Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Исклучително тешка и важна победа кај Хоџсон денес. Стално се тешки утакмиците после репрезентативна пауза, ама денес беше посебно тешко за играње. Почна добро првото, ама Палас имаа поќе шанси.

Фирмино можеше да ја реши на 0-1 ко излезе сам пред гол и ја мана „на палец“, а и Заха можеше убо да не здрви на крај, арно се испонаша пред гол па ја мана в тополи.

Како и да е, три бода, а и Салах не мораше да влези во игра. On to Brighton at home.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.515
Поени од реакции
62.361
Вика, батали плавите копачки, ја ни на плаво столче у бар не седнувам. :pos:

Браво за потегов и секоја чест за клубовите. Пред некоја недела, Рашфорд му даде карти на дечко кој 3 пати го победил ракот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Вика, батали плавите копачки, ја ни на плаво столче у бар не седнувам. :pos:

Браво за потегов и секоја чест за клубовите. Пред некоја недела, Рашфорд му даде карти на дечко кој 3 пати го победил ракот.
Реално англискиве клубови многу обрнуваат внимание на навивачи кои се на некој (ај да се изразам вака) посебен начин поврзани со клубот. Е сеа, сите знаеме дека дел е маркетинг ама пак, прави навивачите да се чувствуваат посебно.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.855
Поени од реакции
3.325
Ај да видиме како со Наполи. Таа со Палас беше тешка, а и знаев дека ќе е гадна. Хоџсон стално знаел да изненади (лани го победија Сити на нивен терен) и ова немаше да биде незаслужено ако ни земаа бод. Ама па голманот на Палас беше катастрофа, така да мораше тоа да се искористи и победи.
Искрено сакам пак ЛШ да се освои, ако не му е во преден план на Клоп.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Не би рекол баш дека не е во преден план. Да, сите сакаат ПЛ, ама титула во ЛШ во никој случај не можи да се занемари. Сезонава е тешка, многу натпревари, ама не можи да се изгуби фокусот на ЛШ.

Тешка утакмица ќе биди денес, ама се надевам можи да ја искористиме она "нестабилност" која ја има во моментот во Наполи, со сета таа ситуација Де Лаурентис - играчи.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Fab 6 nedeli out.
Ama ne bi trebalo da imame mn golem problem dosta igraci imame u sredina. Hendo moze komotno da ja pokriva negovata pozicija ili Gini. Ox e spremen za 90 min fudbal... tuka mozw i Lalana da se rotira, Keita isto go iame ako ne se povredi pak.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Според мене е голем проблем дека Фабињо е маестрален, според мене можда најдобар и најконстантен играч сезонава. Хендо се сомневам дека ќе може да пружи на неговата позиција исто квалитетни партии. До сега немал повреда во кариера што се вика, доаѓа густиот период и сега се погоди баш.... :(
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Со тоа се слагам дека е маестрален, ама ете веќе кога се деси може и со двајца играчи да се покрива таа позиција како подефанзивна опција... ќе го најде чарето Клоп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom