Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Toa e фантастична зделка за Ливерпул, ако земат 56 милиони и Санчез.
НЕ Е ! можат 100ка да земат ако се паметни и да не брзаат ако веќе решиле да го продаваат
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
106 miljoni funti i Sanchez...pa da se kupi kompletno cel vtor tim i plus od prodazba na drugine bespolezi i ubostvoto na Johnson i od gazdite i Falkao i tamam. Ama mene ne me slusaat mamuimjebemkletuiprokletju :D
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Денес на Гарсија му е роденден... дефинитнво најомилен играч шо играл за Ливерпул. :)
 
Последно уредено:

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Суарез треба да оди на лечење, дефинитивно. Се’ погнасен и погнасен ми станува!
Абе те боли. Наш си е шо сака нека прај. Нека ги изеди сите. Ко ќе си оди ќе го пцуеме :icon_lol:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Мене не ми е јасно како можи некој да го оправдува потегов на Суарез !
Бакал, Ивановиќ, дополни ја низата :D
Стварно срамота е ова, како за него така и за Ливерпул. После сите глупости што ги правеше, и Кени па после и Роџерс застанаа 200% зад него иако не заслужуваше, и пак умот не му дојде.
Џонсон носеше маичка за против расизмот, а тој го навреди Евра, го касна Ивановиќ, им покажа среден прст на навивачите на Фулам, и пак сите беа зад него, за да минатото лето плачи за трансфер небаре игра во најлошиот клуб во светот, и сега ова.....од лошо во полошо оди. Настрана неверојатниот фудбалски талент кој го има, годинава дефинитивно е најдобриот напаѓач на светот (засега), ама ова што го прави не е фудбалско, не е спортско.....не дека сакам да си оди од Ливерпул, ама оваа постапка е неприфатлива и треба да се однесува малку професионално, а не сељачки !!

Ќе се радувам на неговите голови (ако не му текни пак да бара трансфер и да си замини), ама како играч нема да го почитувам никогаш. Како само малку не покажува почит кон Роџерс, Џерард кој и покрај се беа секогаш со безрезервна поддршка за него.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
шо е случкава ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Е дечки и покрај се што се дешава и цел сеир што го маваат на Суарез, да си кажам дека јас го поддржувам Суарез 200% како играч а и како личност богами. Мислам не дека ќе му значи него или на некој од вас, али да си кажам :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Ја само ова ќе го оставам.












Човекот кој плачеше за нашиот клуб. Вие глумете исправители, моралисти, светци, што сакате. Секогаш ќе го сакам и никогаш нема да сфатам како може фан на Ливерпул да не го сака и да го пљука човеков. И ќе ве потсетам на една реченица, не знам дали ја знаете или дали ја сфаќате.

Luis Suarez - You'll NEVER Walk Alone
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ќе го употребам зборот кој често знаеше да го употреби „босанецот“, лоботомираност.
Како фиром сме понекогаш. Имам чувство дека се’ некој друг ни е крив!

Нема оправдување. Еве ФИФА ќе си покрене истрага, па ако го испердашат 2 годни да не може да игра за репрезентација, кое ќе биде оправдувањето? И ФИФА има против Суарез и Ливерпул?

И не глумам моралист и светец него си кажувам став, дека не е нормален, гнаса човек.

П.С. Плачел за клубот:pos: Гледај на тоа како плачење зошто не освои титула. Тој да го сакаше клубот, немаше да го руга пред неполна година по медиуми и да цмиздри секој втор ден како сака да оди во Арсенал!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom