Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Koлку што разбрав од фан клуб Јуве, Реал - Ливерпул ке се пренесува на МТВ 1, а на МТВ 2 ( со албански коментатор ) Челзи - Јуве . :toe:
Уфф добро е ми олесни,фала брат. :)
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Алооооо!Фанклуб Ливерпул е ова а не Фарса,или Реал.Смирете се малце,кажете нешто паметно а не да ја загадувате темава со глупости и да им отварате работа на модераторите.
он топик
Ќе ви игра Торес утре?
Да, ќе игра..

И 100% ја даваат Реал - Ливерпул на МТВ 1 Лига на Шампиони, 14 титули заедно имаат, не се ненормални да даваат некоја друга.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Дечки,пошо нашата МТВ воопшто не ми е сигурна,морам да ве прашам,знае ли некој дали во среда ќе ја даваат Реал-Ливерпул???
Знаат они да изненадат и да пуштат некоја друга. :)
Ќе ја даваат Ливерпул не се секирај.Видов у екстра(реприза им е Челзи),а и да не ја даваат на нашата сигурно на една од странските ќе ве даваат.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Дечки,пошо нашата МТВ воопшто не ми е сигурна,морам да ве прашам,знае ли некој дали во среда ќе ја даваат Реал-Ливерпул???
Знаат они да изненадат и да пуштат некоја друга. :)

Без гајле. Ќе ја има и на МТВ1, а и на ХРТ2 ќе ја има...така да ќе има каде да се гледа :) Абе само нека дојде среда, па за гледање ќе се снајдеме...
 
N

navivacka

Гостин
Манчестер ке ги дават секако,најинтересен дуел е во Вторникот,а и Реал-Ливерпул ке ги дават пренос во Среда,без грижи.Најинтересни натпревари се тие два.Нема сигурно да ги дават Арсенал -Рома.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Луѓе ако верувате едвај чекам да дојде среда. Нема што ќе биде многу јак натпревар, па нека победи подобриот :smir:
И ние чекаме другар.Секако ние се надеваме на победа на Ливерпул а Вие на Реал.Ќе бидат тоа смртни 180 мин и убеден сум богати.Они на Фан Клуб Јуве се жалат зошто не ги давале нив.Каков Челзи бре и Јуве.Тоа ќе биде погреб утакмица на средина.
Јас лично мислам дека клучен ќе биде првиот меш.Реал има слаба одбрана(рака на срце во последно време се управува) и ако дадиме гол на Бернабе ќе ни биде ногу полесно после.Но сепак да почекаме до Среда.Нека победи сепак подобриот:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.266
според мене манчестер - интер и реал - ливерпул најтешки утакмици од 1\8 aj со срека на англиските клубови да се сретнеме сите 4 клуба во 1\2
 
T

the Carpenter

Гостин
менувам пораз на бернабе за победа на Олд Трафорд браќа. УСтвари можит ќе ми е криво и да не ги тепаме Шпанциве, ама морат да се насочиме на Премиер лигата ништо друго. БАрем засега, итака сме блиску до педериве...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.266
пази трампата да не ти се удри од глава па да изгубите и на бернабе и на олд трафорд ПОЗДРАВ
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
менувам пораз на бернабе за победа на Олд Трафорд браќа. УСтвари можит ќе ми е криво и да не ги тепаме Шпанциве, ама морат да се насочиме на Премиер лигата ништо друго. БАрем засега, итака сме блиску до педериве...[/quote/]


Јас мислам дека можеме да ги тепаме и двете,а според мене со Реал ќе биде по заебано :helou:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Ова Рафа само за на клоци да го фатиш е...кај се клавало на ваква утакмица Ел Жар бе...ццц:tapp::tapp::tapp:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Ајт титула у курац... толку че да беше изглеа...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Со овој аматерски тренер и со овој фонт на играчи неможиме повеќе од второ место.Титулата 95% останува на Олд Трафорд...
Прво полувреме не ги искористивме шансите гостите казнаа и после како така изедначивме а после тоа нашите играчи ја гаѓаа главата на Гивен.Искрено не сум ногу разочаран како предходно.И да победевме на овој натпревар пак ќе го имав истото напишано...Поздрав и да се надеваме на успех во ЛШ бидејќи во такви натпревари колку толку Бенитез го бива.А вака за во лига е на исто рамниште со Стив Брус и остали...
 
T

the Carpenter

Гостин
Да имаше уште неколку дебилни екипи како Стоук, Фулам, Хул, Сити, Вест Хем, Тотенхем и компанија, Ливерпул ќе играше во втора лига во 2010 а не шампион да бидит. Ебате глупите. Со еден тим што немат победа од 1900 година во гости ќе изгубеа на Енфилд. Го немат Алонсо и сите се ко удрени во главата. Не знам. Дури и чудо да се деси и педериве од Трафорд да не се шампиони, а да сме ние не ќе е заслужено. Да не се можело да се победи еден мизерен тим како Сити. Не знам, не знам, немам некој поконструктивен коментар, извинете сите навивачи на Ливерпул, ама ме изнервираа сите играчи во црвен дрес денеска. Никој, апсолутно никој ен заслужуват да играт на Енфилд од овие денес. Ни шпанското теле Торес, ни Бенајун ни Риера, Ни Досена. Од кај го донесоа него пак, ебате волот Италјански.
А за тренеров наш не сакам да трошам зборови.

БОЈКОТ ЗА ЛИВЕРПУЛ додека е тренер Бенитез. Друго решение не постои
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom