cup-tied за во ЛШ.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Според мене, Минамино би значел и заминување на Шаќири. Во меѓувреме, Куртис Џонс и Брустер ќе одат на позајмица до крајот на сезоната.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Ne bi rekol deka ke zamine shaq. Biten igrac za od klupa e. Plus kako sto gledam zagrean e za lpool i mu odgovara i toj status na joker.
Nego za minamino. Ne sum go gleal osven protiv nas i vaka int igrac mi sedi. Bash vo vtornik na shala iskomentirav deka ke bide nash igrac i ete me poslusaja Klop i druzinata. Nego uste eden defanzivec za da se osigurame u slucaj na povreda.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Искрено, не вервам дека Шаќири ќе остани во Ливерпул и наредна сезона, ќе си бара повеќе минутажа.

Ќе има некое освежување сигурно во средината, вервам дека и Лалана нема да остани наредна сезона, уште се чека да видиме и со Милнер дали ќе го продолжи договорот.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Премногу ми се свиѓа евентуалниов трансфер на Минамино, се надевам за брзо ќе се официјализира, и на Салцбург спортскиот директор потврдил дека има преговори.
Страва играч е јапончево, го пратам од пред 2-3 години иако австриска лига е ран-енд-ган стил на игра, сепак се гледа дека двои во квалитет. Не ме зачудија изданијата во ЛШ годинава, посебно на Енфилд. Ова отвара простор за Брустер да оди на позајмица и редовно да игра, треба да се ''дошминка'' неговата игра.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Slednata sezona se vrakja Wilson taka da ke iame dosta konkurencija po krilata. Jas mislam deka Wilson e vo planovite na Klop za slednata sezona.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom