Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.095
Поени од реакции
9.685
Ќе играме ЛШ или ќе биде „ае па за кур ни е ЛШ, можеме и без неа“? :D
Небаре досега се скапавме од играње па сега уште една сезона ако не играме проблем ќе е hhhhhhhhhhhhhh
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.095
Поени од реакции
9.685
Шепекулации :coffee:
Нити Ливерпул ќе достани толкава понуда нити Монако ќе прифати таква понуда.
Уствари прашање е чика Клоп дали воопшто сака напаѓач. Да не му текни Милнер шпиц да го игра в година.Се пали тој на такви работи
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако ги собираше некој говната што ги серев за Џини, нека ги принесе, пола да ги сркнам, пола да ги истурам врз Ловрен, сфе му ебам самобендисано.
Ајде, честито!
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Како познат член на про-Јурген крилото (поз до Брендан ДаМуДадеаИНаНегоОдврзаниРацеЌеВидевте Роџерс сепаратистите), сезонава ја сметам за успешна едино ради ЛШ учеството. Сонот со борба за титула кратко траеше, реално и никој не го очекуваше тоа на почеток на сезона, логички беше тимов кој е далеку од комплетен да падне во црна дупка во одреден дел од сезоната.
Дефинитивно најретардираниот потег години уназад, поментален од сите одлуки на кои ми текнува у последниве 3 години е Ловрен на 100к со нов договор. Денес ситуацијата, претходната со Вест Хем кога Ају погоди статива командантот пратете го што прави. Можеше да е директен кривец за губење на 4то место.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
sautemtonec to ti e lovren e najlos centarhalf koj sme go imale posle kirijakos ,sako za lovren e imaginaren broj a klop go spotera za dzabe a coekot go kurtuli k palas od ispagjanje sea neka bara klopco niz budesot use eden matip oti so sautemtonovci nisto ne preme , inace sezonava ke ja otcenam kako katastrofalno losa osobeno e losa poradi propustenite sansi i moznosti uspeavme da gi izgazime ekipte od prvite 10 na tabelata a ne izgazija ekipite sto ispadnaja ,i toa vo sezona koga klubot e nasocen samo na prvensvoto spored mene e ocajj .edino pozitivno nesto e sto ke igrame LS ke ni trebt dosta zasiluvanja lev bek ,i centarhalf ama ne sautemtonec nego i po moe mislenje klop ke trgni po obamejang e sega golemi se sansite cutinjo da ja zduvni vo barsa e togas ke ni treba uste nekoe pozvucno zasiluvanje
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.095
Поени од реакции
9.685
sautemtonec to ti e lovren e najlos centarhalf koj sme go imale posle kirijakos ,sako za lovren e imaginaren broj a klop go spotera za dzabe a coekot go kurtuli k palas od ispagjanje sea neka bara klopco niz budesot use eden matip oti so sautemtonovci nisto ne preme , inace sezonava ke ja otcenam kako katastrofalno losa osobeno e losa poradi propustenite sansi i moznosti uspeavme da gi izgazime ekipte od prvite 10 na tabelata a ne izgazija ekipite sto ispadnaja ,i toa vo sezona koga klubot e nasocen samo na prvensvoto spored mene e ocajj .edino pozitivno nesto e sto ke igrame LS ke ni trebt dosta zasiluvanja lev bek ,i centarhalf ama ne sautemtonec nego i po moe mislenje klop ke trgni po obamejang e sega golemi se sansite cutinjo da ja zduvni vo barsa e togas ke ni treba uste nekoe pozvucno zasiluvanje
Ван Дајк не ти чини бе брич?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ne sautemtonec e i toj site igraci so ke dojdat kaj nas od prosecen klub ostanuvat prosecni igraci vo podobar klub malku od niv samo napreduvaat
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
e so mane so e mane podobar od lani koga igrase za sautemton,edino kaj nas napredna wajnaldum mi se cini drugo se si ostana sautemtonci
zato sme na ovo deredze
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@marinetti јас ако јадам гомна цело време, не сум контра Клоп, не сакам Клоп да биде избркан, туку сакам да успее како и секој навивач. Сега за сега единствен успех му е евентуално (пошто сме во квалификации) учество во ЛШ и ништо повеќе. Има одврзани раце за трансфери, нешто што немал ниту еден менаџер и релативно голем буџет без притисок да продава битни играчи од тим, нешто што исто така го немал ниту еден менаџер. Кога се' ќе се собере, Клоп сега за сега е просечен и ништо повеќе, што се надевам дека во иднина ќе се промени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom