Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не можам да ја најдам изјавата, баш пред 10 дена ја читав од Нил Кричи кој му беше менаџер на Арнолд до 16 години и баш имаше изјавено оти го играл заден везен заради добриот преглед на игра шо го имал.
Јас ти кажувам од тоа што го имам глеано зошто знам дека и Стиви го збореше многу и кога сум пуштал, што сум имал можност да го фатам неговата позиција беше на средина и по десна страна. Сепак, тој што му бил тренер знае многу повеќе :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Дечкото има 19 години и во текот на цела сезона пружи 1 (со букви - една) лоша партија и веднаш се најде на лавина од критики од експертизата на фанови на кајгана форум. Дечкото е полн погодок, на 19 години многу ретко некој да игра на онака високо ниво како Трент. Јас стварно не знам дали "со исти очи" го гледаме фудбалот, ама ако некој смета дека Арнолд не е добар и дека Клоп се глупира со него, за мене нема врска од фудбал.
А ти си нешто као фудбалски експерт? Ако си ок sorry, го повлекувам зборот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не дека е експерт ама се бламирате со Трент. Она имбецилон Ловрен има направено дупло повеќе грешки од Трент што има настапи за клуб, вие за тинејџер сте се фатиле.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
He can operate as either a central midfielder or a right-back.

Тоа де, не е задњи везни. Барем јас од тоа што го имам глеано и приметено за младински (колку можеш да приметиш и колку можеш да ги глеаш нели) не бил последен играч за врска.
Ван Гал тврди дека квалитетен и интелигентен ДМ може да игра и бек или обратно, како и да беше, не можам да ја најдам изјавата а знам дека и на форумов ја дискутираа едно време, глупости ми дава. Еден куп играчи кај што бил менаџер ги има преместено бек/цм и обратно, последно со Алаба во Баерн и ТФМ кај нас, беше ЦМ а сега е бек во Палас па и кога ќе се врати ваљда ќе продолжи така. Поентата со ова ми е, има штоф кај ТАА за да биде играч, јас може се заебавав во саботата ама дете е уште, нормално е да му осцилира играта.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ван Гал тврди дека квалитетен и интелигентен ДМ може да игра и бек или обратно, како и да беше, не можам да ја најдам изјавата а знам дека и на форумов ја дискутираа едно време, глупости ми дава. Еден куп играчи кај што бил менаџер ги има преместено бек/цм и обратно, последно со Алаба во Баерн и ТФМ кај нас, беше ЦМ а сега е бек во Палас па и кога ќе се врати ваљда ќе продолжи така. Поентата со ова ми е, има штоф кај ТАА за да биде играч, јас може се заебавав во саботата ама дете е уште, нормално е да му осцилира играта.
Да бе Фрос, се гледа дека има разбирање, не е тралалајка. Него, Блинд кој да, беше повозрасен не го пребаци од ДМФ на лева бековска кај вас? :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Да бе Фрос, се гледа дека има разбирање, не е тралалајка. Него, Блинд кој да, беше повозрасен не го пребаци од ДМФ на лева бековска кај вас? :D
И претходно во Ајакс играше и бек и дм.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Да бе Фрос, се гледа дека има разбирање, не е тралалајка. Него, Блинд кој да, беше повозрасен не го пребаци од ДМФ на лева бековска кај вас? :D
Тоа го направи и со Холандија, ако го памтиш голот на Перси против Шпанија со глава, баш од Блинд од лев бек дојде пасот.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Луј ван Вајсмилер, од секој играч гледа да направи бек дека бекојте се најважни во екипата. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да бе Фрос, се гледа дека има разбирање, не е тралалајка. Него, Блинд кој да, беше повозрасен не го пребаци од ДМФ на лева бековска кај вас? :D
И во Ајакс ги играше двете позиции, за Холандија стриктно лево игра ама нема брзина за лев бек, се што има направено досега во кариерата е зошто се гледа дека е интелигентен како човек па предност му е тоа пред другите фудбалери. Ич не ми текнува таа сезона кога беше изгласан за играч на сезоната во Холандија на која позиција играше за Ајакс, само што Блинд не е за лев бек во ПЛ, како што кажав, премногу е спор.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не е толку лошо според мене ова, можеше и бетер ко Барса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom