Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Утре со Лестер, без Матип, ама можи со Алисон на голот, макар да јас мислам дека нема да стартува уште утре.

Убав фудбал дефинитивно утре ќе гледаме, а се надевам и убав дочек на Брендан :)
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.854
Поени од реакции
1.284
Упсс Лололоврен стартуе хехе ќе биде забавно :vozbud:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Матип потпиша нов долгогодишен договор, редно беше.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Штo се дешaвa сo Кеитa,се oчекувaше дa испaдне игрaчиште oд негo.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Штo се дешaвa сo Кеитa,се oчекувaше дa испaдне игрaчиште oд негo.
Повреди... Таман фати ритам лани на крај од сезоната, се повреди против Барселона. Летоска играше не-целосно опоравен на Афричкиот Куп и се повреди на првата утакмица и при загревањето пред Супер Куп-от пак ја обнови повредата.
Автоматски споено мислење:

Стандард против Јунајтед у гости, Ливерпул не заслужи ништо од натпреваров како и претходните 5-6 - како да игра друг тим. После сите предвидувања дека Ливерпул ќе го згази Јунајтед, се очекуваше ова. Нема никакво оправдување. (n)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.544
Зошто бе ко пички играат против овие со еден тон повредени што имаат.. ЦЦЦ
 
Член од
22 јули 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
Поздрав другари навивач сум на ливерпоол и долго време барам дрес на ливерпоол 2017/18 или 2006-2012 сезони дресови но тешко да најдам па реков да прашам некој овде што има а не се сомневам вишок дрес да каже бидејќи сум мераклија на дресови а за жал од тие сезони и баш немам
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Со прикажаната игра, не заслуживме ништо повеќе од бод против Јунајтед, така да, битно е што останавме непоразени и треба сеа да им даеме едно катаљарда голови на Тотнем за недела дена.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Разочаран сум од денешнава утакмица, не толку резултатски колку што пристапот ми смета. Излегоа премногу резервирано, разбирам претпазливост и се останато, ама целата поставеност беше многу импотентна и млитава, ниту проток на топка имаше, ниту ќора полушанса. Единствено последните 10 минути беа на ниво, да имаа уште еден таков интервал можеа лесно да си одат со трите бода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom