Фан Клуб: Ливерпул

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Ливерпул, 19 август 2011.

?

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?

 1. Ловрен

  18,1%
 2. Ловрен

  14,5%
 3. Ловрен

  14,5%
 4. Ловрен

  27,7%
 5. Ловрен

  25,3%
 1. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.660
  Допаѓања:
  67.351
  Тука ќе те цитирам, да не умарам за овие работи кај вас у фан клуб.

  Сплет на околности е што догуравме толку далеку и Ливерпул е тука кај што е а продажбата на Кутињо не е една од причините за тоа. Конечно со неговата продажба парите се реинвестираа во нешто што долго време беше проблем во клубот (ВВД и Алисон) а да додадеме и на тоа дека веќе Ливерпул имаше релативно квалитетен состав, плус Клоп како фактор. Се' ова си игра улога да Ливерпул е онаму каде што е сега, со релативно огромна помош од сопствениците. Конкретно Клоп нема добиено „не“ за ниту еден играч кој сакал да го добие, напротив, он сам го одби Дракслер (пред овој да оди у ПСЖ). Ливерпул со Кутињо у состав ќе биде далеку подобар, затоа што му треба креативна 10ка како него, нешто што со негова продажба го изгубивме како опција во тимот. Затоа и како што пишав пред некој ден, не знам дали ме прочита, Клоп ептен загриза по Фекир.
   
  На snatch му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dimitar_84

  Dimitar_84

  Член од:
  12 март 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  48
  Јас пак напротив мислам дека не му треба на овој состав играч како Кутињо. Дали такво мислење имам поради добрата игра на моменталниот состав... Од Кутињо ми фалат само головите од слободни и надвор од шеснаесетник,друго не.Знаеше да ја затупи играта, во одбрана беше многу лош. Баш за ова читав Клоп или од друг беше интервјуто, збореше за овие проблеми дека после спринт од 40м. Кутињо нема душа па не се враќал на време назад или не прател контра ..така нешто.

  Еве на ова мислам:

  Liverpool FC Bosnia & Herzegovina
  7 January at 14:31 ·
  Naš jučerašnji post o Coutinhu je pokrenuo mnoge diskusije o tome koliko Brazilac ustvari (ne)fali Liverpoolu. Dok je još njegov odlazak u Barcelonu bio aktuelan evo šta je Jurgen Klopp rekao o njihovim planovima koji bi Coutinha smjestili u srce veznog reda Barce:

  "Eksplozivan i odlučan u tijesnom prostoru, ali Coutinhu nedostaju srce i pluća za konstantno visoke performanse u širem prostoru na sredini terena.

  Naši fizički testovi, koji su simulacija utakmice, pokazali su da se Coutinho nakon dva sprinta od 60 metara nije mogao oporaviti bez pauze od pola minute u kojoj bi potpuno stao.To je bilo previše za naše taktičke zahtjeve. Sa naglaskom na konstantnu dinamičnost, Klopp je isključio Coutinha kako bi integrisao vezni red u 4-3-3 formaciji.

  Prema jednom uposleniku Liverpoola, Klopp je bio iskren i surov: "Coutinho je fenomenalan naprijed, ali nikad neće biti komotan u 4-3-3 formaciji gdje bi igrao po strani; a pogotovo ako će morati igrati Iniestinu poziciju u 4-4-2 formaciji koju Valverde praktikuje u defanzivnoj fazi gdje bi krila trebala najviše da trče. Iniesta je trkač na duge staze, Coutinho to nije."

  Kloppove riječi su tačne i godinu dana nakon transfera. Valverde preferira Dembelea, a Coutinho je najbolje partije pružao tek po dolasku u Barcelonu da bi nestajao sve više i više kako je sezona odmicala, a u trenutnoj vjerovatno igra najgore još od dolaska u Liverpool.
   
  Последно уредено: 11 јануари 2019
  На vidooq му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.660
  Допаѓања:
  67.351
  Ако е на српски, мора да е точно? :D

  Иначе, грешно е пренесено ова од босанциве, не е ова изјава на Клоп него на новинар Торес, каде што осврнува негово гледање на работите и како од „инсајдерска“ позиција има инфо како клубот и Клоп реагирал за понудата на Кутињо и како они и што мислеле во врска со играчот. Еве ти линк, прочитај го оргиналот. Може да се согласиме дека шансите ова да е точно се енормно мали, со оглед на тоа што со доаѓање на Клоп и ФСГ во комбо, заедно со Мајкл Едвардс ко спортски директор ние навивачите неаме ни тронка инфо, ништо не се ликнува у јавност и се' се работи позади затворени врати?

  https://www.sportsjoe.ie/football/r...ona-willing-offer-100-million-coutinho-157865

  Повели.
   
  На vidooq му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dimitar_84

  Dimitar_84

  Член од:
  12 март 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  48
  @Peja989 Претпоставував дека не е изјава од Клоп,до сега после една година по трансферот ја немав сретнато никаде а во принцип доста пратам. Како и да е од прилика имав исто мислење многу често Кутињо се губеше после пресинг дали во одбрана или при контра.
   
  На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.110
  Допаѓања:
  32.986
  Занимливо ова со паузиве по спринтови. Страшно е до кој степен ги анализираат играчите.
   
  На snatch и Peja989 им се допаѓа ова.
 6. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.660
  Допаѓања:
  67.351
  Мислењето си е твое, за тоа не се контрам него за наводнава изјава од Клоп пишав. Реално Клоп сам сто пати кажа дека пробале на секој начин но не успеале да го задржат, едноставно умот му бил во Барса и тоа е тоа. Во таа ситуација, кога играчот сака да си оди, ние извадивме премногу пари за него.
   
  На snatch му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dimitar_84

  Dimitar_84

  Член од:
  12 март 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  48
  И затоа не треба да се контраш :) „Напишав Клоп или од друг беше интервјуто„ мање битно.. Секако додека беше во Пул го сакав Кутињо,во принцип мразам пимплачи ама дечкото имаше страшни партии кога реши неколку утакмици.Ама од првиот момент кога почна со лигавењето одма сакав да си оди. Исто го мислам и за Суарез,супер играч донесе многу радости ама и тој од кога почна да мрси муда и за него бев да си иде.. Едино за Торес ми падна тешко како девојка да ми раскинала :)

  Него убаво вака опуштено кога не го поврзуваат Пул со никакви трансвери дали ИН или АУТ, ама нема да биде лошо да се земе стопер плус.
   
 8. Чекич

  Чекич Мајкл Оливер судиски боготац

  Член од:
  16 октомври 2007
  Мислења:
  3.679
  Допаѓања:
  4.298
  Jaкиот фан клуб со јаките ликови Урко и Стек. Не е сплет на околности, едноставно подобро играте без Кутињо, потечна игра, без непотребното пимплање, потег повеќе и изгубени топки на средина и нерезонски шутеви (тоа што со години пробувам да му нацртам на просечен Шинтераш дека освен пар евроголови нема некој напредок кај него, a поради истите работи е критикуван и во Барселона). Во овој Ливерпул и Шаќири би имал предност пред него. И Вајналдум. И Хендерсон, сите што имаа основи на фудбал совладано. Ко водење топка со кренат поглед.
   
  На Dimitar_84 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.076
  Допаѓања:
  8.432
  Кутињо после Чан му е вториот непребол на Пеџа.

  Пеџа немој да ми кажеш дека боље би била средина со Кутињо, Чан и Хендерсон, него Хендерсон, Џини и Фабињо.
   
 10. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.329
  Допаѓања:
  1.513
  Фабињо сеуште е 0 за Чан и Кутињо
   
 11. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.076
  Допаѓања:
  8.432
  ќе биде не се секирајте, само што почна да се уклапа у тимот
   
  Последно уредено: 11 јануари 2019
 12. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.660
  Допаѓања:
  67.351
  Прво, Џан а не Чан. Второ, едно милион пати имам пишано дека ме боли цеф за Емре, далеку од омилен играч, поголем непребол ми е (пример) Леива.
  Кутињо, исто не ми е непребол, само ставот ми е дека е класа 10ка и дека да го имаме во состав во моментов би биле далеку појаки.
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.329
  Допаѓања:
  1.513
  Што мислиш кога се игра 4-2-3-1 формација кој тим би бил појак

  ----------Салах--------
  Мане---Фирмино---Шаќири
  --Хендерсон--Вајналдум

  или
  ----------Фирмино--------
  Мане---Кутињо---Салах
  --Хендерсон--Вајналдум

  Фабињо не влегува ни во комбинација, не е стабилен сеуште и губи многу топки.
   
  На Riki94 и Peja989 им се допаѓа ова.
 14. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.660
  Допаѓања:
  67.351
  Фабињо е најјак кога играме со две 6ки, тоа и Клоп го има кажано. Реално од ситр средни играчи, само Хендо може и знае да пружи добра партија ко една 6ка на терен.

  Боби
  Мане фил момо
  Хендо фаб

  Ова би било покољ на терен.
   
  На HEKOJ и snatch им се допаѓа ова.
 15. Чекич

  Чекич Мајкл Оливер судиски боготац

  Член од:
  16 октомври 2007
  Мислења:
  3.679
  Допаѓања:
  4.298
  Никад нема да биде покољ.
   

Сподели преку: