Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.436
Работата е дека не се знае што е нит колку ќе паузира. Што ако е нешто сериозно, нешто што можело да се санира многу побрзо за побрза рехабилитација?
Подобро за Ливерпул ако е посериозно. :icon_lol:
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Гожез е топ

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Тоа што го пишував за ТАА и лани, денес се покажа пак. Не знам зашто не го пушти Клајн кој е подолго во тренажен процес.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
За да добие на самодоверба и воигрување со тимот. Нареден пат кога ќе погоди центаршут ќе му се смее дека очекувал да ја рокне во публика, ама само на тој начин може да направи добар костур на тим. Очигледно е дека ТАА е прв избор исто како и Робертсон, иако физички и можеби технички поквалитетни се и Морено и Клајн
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
За да добие на самодоверба и воигрување со тимот. Нареден пат кога ќе погоди центаршут ќе му се смее дека очекувал да ја рокне во публика, ама само на тој начин може да направи добар костур на тим. Очигледно е дека ТАА е прв избор исто како и Робертсон, иако физички и можеби технички поквалитетни се и Морено и Клајн
Морено бољи од Робертсон? Сериозен си? Добар центаршут, цело време напред назад трча, покрива се живо, инволвиран е во напад постојано.
ТАА- денес не погоди ниту еден центршут, ама според мене е подобра опција од Клајн за сега.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
Морено бољи од Робертсон? Сериозен си? Добар центаршут, цело време напред назад трча, покрива се живо, инволвиран е во напад постојано.
ТАА- денес не погоди ниту еден центршут, ама според мене е подобра опција од Клајн за сега.
Робертсон е во страшна форма, а Морено само ради бубачките во глава не е прва опција. Инаку е доста поквалитетен

 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Робертсон е во страшна форма, а Морено само ради бубачките во глава не е прва опција. Инаку е доста поквалитетен

Ne sfakjam kako radi golov e bolja opcija. Robo e masina i vo odbrana, a ovoj e teska vetruska nazad.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
Ne sfakjam kako radi golov e bolja opcija. Robo e masina i vo odbrana, a ovoj e teska vetruska nazad.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Не е само ради голов.. И не дека и Робертсон е лош, само Морено има многу киксови направено меѓу кои што беше Кариус во Лига Европа и затоа е втор избор. Да биде поконцентриран сигурно ќе биде прв избор
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Не е само ради голов.. И не дека и Робертсон е лош, само Морено има многу киксови направено меѓу кои што беше Кариус во Лига Европа и затоа е втор избор. Да биде поконцентриран сигурно ќе биде прв избор
Epa druze toa e taa razlika. Si videl pad u formata na Robo? Samo se podobruva u svki pogled

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
Epa druze toa e taa razlika. Si videl pad u formata na Robo? Samo se podobruva u svki pogled

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Не одрекувам, дури мислам дека и Клоп не беше свесен дека ќе испадне вака, неколку месеци даваше изјави дека не го планира за во прв тим ама...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.740
Една од најдобрите утакмици до сега што сум ги гледал, не им дадоа да мрднат
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
m
За да добие на самодоверба и воигрување со тимот. Нареден пат кога ќе погоди центаршут ќе му се смее дека очекувал да ја рокне во публика, ама само на тој начин може да направи добар костур на тим. Очигледно е дека ТАА е прв избор исто како и Робертсон, иако физички и можеби технички поквалитетни се и Морено и Клајн
moreno ????? moronot
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Види, Морено не е морон и игра сосема солидно од моментот кога дојде Робо (односно, кога му донесоа здрава конкуренција), само што Робо е дефинитивно во подобра форма и поконстантен а може да се каже и подобар па заслужено си игра прва постава.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
kako mislis ne e sekogas koga ke bide spomnat odma me asocira na izleti vo prazno nepromisleni startovi koi skoro sekoas se zolt karton penal ili crven ,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom