Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Фабињо конечно е уигран како шо треба и сварно е перфект од играч. Имаше земено слобода да шутне и асистира. Прекрасна асистанција за Мане, прекрасна игра у дефанзива, сварно си изгази.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Ајде Џердан против бившите...Како викаат да биле добри немало да бидат бивши :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815
Малце нападов живна со Фабињо како централен, а и он се подобри баеѓи, гледав баш едно клипче сеа што го ставиле на страната на Ливерпул на фб, искина против Јунајтед, пре Хендерсон би го играл any time.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
ми се свиѓа како се развива фабињо. смирен, рационален, паметен. некоја верзија на бускетс би рекол. има голем потенцијал

вирџил, што да се каже, а да не се претера. ако човекот освои ЛШ или некој трофеј со холандија, дефинитивно ќе биде силен кандидат за најдобар фудбалер. според мене оваа полусезона, би рекол дека е топ 5 фудбалери во свет, ако не и топ 3. не само како штопер, комплет, без мана. плус роден капитен. не ми се верува сеуште какво чудовиште од играч имаме.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се плашам да не го избаксузираме на толку фаење ама реално, секоја пофалба е 100% заслужена.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.591
Можеби и премногу години чекавме после Карагер да добиеме квалитетен штопер, па сме заборавиле како изгледа тоа. Кога ќе добиеш вакво чудовиште се останато ти изгледа нереално. Каква самодоверба внесува во комбинација со Бекер е можеби најголемата разлика од ланската сезона до оваа.
Со вчерашната игра на Волвс, нивните контри и пресинг, што мене могу ме бендиса, кога би ги замислил Ловрен, Матип (Клаван) (нели муабетот најдете ми подобри штопери) и Кариус, Волвс ќе ни направеа тотална доминација последните 10 мин, ќе имаше неспретен гол и во 93 мин од корнер ќе беше 2-2.
Среќа треба да се има, но треба и да се заслужи. Со ваква самодоверба дури и да се направи некоја грешка нема да биде толку значајна.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Денес веројатно Морено, Клајн и Шаќири ќе почнат, а можеби и Стариџ.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па потребна е ротација зошто после тоа играме со Арсенал и Сити во 3-4 дена, што ќе биде ептен исцрпувачки.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Ептен сум задоволен, озбилно не знам од кај да почнам.
Мена од ова све шо е добро и квалитетно највише ми се свиѓа што се воигра Фабињо. Маестрално игра човекот, башка днска и гол даде. Дефанзивмо покира све, офанзивно знае да додаде и креира шанса, браво! Клоп очигледно е друг годинава и се гледа по стилот на игра и винимателноста на секоја утакмица, а резултатите се перфектни. Разлика годинава и прошлата се небо-земја. Знам дека Ван Дајк и Алисон донесоја многу добри работе во стабилноста на играта, но далеку поризично се играше лани и бкувално како муви без глави беа во последните 15 минути на секој натрепвар. Тоа е минато, а ова сегашново баш ме радува. Има уште многу да се игра, но верувам во најдоброто!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не знам дали ги имате глеано видеава што ги праат со фудбалериве.
Сите во тренинг опрема освен мојот човек Боби, се дотерал :D

Садио и Мо
Трент и Хендо
Вирџил и Џо
Алисон и Боби
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.591
Лапај си бонуфчина од Њу Баланс за реклама на видео :)
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Mohamed Salah within the first 19 games in Premier League:

Last Season:
15 Goals, 4 Assists

This Season:
12 Goals, 6 Assists
Уопште не е лош.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Од лани немате пишано во фан клубов в газ да ве ебам сите до еден :misticen:
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Лошо ја почнавме годинава како да пишеме? Разочарани сме... :noze:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom