Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Ќе земам една хипотетичка ситуација:Како ќе се чувствувате во мај во случај да завршиме во ТОП 4 и притоа освоеме уште некое трофејче? Дали во себе ќе чувствувате "срам" што се плукале по тимот во меѓувреме? Бидејки тогаш сите од песимисти ќе се претворат во оптимсити со главен изговор дека сето тоа во меѓувреме било само добронамерна критика......
Малце закаснето ама да си одговорам, се пронаоѓам во прашањето.
Како прво, никој навивач поготово не јас, на кој во крвта му е Ливерпул, не плука по тимот! Сите ние песимисти не плукаме по тимот, туку едноставно критикуваме. 20 години во Премиер Лигата, и плус 3-4 на цело ниво, тимот не функционира како шо треба! Мене то многу ме боли, и неможам да се прам дека се е во ред, кога не е. Неможам да гледам како Ливерпул губи од ВБА, Свонси, Норич, Фулам итн. Јас му давам апсолутна поддршка на тимот, и едвај чекам да игра утакмица, светот да се руши јас ќе останам дома да ја догледам утакмицата. Ама поентата е дека веќе преку К** ми е од "YNWA! па ШО НАВИВАЧИ СТЕ ТАКВИ, ДА НЕ СЕ ДАВАЛО ПОДРШКА НА ТИМОТ, ОДИ НАВИВАЈ ЗА СИТИ итн... Ние вака сложно после секој пораз викаме ај другата, ај другата, газдите гледат дека сме сложни, дека не вреѓаме никој, дека можат да не колат и дерат и си играт мајтап со нас. Треба да се застани со протести, негодувања, да се врати под итно Ливерпул на старите патеки, да се купи во секој трансфер период во наредните 2 години по еден млад, скап, и прејак играч, пр: Нејмар и слични, кој за 2 години со сите 4 засилувања, плус неколку играчи шо имаме од свецка класа да се освој титула, а не да се купват преплатени играчи, па да се продават по една година.
И друго, дали ти се чивствиваш заспрамено со то шо еве 3 години јас сум во право со то шо сум песимист, а ти оптимист, и клубот завршва на ужасно 6-8 место???


Е сеа околу Керол. Има лек за чоеко сигурен сум, ама треба некој да го најди. Не памтам кога кај нас последен пат успеал млад играч. Ги купваме и ги пуштаме така да играт раштимани. Абе треба да се работи со нив, треба да напредват а не да се потпираме на талентот нивни. Треба трениери асолни плус менаџерот, да водат тренинзи од кој нешто ќе научат, а не туку така да се шетат по терен, колку да се речи тренинг.
Доколку се работи со Керол не се сомневам дека можи да постигнува многу голој, нешто како Крауч шо праеше со подршка од Торес. Треба да се базира играта околу Керол, да се има прецизни топки, за шут или за спуштање за вториот напаѓач. Арно ама кај нас нема таков, Даунинг преку стадион центрира, другите неможат да ја подкренат топката, трети на памет центрира и ништо. На европското Џерард еднаш го погоде Керол во глата и Керол даде гол од шеснаесетник. Така да, треба некој да го погоди, а не Керол да ја брка топката во облаци.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Треба секој преоден рок да се купува по 1 играч али од светски размер а не по 3-4 копиљаци и да се очекува да земат титула..
Еве место Борини и Алан можевме да го земеме Кака овој преоден рок,зимоска ќе можевме да го земеме шознам еве Хернанес од Лацио и автоматски одма имаме тим конкурентен за титула,пошто би имале играчи како Џерард,Кака,Суарез,Хернанес..а вака со Алан,Лукас,Даунинг и Адам не се зима титула..
За све треба план ама нашиве 20 години го немаат.. 20 години да немаш никаква идеа за успех тогаш и не заслужуваш да бидеш ништо повеќе од еден Фулам..
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.541
Поени од реакции
11.398
И пак застанувате во одбрана на Керол ко божем Меси е. Ко се да ни зависи од него. Да беше толку добар како што сакате да прикажете немаше година ипол да дрема на клупа. Тоа требало тоа требало во таква игра неможел да учествува во таква требало. Едноставно не е за Ливерпул па кој шо сака нека каже....Дај бидете реални малку...Керол па Керол....
Ако така гледаме тогаш според игрите во последнава година, година ипол треба да ги избркаме Реина, Карагер, Енрике, Хендерсон, Даунинг, Џерард, Кол, итн итн а не само Керол
--- надополнето: 22 август 2012 во 18:02 ---
Dekio7 за претседател (y)
Се ова ок, само со играчите......еве летово треба колку толку да се средиме и да се стабилизираме а од наредната година мислам дека сите пари (30тина милиони) ќе одат за по еден играч од светска класа. Нешто слично како Барселона што работи. Нас проблемот ни е тоа што не можиме никако ростерот на тимот да го средиме. Секое лето продаваме и купуваме по 10 играчи. Еднаш тоа треба да се заврши, да се купат какви такви играчи кои ќе внесат стабилност а после само надградба на тимот. Е сега колку тоа ќе му успее на Роџерсов не знам.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Може некој да ми каже дали ќе се гледа утре у Irish мечот против Хартс?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Нема да има организирано следење на мечот. Нареден ќе биде оној против Сити.
Ае штета, таман ќе ми се поклопеа утре работите да имаше :confused: Али фала на инфото, ај у наредна прилика :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
Е вака гледам во Шкотска отишол многу јак состав а ! Е сега фали таму да го јадиме едно 2-0 или 3-0 !!! пошто немаме квалитетен состав али ај белки ке се браниме !

Друго ЛУГЕ бидете реални неможеме да донесеме звезда во ваква ситуација! Не е проблем 30 милионо да отидат на КАКА океј ке дојде проблем е што тој КАКА бара 160 000 неделно! а тоа е дупло повеке од СУАРЕЗ , ШКРТЕЛ , АГЕР и тн тн ..

Нас ни се поголем проблем платите!

Прво треба да се ослободиме од Џо Кол ако сакаме некој добар играч со висока плата! И ИСКРЕНО СЕ НАДЕВАМ ДЕКА АДАМ ЏОНСОН КЕ ДОЈДЕ КАЈ НАС. btw ОЧАЈНО НИ ТРЕБА ИГРАЧ КАКО ДЕМПСИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Читам нешто договорот на Арсенал за Сахин пропаднал..сеа ние сме биле у трка и Фенербахче..?? Знае некој поише околу ова?
 
S

Stivie G

Гостин
И друго, дали ти се чивствиваш заспрамено со то шо еве 3 години јас сум во право со то шо сум песимист, а ти оптимист, и клубот завршва на ужасно 6-8 место???
.
Не. Бидејки не сум имал големи очекувања. Не ми пречи што сте песимистички настроени но многу ми пречи кога се плука кон одредени играчи/менаџери. Роџерс стигна во јуни и по само еден натпревар почнавте да го осудувате како да сме веќе отпаднати. Која е тука критиката? Пред него иста песна беше и со Далглиш. Потоа ми пречат коментари кога пишувате дека ќе отпаднеме во втора лига а и сами знаете дека сме далеку од тоа, но само од инат да се пишува.
Муабетот ми беше што ако Роџерс ви ги затвори устите на оние кои предвреме го осудивте? Кој ќе биде тогаш изговорот? Тогаш сите Роџерс е најдобар, тоа беше добронамерна критика а свесно сте плукале по него пред тоа. Криво ми е шо некои ги возвишувате(Керол пред се за кој не дозволувате лош збор да се каже а го заслужува) а некои ги плукате без никаква причина.
--- надополнето: 23 август 2012 во 01:15 ---
Ако така гледаме тогаш според игрите во последнава година, година ипол треба да ги избркаме Реина, Карагер, Енрике, Хендерсон, Даунинг, Џерард, Кол, итн итн а не само Керол
Понижувачки е да го ставиш Керол во ист кош со Карагер и Џерард. Овие 2 немаа блескава година ипол но затоа пред тоа нешто покажале па и во поголемиот дел едниот беше многу често повреден а вториот седеше на клупата. Исто и Реина. Хендо е 100 пати подобро засилување од Керол, штета што Кени не го ставаше да игра на неговата природна позиција и исто голема штета е што и кај Роџерс нема да може да ги покаже квалитетите(засега е така). Енрике кога дојде беше еден од најдобрите, со тек на времето му опадна формата. Во секој случај подобра оценка од Керол.

Мене најмногу ми е жал што Хендо нема да добива шанса. Што се однесува до Керол сеедно ми е. Нека седи до зимата бидејки и да го продадат сега тешко дека ќе најдат замена бидејки еден трансфер кај нас се реализира 2-3 недели.....
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Не. Бидејки не сум имал големи очекувања. Не ми пречи што сте песимистички настроени но многу ми пречи кога се плука кон одредени играчи/менаџери. Роџерс стигна во јуни и по само еден натпревар почнавте да го осудувате како да сме веќе отпаднати. Која е тука критиката? Пред него иста песна беше и со Далглиш. Потоа ми пречат коментари кога пишувате дека ќе отпаднеме во втора лига а и сами знаете дека сме далеку од тоа, но само од инат да се пишува.
Муабетот ми беше што ако Роџерс ви ги затвори устите на оние кои предвреме го осудивте? Кој ќе биде тогаш изговорот? Тогаш сите Роџерс е најдобар, тоа беше добронамерна критика а свесно сте плукале по него пред тоа. Криво ми е шо некои ги возвишувате(Керол пред се за кој не дозволувате лош збор да се каже а го заслужува) а некои ги плукате без никаква причина.
Јас ти кажав дека никој не плука по тимот и сигурен сум дека никогаш нема ни да плука некој. Јас го подржвам Роџерс, ама исто и ќе го критикувам се дури не покажи одлични резултати со Ливерпул, победи во серија, добра игра итн. До тогаш нема да има целосна подршка од моја страна. Мора да се докажи прво, како и сите претходно, никој не е поголм од клубот, па ни Роџерс. Мене ме боли да го гледам клубот кај шо е моментално, така да ако не покажи резултати во првите 10 кола, целосна подршка за отказ ќе има од мене. Ако напрај добри резултати и не врати таму кај шо припаѓаме, дури тогаш ќе можи да му е прогледа низ прсти за лоши утакмици, порази со образложение дека ако не беше тој, Ливерпул уште ќе тонеше надолу. До тогаш не!
Керол никој не го возвишува, туку збораме реално, факт е дека ништо не покажа кај нас, ама факт е дека нема кој да работи со него, немаме тренери шо се разбират во фудбалската игра. На еден натпревар 2 пати да биди погоден Керол во глата, сигурен сум дека два гола ќе дај, без никаква игра на тимот. Ама нема кој да го напрај то.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сега вие ќе го зимате Шахин а? :)
Јас прашав во фан клуб РМ и ми кажаа дека демек пред неколку дена си ги спакувал работите од шкаче, се поздравил со сите...за после 3 дена, ваљда завчера да се врати пак на тренинг. Којзнае што ќе искочи од се ова...или ќе дојде во ПЛ или Моу ќе му ја сјебе кариерата. Сезонава место нема да им фати на Чаби/Ласс/Кедира/Гранеро...значи петти избор е....а во ПЛ во кој тим и да дојде би бил прв.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Сега вие ќе го зимате Шахин а? :)
Шахин и самиот не знае кај ке оди, до сега 20 пати смени во кој клуб ке оди. Прво Ливерпул, па Арсенал, па сега пак Ливерпул, додека не го видам на официјална страна на Арсенал или Ливерпул ништо не е сигурно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom