Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ми се свиѓа до негде, што не ги преплатуваат играчите, ама боже мој, некогаш мора да се ризикува, ризикот ствара капитал, во случајов поарно е да ризикувавме со Вилијан, сепак се работи за одличен играч, отколку сега пак да бараме нова трансфер цел
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.571
Ви реков ја уште кога го купивте од кај нас дека ќе биде играчиште, само што у Интер не му одговараше играта. Уште да го научите да не гледа со главата во земја додека ја води топката и најдобар ќе биде. :P
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Треба да бувнеме пари на некој ризичен трансфер, стварно. Ако веќе никој нејќе да иде кај нас пошто не играме ЛШ, да фрлат абдалски пари и шо знаеш, може ќе ни се посреќи.

А може и со ефтини пари да ставиме поддршка на крилата со Сесењон. Сандерленд сакаат да го продадат за да соберат пари за други играчи, што значи дека лесно ќе биде ценкањето, плус овој е искусен, типичен Премиер Лигашки играч. Ако можеме за 8-9 милиони да го земеме, ја мислам дека е worth a try.
 
S

Stivie G

Гостин
Овие 2 ауууу :drk:



За првиот мислам дека за 3-4 години ќе заврши кај нас кога ќе бидеме непобедливи и кога Сити ќе почне да тоне. А и како мал навивал за Ливерпул :D :vozbud:

Незнам за вас, ама за мене Агуеро е најдобар напаѓач у светот. 25 години е само, очекувам да игра на високо ниво до 32-3...

Какви топки би му местел Кутињо, аааууу :vozbud::свиркам:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Mislish idnata sezona, if we judge the spring by the first swallow?!!
 
S

Stivie G

Гостин
Ne idnata, rano e. Ke im go zememe 2016 na Siti a dogovorot mu e do 2017. Ama ke mora poniska plata bidejki epten mu e visoka tamu. Ke napravime kako so Gejnajted napravija so Van pusi :D
I posle toa Aguero kako glaven napagac ke ni donese 6 LS i 20 ili 21 PL :icon_mrgr:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Mnogu nesto spekulacii ebago.

A ene kaj e vtori seKtemBri...


Chunki, gleam, Suarez rekol "SORRY"... Pa trenirka sos prvijo tim....

P.S. Aguero lanja da jajt
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Глеам денес, оние од Вила арно изиграа со Челзи, ама немаа среќа. Оние Челзино се извадија едвај со никаква игра. Мамуим.
Ем не попи гризнатион црвем за лакт, ем дае гол од ситуација шо личеше офсајд, ем оној Френд не свиреше пенал за иста ситуација нам шо ни свиреа со Стоук.
Како бе имаат толкава среќа не ми е јасно?
Камо нам да ни тргне со среќана??!! Ај анасана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom