Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    97
Член од
29 јуни 2014
Мислења
15.339
Поени од реакции
21.367
Срцка, не носам информација, само го копирав насловот и линкот го вметнав од статијава.
Ако мислиш на моќност, пошто се големи буквите, такви беа кога пастирав па ме мрзеше да едитирам.

Иначе, стојам на ставот дека Брендан останува минимум до крај на сезона.
до нова година ако не направи две победи барем ќе лета како партал, слушај ми го зборот
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.052
Mora sreda, slednite tri vo Epl i so Basel ili gitla. A januari mora golman i napagjac ama klasi da bidat i da zeme defensive coach. Ili gitla
 
Член од
15 август 2012
Мислења
310
Поени од реакции
500
Hey guys, french Arsenal fan here. In these dire times for our teams, I was listening to Cissé on a french television program and he said something interesting. He said at half time in a Champion's League match (I think a semi final but he didn't specify which match), Gerrard said to Benitez "please get out of the room I need to speak to my team". That's pretty awesome and I think you guys deserved to know if you didn't already.

Сеуште нема потврда за ова ама мора да ве потсетам на мечот со Њукасл кога Пепе поцрвене.:)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.827
Поени од реакции
3.612
Hey guys, french Arsenal fan here. In these dire times for our teams, I was listening to Cissé on a french television program and he said something interesting. He said at half time in a Champion's League match (I think a semi final but he didn't specify which match), Gerrard said to Benitez "please get out of the room I need to speak to my team". That's pretty awesome and I think you guys deserved to know if you didn't already.

Сеуште нема потврда за ова ама мора да ве потсетам на мечот со Њукасл кога Пепе поцрвене.:)
Ова не е лошо,покажува лидерство . Ако направиш споредба со НБА и тамо се случува главниот играч да седне место тренерот и да збори со играчите.[DOUBLEPOST=1416927796][/DOUBLEPOST]Инаку околу трансфериве . Незнам како не гледаат дека НЕКОГАШ е подобро да фрлиш помали пари на самиот трансфер а повеќе на плата.
Незнам како ова неможат да го согледаат. Спремни се да фрлат 25м на 26 годишен играч кој никад нема да вреди колку тие пари али битно платата му била 80к.Јак кур. Парите не ги вадат од него. Зијан се од старт.

Еве конкретно ќе земам пример. Зашто не се земеше на пример Валбуена. Искусен фудбалер,добар техничар. Отиде во Русија за 6м фунти. Колку сака нека зима плата сигурно ќе се исплатеше повеќе од Маркович,Лалана заедно.
Еве друг пример. Земи го Холтби,технички исто поткован играч.Имаше лоша сезона у Тотенхем што не значи дека под друг систем и со друга улога нема да прави парче. Ете го на позајмица во Хамбургер е. Сигурно немаше да не кошта и ќе се исплатеше и он повеќе од Маркович и Лалана.
Ајде даље, Гансо, Белханда сигурно немаше да не коштаат 50-60м.

Со вакви паметни трансфери ќе моеше да донесеш 1 ако не и двајца али world class пошто ќе ти остане сума огромна. Одма ќе беше друго.
Они не, лупај милиони на Лазо на Ловрен на Лалана, на Ориги па уште и го баталија..демек не ни требаш јаки сме. Мисири едни. Сеа ќе плаќаат да го вратат во Јануар. Како беше она сиромавиот и будалиот 2 пати плаќаат ?? Е то ти е.


Еден да се најдеше паметен да им рече дека грешка прават со политикава,еден само. Се торковци се собрале.Како успеваат да се најдат толку глупо луѓе на едно место.Чудо.[DOUBLEPOST=1416927861][/DOUBLEPOST]
"We've got great confidence in Kenny. We feel the team is going to make strides in the future and he enjoys our full support," - FSG's Tom Werner, 12th April 2012.

34 days later they sacked him.
 
Последно уредено:

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.052
Ова не е лошо,покажува лидерство . Ако направиш споредба со НБА и тамо се случува главниот играч да седне место тренерот и да збори со играчите.[DOUBLEPOST=1416927796][/DOUBLEPOST]Инаку околу трансфериве . Незнам како не гледаат дека НЕКОГАШ е подобро да фрлиш помали пари на самиот трансфер а повеќе на плата.
Незнам како ова неможат да го согледаат. Спремни се да фрлат 25м на 26 годишен играч кој никад нема да вреди колку тие пари али битно платата му била 80к.Јак кур. Парите не ги вадат од него. Зијан се од старт.

Еве конкретно ќе земам пример. Зашто не се земеше на пример Валбуена. Искусен фудбалер,добар техничар. Отиде во Русија за 6м фунти. Колку сака нека зима плата сигурно ќе се исплатеше повеќе од Маркович,Лалана заедно.
Еве друг пример. Земи го Холтби,технички исто поткован играч.Имаше лоша сезона у Тотенхем што не значи дека под друг систем и со друга улога нема да прави парче. Ете го на позајмица во Хамбургер е. Сигурно немаше да не кошта и ќе се исплатеше и он повеќе од Маркович и Лалана.
Ајде даље, Гансо, Белханда сигурно немаше да не коштаат 50-60м.

Со вакви паметни трансфери ќе моеше да донесеш 1 ако не и двајца али world class пошто ќе ти остане сума огромна. Одма ќе беше друго.
Они не, лупај милиони на Лазо на Ловрен на Лалана, на Ориги па уште и го баталија..демек не ни требаш јаки сме. Мисири едни. Сеа ќе плаќаат да го вратат во Јануар. Како беше она сиромавиот и будалиот 2 пати плаќаат ?? Е то ти е.


Еден да се најдеше паметен да им рече дека грешка прават со политикава,еден само. Се торковци се собрале.Како успеваат да се најдат толку глупо луѓе на едно место.Чудо.[DOUBLEPOST=1416927861][/DOUBLEPOST]

"We've got great confidence in Kenny. We feel the team is going to make strides in the future and he enjoys our full support," - FSG's Tom Werner, 12th April 2012.

34 days later they sacked him.
Ne znam, ama kup se torlaci
 
Член од
15 август 2012
Мислења
310
Поени од реакции
500
Незнам за ова дали е точно зашто нема некој наш што ја гледал емисијата па да потврди [без ракави играм јас:)], но не гледам зашто некој би доаѓал во наше катче и би лажел, а иако веќе Џерард тоа го направи јавно на меч. Јас мислам дека тоа што се случи со Кени не е во ред, ма колку и да имал право за таков потег. Ова со Рафа е под сосема други околности и што е најважно е интерно решен случајот. Карактеристики на лидер не се тема на муабетот, тие не се спорни.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
Брат, ги сакаш Валбуена и Холтби сега.
Да ти ги спомнеа како трансфер цели летово, ќе гаѓаше со говна по Роџерс.

Во врска со Ориги, немаше потреба од него ако Балотели играше заедно со Стариџ и се покажеше како добар трансфер. Во случајов, Балотели не постои, Стариџ повреден и затоа сега сите цвикаме по Ориги.

Во врска со Кени=Роџерс споредбата не извадив јас изјава од ФСГ во моментов туку она што го напишал Крис Баском.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.052
A i Baskomb jade vafli. Se navrtea leshinari vrz klubot. Bez razlika sto GSG se pederi
 
Член од
17 април 2014
Мислења
23
Поени од реакции
31
Decki zasto sum sprecen u posleden moment da otidam u Sofija na utakmica, primoran sum da gi prodadam kartite. Ako ima nekoj zainteresiran pisite, imam 2 karti. Kupeni se po 80 leva (40 evra) edna. Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
Decki zasto sum sprecen u posleden moment da otidam u Sofija na utakmica, primoran sum da gi prodadam kartite. Ako ima nekoj zainteresiran pisite, imam 2 karti. Kupeni se po 80 leva (40 evra) edna. Pozdrav
Ако продава некој карта за Лудогорец-Ливерпул нека ми пише ПП.:)
Контактирајте некако...јас од никој неам број, нит фб...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.827
Поени од реакции
3.612
Брат, ги сакаш Валбуена и Холтби сега.
Да ти ги спомнеа како трансфер цели летово, ќе гаѓаше со говна по Роџерс.
.
Ама немоеш вака да викаш. Нека понудат на некој што вреди или бар што се гледа дека е талент па да видиме.
Нормално дека за Лалана ќе мрчам пошто непостои. Валбуена е 100 пати покорисен играч од него,увек бил.
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ама немоеш вака да викаш. Нека понудат на некој што вреди или бар што се гледа дека е талент па да видиме.
Нормално дека за Лалана ќе мрчам пошто непостои. Валбуена е 100 пати покорисен играч од него,увек бил.

Валбуена БЕШЕ корисен играч.
Сега е само играч во години кој што патем е 160 цм каде има големи шанси Компани да му се качи на ушка!

Скаузер не заебавај.....Валбуена вредеше “нешто“ пред едно 4-5 години.
Сега не е за џабе во Русија...

Ете од оние кои што се “гледаа“ дека се таленти е Маркович за кој и ти имаше добро мислење па излезе со предиспозиции на Јованович!

Нема ризик во играчи како Агуеро, Ди Мариа, Суарез и слични на нив кои што вредат 60+.
Да го кажеше истово за вакви играчи ќе те разберам....инаку вака е се Лотарија..... Единствено Балотели за кој од авион се гледаше дека не вреди ни за без пари!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.052
Da, zatoa sakam arap da ne kupi od FSG. I tie ba qr da gi kaci Denis Ciganot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom