Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Лорис Кариус, голманот на Мајнц е done deal според Кикер.
http://www.empireofthekop.com/2016/05/17/ten-things-liverpool-fans-should-know-about-loris-karius-the-german-set-to-battle-mignolet-for-no-1/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=twitter&utm_source=socialnetwork

7) He’s a bit of a looker! Alongside his sporting duties, the inked-up stopper models for a range of companies, and will now challenge for Emre Can for the title of ‘Liverpool’s prettiest’! :zloo: :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
Уште една сезона со тапа голмани, абе у тимот треба голман како де геа, чех или некој друг класа а не мињолевци или младинци кои ќе му бидат конкуренција за најбољи фриз.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Ало бре, играте финале за 1 саат..... Држам палци, возбуден сум ко за Ливерпул да навијам :rolleyes: Не знам и ја кај терам очигледно, сезонава хаос е :icon_lol:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Можно ли е никој да не напше ништо цела вечер???
Опцујте бе мајка му стара ако ништо друго, бар полесно ќе ви биде. :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
13266099_1020286614685999_1213556017044904775_n.jpg

Има една напаст во тимот која се вика Алберто Морено.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во ред, Морено изигра слабо ама Томи, кој ти курац брат со тоа дека само Морено е крив, гледам си потенцирал и на Редс, он го изневерил тимот. Никој не изигра на ниво, ЅВЕЗДИТЕ на тимот не постоеја, се посравте со тоа дека Морено го изневерил тимот, бил најслаб. Гледам и имаш пишано дека за првиот гол погрешно ја избил топката со глава. Како да ја избие бе Томи, лев бек е, не е штопер па да главатари до пола терен, плус се враќаше наназад ако добро ми текнува.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Ме интересира што мислите, кој треба да си оди летово?
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
По не знам кој пат ќе го пишам истиот коментар: За греота!

Одлично прво полувреме, каде требаше и да го решиме финалето, ама ние најдобро знаеме дека никогаш, ама никогаш, една утакмица не треба да биде сметана за завршена после прво полувреме.

Гледам во групата на фб голема дискусија околу тоа колку Клоп е виновен за поразот. Многу плукања по Морено, што се тотално оправдани, ама факт е дека во второ полувреме нашата средина не постоеше. Секоја акција ни правеа слалом од нивни до наш шеснаесетник, секоја нивна акција беше потенцијален гол. Не знам зашто Клоп не се одлучи да внесе цврстина со на пример Лукас, или да се обиде со Хендерсон. Не знам зашто го смени Фирмино, кога според мене Кутињо го немаше речиси цела утакмица. Овој пораз дефинитивно му го припишувам на Клоп. Глупите грешки на Морено не утепаа, ама можевме да се вратиме после првиот примен гол, а не да продолжиме со очобол од фудбал, со стравување дека во секоја следна нивна акција ќе ни дадат гол.

Не ми е само за пропуштениот пехар, многу повеќе ми е за тоа што следна сезона нема да играме во Европа. Нема да го земеме Геце, нема да земеме светска класа на играчи, затоа што ќе скапеме во Англија цела сезона, обидувајќи се повторно да влеземе во топ 4 и/или да освоиме некој мики маус куп. Повторно ќе се надеваме на успешни промени во клубот, со тотални анонимуси како Грујиќ и остали. Толку многу години се надеваме на позитивни промени и наместо напред, одиме назад. Џабе беа епските двомечи против Јунајтед, Дортмунд, Виљареал, кога целосно потфрливме во финалето, а тоа се брои и на крајот од денот тоа е најважно. Смачено ми е од создавање епови од повремени блесоци, гледање клипови и славење на некои минати успеси. Ако сме клуб од квалитет и големина која постојано ја потенцираме, тогаш треба и така да играме и треба истото да го покажуваме со успеси и успешно заврешни приказни.

Уште една сезона во која не го видовме крајот на бурата...
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Голмани: Мињоле се врати во форма во втората половина на сезоната, ама не смее да се дозволи пак таков пад на формата...До година мора да се земе уште еден класа голман (ваљда германчево ќе биде достоен за тоа ) за да се има барем добра алтернатива за Мињоле, ако не му иде.

Одбрана: Еден лев бек, еден десен и двајца стопери...Морено е топ за замена, али не е за екипа која сака да освои трофеј. Клајн е супер играч и не би требало да се менува али потребна му е замена, треба некогаш и он да одмори. Фланаган зависи од расположение, може да го менува али мора да се има и друга алтернатива.
Централни бекови обавезно нови...Матип не знам дали може да покрие (не сум го гледал како игра), али мора уште еден топ...Притисок и врз Локи и тој знае да забега.

Средина: Искрено јас од Лалана не сум импресиониран...Дечкото брка низ терен, работи, трча али а добие топка јас со глава у јастук се бутам. Геце ако дојде ќе биде топ.
Груич не сум сигурен дали е спремен да загриза јако па ваљда централни пак ќе бидат Џан, Милнер, Хендерсон...Да се надеваме дека ќе немаат повреди.
Кутињо топ, ја би го стаил и капитен.

Напад: Стариџ и Ингс не би ги дал...Уште еден добар напаѓач мора за да се комплетира составот....

И КОНЕЧНО ЈАС ЗА ПОМОШНИК НА КЛОП ПОШТО ЕПТЕН ПОЧНАВ ДА ФИЛОЗОФИРАМ!
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Во ред, Морено изигра слабо ама Томи, кој ти курац брат со тоа дека само Морено е крив, гледам си потенцирал и на Редс, он го изневерил тимот. Никој не изигра на ниво, ЅВЕЗДИТЕ на тимот не постоеја, се посравте со тоа дека Морено го изневерил тимот, бил најслаб. Гледам и имаш пишано дека за првиот гол погрешно ја избил топката со глава. Како да ја избие бе Томи, лев бек е, не е штопер па да главатари до пола терен, плус се враќаше наназад ако добро ми текнува.
Само ќе го цитирам МекМанаман: "Дури и потешко е да ја избиеш топката како што ја изби Морено, него да изреагираш како што треба". Како бе не е штопер? Ами ако не само штоперите нека избиваат со глава на други кога ќе му иди топката на глава нека се тргаат. Нит беше комплицирана ситуација ни ништо, наједноставна ситуација беше и тој од цел терен го најде Мариано. Овен, Мака, Карагер, Алдо сите остро го критикуваа Морено. Јасно дека сите потфрлија ама Морено е најголемиот кривец и играчот кој беше флоп на целиот меч.

Само да се надоврзам:
http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/alberto-moreno-europa-league-final-11354159
 
Последно уредено:
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Порака до @the_kop и ако има уше некој админ од фб фан страните. Не ми ги најавувајте засилувањата што ќе ги донесеме како некои суперстарови. Секоја година истата приказна. Не Керол , не Адам од факинг Блекпул коа идеше па коа се палевме на youtube клипчиња како давал добри долги топки :facepalm: , не Ловрен , Лалана , Маркович , Ламберт :facepalm: ..добро ќе играл зошто бил фан на Ливерпул итн итн. Не од сегашниве наши звезди Фирмињо и Бентеке што ги плативме по 40М. Значи нека почне предсезона/сезона тогаш ќе видиме што како.

Сега факинг Жиелински значи не е Ројс , па да се палиме на негова мутава статистика , колку гола на колку утакмици имал за факинг Емполи. Дадете инфо кој иде што иде и тоа е. Значи не дека вреѓам , хејтам или сл , само онака мал tip. Подобро ќе биде сами да се изненадиме доколку покажат нешто а не како секоја сезона потпиши некој за 40М , стварај само очекувања дека ќе биде wow и на крај само издишувања. Чист пример Бентеке оваа сезона. Доколку сеуште даваат 15М Вест Хем за него , јас одма би го продал.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Порака до @the_kop и ако има уше некој админ од фб фан страните. Не ми ги најавувајте засилувањата што ќе ги донесеме како некои суперстарови. Секоја година истата приказна. Не Керол , не Адам од факинг Блекпул коа идеше па коа се палевме на youtube клипчиња како давал добри долги топки :facepalm: , не Ловрен , Лалана , Маркович , Ламберт :facepalm: ..добро ќе играл зошто бил фан на Ливерпул итн итн. Не од сегашниве наши звезди Фирмињо и Бентеке што ги плативме по 40М. Значи нека почне предсезона/сезона тогаш ќе видиме што како.

Сега факинг Жиелински значи не е Ројс , па да се палиме на негова мутава статистика , колку гола на колку утакмици имал за факинг Емполи. Дадете инфо кој иде што иде и тоа е. Значи не дека вреѓам , хејтам или сл , само онака мал tip. Подобро ќе биде сами да се изненадиме доколку покажат нешто а не како секоја сезона потпиши некој за 40М , стварај само очекувања дека ќе биде wow и на крај само издишувања. Чист пример Бентеке оваа сезона. Доколку сеуште даваат 15М Вест Хем за него , јас одма би го продал.
Абе брат, како да најавиме играч? Баш заради тоа што не е Геце или таков тип на играч кој го следиме од недела за недела мора да го најавиме со бројки и со клипови од јутјуб како и некоја добра колумна напишана на некој сајт за играчот. Никој никаде не пишува дека Желински или Рафа СИлва се змајеви.[DOUBLEPOST=1463662515]
Ме интересира што мислите, кој треба да си оди летово?
Tiago Ilori
Luis Alberto
Mario Balotelli
Martin Skrtel
Lucas Leiva
Kolo Toure
Joe Allen
Connor Randall
Adam Bogdan
Joao Teixeira
Jordan Ibe
Jose Enrique (already gone)
Jordan Rossiter (already gone)
Christian Benteke
Jerome Sinclair
Andre Wisdom
Lazar Markovic
Sergi Canos
Danniel Ward (loan)

Од овие, единствено би размислил за Туре и Ален како и Кањос ако се договорат за плата. Другите мислам дека ќе оставам само голем прашалник оставам кај Морено. Сепак ова е огромна чистка. На "листава" има 19 играчи кои реално се за очекување да бидат продадени (позајмени).[DOUBLEPOST=1463662683][/DOUBLEPOST]
Не ми е само за пропуштениот пехар, многу повеќе ми е за тоа што следна сезона нема да играме во Европа. Нема да го земеме Геце, нема да земеме светска класа на играчи
Баш и Клоп и тоа пред финалето изјавуваше дека досега ни еден играч со кој разговарал не му имал речено дека неговиот тим мора да игра во ЛШ за да потпише. За Геце јас верувам дека ќе дојде заради врските со Клоп (буквално му е како татко). Е сега суперстар нема да купиме мада гледајќи го Клоп во Дортмунд тој не ни купувал некој докажани играчи. Со добар скаутинг за 15-20 милиони се наоѓаат одлични играчи на пазарот а верувам во Клоп дека е способен да ги пронајде.[DOUBLEPOST=1463662870][/DOUBLEPOST]
Порака до @the_kop и ако има уше некој админ од фб фан страните. Не ми ги најавувајте засилувањата што ќе ги донесеме како некои суперстарови. Секоја година истата приказна. Не Керол , не Адам од факинг Блекпул коа идеше па коа се палевме на youtube клипчиња како давал добри долги топки :facepalm: , не Ловрен , Лалана , Маркович , Ламберт :facepalm: ..добро ќе играл зошто бил фан на Ливерпул итн итн. Не од сегашниве наши звезди Фирмињо и Бентеке што ги плативме по 40М. Значи нека почне предсезона/сезона тогаш ќе видиме што како.

Сега факинг Жиелински значи не е Ројс , па да се палиме на негова мутава статистика , колку гола на колку утакмици имал за факинг Емполи. Дадете инфо кој иде што иде и тоа е. Значи не дека вреѓам , хејтам или сл , само онака мал tip. Подобро ќе биде сами да се изненадиме доколку покажат нешто а не како секоја сезона потпиши некој за 40М , стварај само очекувања дека ќе биде wow и на крај само издишувања. Чист пример Бентеке оваа сезона. Доколку сеуште даваат 15М Вест Хем за него , јас одма би го продал.
Абе брат, како да најавиме играч? Баш заради тоа што не е Геце или таков тип на играч кој го следиме од недела за недела мора да го најавиме со бројки и со клипови од јутјуб како и некоја добра колумна напишана на некој сајт за играчот. Никој никаде не пишува дека Желински или Рафа СИлва се змајеви.[DOUBLEPOST=1463662515]
Ме интересира што мислите, кој треба да си оди летово?
Tiago Ilori
Luis Alberto
Mario Balotelli
Martin Skrtel
Lucas Leiva
Kolo Toure
Joe Allen
Connor Randall
Adam Bogdan
Joao Teixeira
Jordan Ibe
Jose Enrique (already gone)
Jordan Rossiter (already gone)
Christian Benteke
Jerome Sinclair
Andre Wisdom
Lazar Markovic
Sergi Canos
Danniel Ward (loan)

Од овие, единствено би размислил за Туре и Ален како и Кањос ако се договорат за плата. Другите мислам дека ќе оставам само голем прашалник оставам кај Морено. Сепак ова е огромна чистка. На "листава" има 19 играчи кои реално се за очекување да бидат продадени (позајмени).[DOUBLEPOST=1463662683][/DOUBLEPOST]
Не ми е само за пропуштениот пехар, многу повеќе ми е за тоа што следна сезона нема да играме во Европа. Нема да го земеме Геце, нема да земеме светска класа на играчи
Баш и Клоп и тоа пред финалето изјавуваше дека досега ни еден играч со кој разговарал не му имал речено дека неговиот тим мора да игра во ЛШ за да потпише. За Геце јас верувам дека ќе дојде заради врските со Клоп (буквално му е како татко). Е сега суперстар нема да купиме мада гледајќи го Клоп во Дортмунд тој не ни купувал некој докажани играчи. Со добар скаутинг за 15-20 милиони се наоѓаат одлични играчи на пазарот а верувам во Клоп дека е способен да ги пронајде.
 
Последно уредено:
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Абе брат, како да најавиме играч? Баш заради тоа што не е Геце или таков тип на играч кој го следиме од недела за недела мора да го најавиме со бројки и со клипови од јутјуб како и некоја добра колумна напишана на некој сајт на играчот. Никој никаде не пишува дека Желински или Рафа СИлва се змајеви.

Да бе да , и кога Стерлинг си замина , се тешевме со Ајб. Памтам на Редс имаше дури слики , пишувано за него демек што ќе ни е Стерлинг вака нака ( не праам муабет он како играше сезонава у Сити ). Па сага дали ќе се врати од Чемпионшип а у . И сега? Ајб она тешко дрво требаше да биде новиот Стерлинг за нас :facepalm: Па тој одма би го вратил назад у 2ра лига.

За Фирмињо ами клипчињата , како дал гол без да гледа или како беше хаха , едвај чекал да дое у Ливерпул. Имаше страшни партии не велам не , за 40М јас очекувам уште повеќе од него.

Аспас бе Аспас што даде неколку гола у предсезона на оние од Малезија , па очекувавте дека ќе биде бум еј. 26 годишен играч , што врвот на кариерата му беше што Селта ја спаси од испаѓање.

Бентеке !! БИГ БЕН , МАРШ БЕ ТАМУ ..

Енди Керол , 35М платени за него ги оправдувавме ајде Кинг Кени знае што прави , мора да знае , мора да се тешиме што ќе прајме .. и ред други
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Да бе да , и кога Стерлинг си замина , се тешевме со Ајб. Памтам на Редс имаше дури слики , пишувано за него демек што ќе ни е Стерлинг вака нака ( не праам муабет он како играше сезонава у Сити ). Па сага дали ќе се врати од Чемпионшип а у . И сега? Ајб она тешко дрво требаше да биде новиот Стерлинг за нас :facepalm: Па тој одма би го вратил назад у 2ра лига.

За Фирмињо ами клипчињата , како дал гол без да гледа или како беше хаха , едвај чекал да дое у Ливерпул. Имаше страшни партии не велам не , за 40М јас очекувам уште повеќе од него.

Аспас бе Аспас што даде неколку гола у предсезона на оние од Малезија , па очекувавте дека ќе биде бум еј. 26 годишен играч , што врвот на кариерата му беше што Селта ја спаси од испаѓање.

Бентеке !! БИГ БЕН , МАРШ БЕ ТАМУ ..

Енди Керол , 35М платени за неги ги оправдувавме ајде Кинг Кени знае што прави , мора да знае , мора да се тешиме што ќе прајме .. и ред други
Добро, еве ајде напиши ми пост да видам како ти би го претставил Желински пред 8.000 луѓе.[DOUBLEPOST=1463663169][/DOUBLEPOST]
Ме интересира што мислите, кој треба да си оди летово?

Tiago Ilori
Luis Alberto
Mario Balotelli
Martin Skrtel
Lucas Leiva
Kolo Toure
Joe Allen
Connor Randall
Adam Bogdan
Joao Teixeira
Jordan Ibe
Jose Enrique (already gone)
Jordan Rossiter (already gone)
Christian Benteke
Jerome Sinclair
Andre Wisdom
Lazar Markovic
Sergi Canos
Danniel Ward (loan)

Од овие, единствено би размислил за Туре и Ален како и Кањос ако се договорат за плата. Другите мислам дека ќе оставам само голем прашалник оставам кај Морено. Сепак ова е огромна чистка. На "листава" има 19 играчи кои реално се за очекување да бидат продадени (позајмени).[DOUBLEPOST=1463663221][/DOUBLEPOST]
Не ми е само за пропуштениот пехар, многу повеќе ми е за тоа што следна сезона нема да играме во Европа. Нема да го земеме Геце, нема да земеме светска класа на играчи
Баш и Клоп и тоа пред финалето изјавуваше дека досега ни еден играч со кој разговарал не му имал речено дека неговиот тим мора да игра во ЛШ за да потпише. За Геце јас верувам дека ќе дојде заради врските со Клоп (буквално му е како татко). Е сега суперстар нема да купиме мада гледајќи го Клоп во Дортмунд тој не ни купувал некој докажани играчи. Со добар скаутинг за 15-20 милиони се наоѓаат одлични играчи на пазарот а верувам во Клоп дека е способен да ги пронајде.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Добро, еве ајде напиши ми пост да видам како ти би го претставил Желински пред 8.000 луѓе.

Последно за него што видов на ФБ е колку гола/асистенции имал на утакмица. Океј нека биде само тоа и готово. Не мора сеа да се става каков гол им дал еднаш на Палермо , каква асистенција напраил со Верона , како изиграл последната утакмица за Полска и како омилен играч му бил Џерард и по дифолт он сега ќе биде страшно засилување за нас.

Иначе овој само онака ми текна. Пример земи од минативе страшно платени засилувања што ги донесовме како беа претставувани.

Како и да е , јас ти кажав јас не те хејтам , само онака добронамерна критика. На крај краева ти си фан исто ко мене , ама ти си го трошиш твоето време на фејсбук со пишување , собирање информации итн итн. Очекувањата најпрво ги ствараш сам за себе. Ако толку па ти е кејф па продолжи така.. :)
Најпресно за мене е Лалана кога дојде кај нас , зошто го пратев уште у Саутемптон. Абе пресреќен , слики ставање на мој фб профил , фалење на другари. За што? хаха за сеа онака да има една добра утакмица на 3 одиграни.

Тоа е веќе приказната на нас , Ливерпул фановите. Очекувања , очекувања , најави вака ќе биде така ќе биде , овој е толку јак , наредна сезона е наша за на крај пак ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom