Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не знам дали некој претходно пишал, сега видов на Југотон страницата има онлине да се купат карти за на Маракана...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.345
Секоја чест што Клоп сепак доби доволно време ета лани за малце ќе освоише ЛШ. Годинава ќе си гази.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ВВД и Бекер на страна, Робо, Трент и Џо колку добро играат во одбрана. Јес да вчера на моменти Лукас Моура му го пиеше мозокот на Џо ама Моура е во топ форма сезонава и не се сопира баш лесно.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Огин е Мили, мада сите изиграа на ниво денес освен Момо, оној од кој можеби најмногу се очекува. Сепак, почеток на сезона е и има време да крене форма и да ора ко лани. Него, Мане каков старт има сезонава, пеколен е.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Огин е Мили, мада сите изиграа на ниво денес освен Момо, оној од кој можеби најмногу се очекува. Сепак, почеток на сезона е и има време да крене форма и да ора ко лани. Него, Мане каков старт има сезонава, пеколен е.
Уште малце да поработи на себичност и ќе биде чудовиште :)
Боби газење низ противнички шеснаестерец, ко млада невеста грозје за вино!
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Највеќе ме радува победничкиот менталитет што го имаат. Кај бе лани или други години така ќе направеа за да победат? Најмалку реми ќе извадевме и тоа ќе беше тоа.
Сега кај цела утакмица диктиравме темпо па и у 92/3-та даваме гол за победа, маестрално. Изигравме, изгазивме и заслуживме. Мане мора да игра повеќе тимски, многу напади или ја влечка или сака сам да ја заврши. Мо има лош старт реално, ама ќе се врати. Фирмо си е класа. Милнер не знам од кај има толку сила човече... на 33 години гази бре све. Хендо изигра на ниво. После повредата на Окс заигра постандардно Џини и поштено си изгази. Мене лично ми прави мн кејф, цврст си е во дуел, знае да задржи топка и да проигра. Одбраната си е топ. Робо ми е не знам.... секоја утакмица му се дивим, фантазија. Стаџ ме радува шо игра и излеа стабилен.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558

Ова е од пред 3 сезони. Се надевам човеков е пикнат во некоја дупка од срам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пеја Варошлија. Кој си бе ти све ти ебам педерско јас на тебе, кој си ти МИЛИ да го викаш Милнер? :facepalm:
Стек, знам дека имаш огромна потреба да се напраиш паметен и најчесто на крај да излезеш глуп. Мили го викаат сите у тим, Роберто го викаат Боби, Хендерсон Хендо, Робертсон Робо, Џорџино Џини итн... Не е ова од мене, не ми дошло мене така да го викам ко јувенташиве Кристијано Кики што го викаат.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Салах во најтесен избор за најдобар играч во светот, а го нема во најдобриот тим на годината...смешки е ФИФА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom