Фан Клуб: Лацио

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ова изглеа дека ни го даовте Леива :icon_mrgr:
Али и од мене брат со среќа вечерва, мислам дека само вие може да го елиминирате оној кралскион убердосаден клуб :icon_lol:
Пак беа со нас навивачи на Лацио :D

 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Дечки здраво,
Не следам многу Калчо но една забелешка сакам да споделам тука со вас, бидејќи од италијанско првенство навивам за Лацио.
Сметам дека се тотално утнати новите дресови на Лацио со модификацијата на логото.
Овие дресови мислам беа најдобри.
Поздрав IRR Macedonia.
SSLAZIO.jpg
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Дечки здраво,
Не следам многу Калчо но една забелешка сакам да споделам тука со вас, бидејќи од италијанско првенство навивам за Лацио.
Сметам дека се тотално утнати новите дресови на Лацио со модификацијата на логото.
Овие дресови мислам беа најдобри.
Поздрав IRR Macedonia.
Прегледај го приврзокот 191278
Јас не успеав да најдам фотки за дресовите за следна сезона, само дека ќе си продужиме со Macron..
Иначе и јас се слагам дека поедноставни се поубави, али онаа крагњицана не можам да ја глеам :icon_mrgr: многу се пофраерски без неа, ко V израз, бар за мене..
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Јас не успеав да најдам фотки за дресовите за следна сезона, само дека ќе си продужиме со Macron..
Иначе и јас се слагам дека поедноставни се поубави, али онаа крагњицана не можам да ја глеам :icon_mrgr: многу се пофраерски без неа, ко V израз, бар за мене..
Закон си е древчето :) Онаа модификација на орлето воопшто не ми се допаѓа. Гледам истата судбина ја делат и фановите на Јуве и Ливерпул. :)
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Одамна не бев логирана, па со задоцнување сакам да искоментирам за оваа вест. Првенствено, не се сметам за феминистка, али вакво понашање не поштувам. Искрено, јас лично никогаш не би отишла во првите редови на curva nord, но ако има жени што би, не сфаќам зошто би им забраниле, со самото тоа што сами решиле да одат, го знаат и го прифатиле ризикот од гурање или што и да е. Ич не ми се свиѓа кога се' уште со вакви вести се поврзува Лацио и очигледно е дека добар дел од ултрасите немаат расчистено со закоравените ставови, напротив отворено ги промовираат.
Thumbs down од мене за Irriducibili (n)
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Епа дечки честито трофеј, колку толку ја извадивме сезонава. Идната идеме со надеж дека Лотито ќе дае пари у клубов како шо знае да се пува со орелот :icon_mrgr:






Најмило ми е за играчите и за Инзаги, заслужија. Уште еднаш, ЧЕСТИТО ТРОФЕЈ ЛАЦИЈАЛИ!
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
епа ајде честито, ова е веројатно сон на секој лацијал, уште ако се покаже детево и стане легенда на клубот, кец на десетка :D

 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.565
Поени од реакции
4.492
Две години и седум месеци нема никој ништо напишано во фан клубот на лацио :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom