Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Моментално само Челзи може да се носи со Ливерпул, ваљда со нив ќе се бориме за титула :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Дај пак некој нека не заебе со некој трансфер ко Кутињо.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сеа Клопопо ќе го земе Габигол кој ќе го изврлат од Интер пошто „не може да се прилагоди на средината“ :D
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
1. Фали Лалана и тоа како. Дојде време и ова да го пишам
2. Мане многу греши:mad:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Добро игра Б тимов, заебани се исто како лани. Во лош момент гостување се погоди, сега се уиграни за разлика од почеток на сезона.
Требаше да одмори Кутињо, ради ебаната репрезентација еден асален спринт нема. Требаше да почне со Србинот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ќе го стави србинот и ќе ја реши. Вака, ништо повеќе од мртов икс, сфе да им ебам сотонско.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Светциве можеби ја имаат и најдобрата одбрана у лигава. Кутињо очигледно изморен, ти ебам и репрезентации и се. Па и како сега баш се погоди ова тешко гостување. Фирмињо како го промаши тоа у 66мин или кога беше, сигурно и сам незнае. Тоа е тоа. Фостер држеше топка уште во 70мин. Добар е Ливерпул, чим дојде време противнициве топка да држат за да мине време :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Клопо со изјава дека ако играчите се радуваат и надеваат на титула во ноември ќе ги закова на клупа.

Каков Клопопопопо :D :D
 
Член од
12 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
136
Се фино тоа... Него,ако го земе Ван Дајк ќе го истетовирам Клоп на срце.. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Офишл, Стиви во пензија. Сега, со оглед на тоа што ги одби МК Донс, место каде што требаше да ја започне менаџерската кариера, верувам дека ќе се врати кај нас и ќе работи со младинската школа.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
denes na klin gi stavi kopackite stivi ke go pametime po negovoto liderstvo i lojalnost kon liverpool idol na mojata generacija covek okolu se vrtese se vo klubot ,covek koj e vistinski primer kako se saka i pocituva klubot covek za koj parite nemaa pogolema vrednost od lojalnosta ,ja ima taa bleskava titula vo 2005 g no najmnogu zalam so ne uspea da ja osvoi premier ligata ,eve sega moze pokraj klop mnogu da nauci i vo edno idno vreme da bide nasiot nov senkli sekoja cest Stivi .
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
2016та бе...годинава ни украде многу легенди и пензионираше уште толку.

Најголемите играчи го ставаат во своите совршени тимови, најголемите противници му симнуваат капа, тешко дека некад повторно ќе посведочиме ваков играч во клубот. Покрај неспорните играчки способности, она што особено го одвојуваше од многу други е капитенскиот карактер. Секогаш ќе ми биде прва асоцијација за капитен. Тешко е како фан да кажеш дека некој играч го сакал клубот повеќе од тебе, ама ако има некој таков, тогаш тоа е Стиви. Премногу одлични сеќавања ќе останат, ама омилен момент засекогаш ќе ми биде прославата на голот во Истанбул, затоа што тоа не беше прослава туку будење на сите други. Фала ти мајсторе за тоа и за сите други сеќавања, се надевам ќе бидеш во клубот кога ќе ја освоиме толку очекуваната титула.

there's only one Steven Gerrard!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom