Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Сум го приметил Робо увек вака знае да провоцира и да ги удира играчиве ако некој нешо не му е по кејф.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Ај да префрлиме и тука избор на најдобар тим на Ливерпул за декадава:
Менаџер: Клоп
Играч: Хендерсон веројатно, типот цела деценија гине за тимот не се предава.
Најмомент: Пресвртот против Барса у 1/2финале.


Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Јес да 30 години сте без титула и сите тие работи..
Ама како ке ја издоминирате премиер за титула после толку време , свака част немам зборови.

3 екипи низ последниве 25-30 години играле тотален фудбал и оставиле голем белег

Ајакс
Барса
Баерн

Ливерпул на Клоп е 4тата
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тежина имаат тие тимови што ги наброја и би сакале како навивачи на Ливерпул после 10 години да се збори за овој Ливерпул ама за тоа да се случи, треба тимот константно да освојува трофеи и да доминира дома и во Европа.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Дефинитивно најдобар натрпевар на Ливерпул под раководство на Клоп. Мислев дека ќе бидат заморни или ќе тактизираат, но играта беше толку лесна, креативна, едноставно издоминираја. Пресингот ги уништи Лестер, излгедаја како просечна екипа шо се бори за опстанок, ама буквално. Тактиката, ама и мотивацијата на играчите беше на највисоко ниво.
Остај сите остали мене Кеита и неговото враќање највише ме радува. Човече, која леснотија ја има во играта, едноствано не можеше никој да му ја земе топката. Остај тоа па и реализација и асистенции му се добра страна. Мислам дека конечно добиваме од него она што го баравме уште на почеток.
Повредата на Фабињно не се ни осети.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Најтешка утакмица денес после гостувањето кај Шефилд ми се чини сезонава. Се осети доста и заморот скоро кај сите. Како и да е, добро е шо трите бода се освоени, па да ја завршиме 2019-та календарски со победа.

ВАР е shite, то се знај уште од ко се воведе во Англија. Не знам првично како Тејлор (shite) го поништи голот на Мане и кај виде игра со рака, а и офсајдот на Волвс беше и те како спорен.

Како и да е, на крајот од денот 55/57 досега сезонава, мислам дека ни во најлуд сон немаше ова да се случи :)

On to Sheffield.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Skauzeri od tatko mi imam orginal gostinski Reebok dres(zutiot) od 2000/01,nekoj sovet kaj mozam da go prodadam?U top sostojba e dresot,ko da ne e ni nosen nikogas :)
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Cim igra Origi nasi se... me raduva so startuva neco wiliams

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom