Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    97

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363


У случај да не ви се отвара ГИФот..... http://a.pomf.se/phdzcy.gif


Ја би ја искористил максималната казна.
Нека иде да се лече да го ебам...100 000 неделна плата зима...и вакво понашање...! :facepalm:
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.211
Поени од реакции
40.900
Ќе го употребам зборот кој често знаеше да го употреби „босанецот“, лоботомираност.
Како фиром сме понекогаш. Имам чувство дека се’ некој друг ни е крив!

Нема оправдување. Еве ФИФА ќе си покрене истрага, па ако го испердашат 2 годни да не може да игра за репрезентација, кое ќе биде оправдувањето? И ФИФА има против Суарез и Ливерпул?

И не глумам моралист и светец него си кажувам став, дека не е нормален, гнаса човек.

П.С. Плачел за клубот:pos: Гледај на тоа како плачење зошто не освои титула. Тој да го сакаше клубот, немаше да го руга пред неполна година по медиуми и да цмиздри секој втор ден како сака да оди во Арсенал!
Како тебе ти мења дали тој ќе игра за Уругвај или не? Све дур е мирен у Ливерпул и гази за нас, ја седам со раце и нозе у вис и си свиркам.
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Како тебе ти мења дали тој ќе игра за Уругвај или не? Све дур е мирен у Ливерпул и гази за нас, ја седам со раце и нозе у вис и си свиркам.

Ја би му репнал казна... па ако сака нека игра и за горни Подлог!!!

Не му е првпат...!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
27.512
Поени од реакции
48.816
Како тебе ти мења дали тој ќе игра за Уругвај или не? Све дур е мирен у Ливерпул и гази за нас, ја седам со раце и нозе у вис и си свиркам.
Ради мирноќата во Ливерпул заработи 2 суспензии.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.558
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
Ради мирноќата во Ливерпул заработи 2 суспензии.
Три има, само што две беа споени и сите мислат дека е една.
1. Расистички испад
2. Покажување среден прст на противнички навивачи
3. Гризење
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.243
Поени од реакции
16.890
Абе некои новости, шпекулации за Суарез има? Мислам за евентуален трансфер?
Каталонскиве весници напнаа, се спомнува сума од околу 70 милиони, кои наводно Барселона е спремна да ги плати. Исто така се спомнува и опција Алексис Санчез плус одредена сума. Пишуваат англиските весници нешто(оние порелевентните, не ДејлиФејл)?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
Абе некои новости, шпекулации за Суарез има? Мислам за евентуален трансфер?
Каталонскиве весници напнаа, се спомнува сума од околу 70 милиони, кои наводно Барселона е спремна да ги плати. Исто така се спомнува и опција Алексис Санчез плус одредена сума. Пишуваат англиските весници нешто(оние порелевентните, не ДејлиФејл)?
Суарез кажа дека не си оди, Роџерс кажа дека не сака да го продаде и дека сака да ја гради иднината на ЛФЦ базирана на неговата игра, ФСГ (газдите) велат дека немаат намера да го продадат зошто знаат дека е есенцијален. Се спомнува некаква си клаузула од 87 милиони фунти ама не е ништо потврдено.

Весници стандард си пишуваат, за тираж.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.211
Поени од реакции
40.900
Да го продадеме најдобриот играч само пошто бил гнида. Уште чекам таков пример. Само нема ни приближно пошто дури и да се случило, тој не бил најдобриот играч на светот во моментот. Сигурен пат за пропаст на клубот би било продавање, без дилеми.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.186
Поени од реакции
15.535
продавање на најдобриот играч би значело само едно, повторно враќање на средина на табелата ... не смеете ни да се помисли на такво нешто а па тек да се реализира .... но факт е дека му треба професионална помош :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.052
A be Kantona maase publika, pa ne go grdea vaka. A jas ne sum siguren dneka grizna. Iako bese za crven sto mavna so tikvata u Kileini kakos to Kielini trebase za lakotvitr da popie crven.
Dvajcata gnidosano se isponasa, ama se dodeka Suarez e nas, ke go branam, ednakvo kako Diego Lugano sto go brani. Ja ne vidov, a toa e plus stara rana na Kielini. Znae sto lajno e nasviov pa naceka da place ko pizda.
 
Член од
17 април 2014
Мислења
23
Поени од реакции
31
Кај сте дечки? Шо има освен овој нашиов шо праи глупости!? :)
Ај ваљда све ке се заврши како што треба. Поздрав до сите. Имајте убав ден
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
По се’ изгледа и официјално.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.140
Поени од реакции
6.166
Дали ко беше казнет минатата година беше казнет и за репрезентација и за клуб??? Че се сликаме сега 9 во првенство и уште 3-4 во куповите без него. ЦЦЦ не ми се верува дека и покрај се можеше онаква глупост да направи. Ко нема и од клубот казна да му лупнат да не може плата да земи дури не игра. Па не е хумано колку пати не има на цедило оставено, колку и да е најдобар моментално!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom