Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
време е да вратиме еден од Роџерс и Бенитез. Роџерс дефинитивно го играше најјакиот фудбал на планетата тој период. Конечно Клоп си иде па малце промени да има, ептен ја затупе, дури и фановите на енфилд изгубија мотивација со него.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Криво ми е што си оди. Полн погодок беше кога дојде и за мене најтренер што Ливерпул го имал досега. Ако можат да го земат сега Чаби Алонсо би било топ.
Нит е време сега нит па може да има нешто слично како него... Останува да уживаме дур е тука, па после што ќе биде нека биде
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
живот иде даље. горчи помислата дека таква легенда како клоп, со такви човечки и менаџерски способности ќе го нема (да е жив и здрав) ама секогаш има некој нов кој ќе го замени, но тоа мора да биде на различен начин.

сум размислувал многу пати на оваа тема, во смисол да се најде замена за некој што е незаменлив. погрешен приод.
замена за стиви нема, замена за клоп нема, замена за меси нема. итн. новиот овој, новиот оној.. ќе ја игра улогата на салах, ќе ја игра улогата на мане.
мане чива улога иргаше? боби чива улога играше? секој пат треба нов и правилен приод. фудбалер и позиција - секаква, која ќе биде нова, оргинална.

кога некоја позиција ќе стане институција, после тоа треба нов приод. а не - новиот клоп. тоа е рецепт за пропаст и многу пати тоа сме го гледале. пост-феругосн, пост-венгер.. и слично.

нов пристап, нови идеи, нови деца, нови генерации
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Многу убаво од страна на Ливерпул што му дадоа можност на Ериксон да го води Лвиерпул барем на една утакмица. :cuc: А и убаво беше да се види Фернандо Торес во црвен дрес (тоа синиот дрес не му стоеше :icon_mrgr:)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Многу убаво од страна на Ливерпул што му дадоа можност на Ериксон да го води Лвиерпул барем на една утакмица. :cuc: А и убаво беше да се види Фернандо Торес во црвен дрес (тоа синиот дрес не му стоеше :icon_mrgr:)
Убав беше синиот дрес за да се земат милиони за нефункционални колена
 

Kajgana Shop

На врв Bottom