Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.257
Убаво ако е winter break, очајно ни треба, ништо не изиграа на последните 3 утакмици, последниве 2 победи со емполи и Венеција ни се на мускули. Многу лоша игра, вчера имаше и многу неточни додавања што ретко се гледаше лани.
И оној марота ако ги зима сакамака и тој другиот нека ги зима сеа, не на 31 јануари, па после да ми се губат на терен ко цигани во супермаркет, нека се уиграат малце од малце на тренинг.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Следната со Милан е многу битна и иди во добар период каде што ќе се одморат играчите и ќе можат фул фокус да имаат на тој натпревар. Ако победат случајно ќе направат мегаломанска работа
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Нека земат еден квалитетен шпиц или ке се мачиме до крај.
Џеко и Санчез се ок за ротација.
Лаутаро ке остане вечен потенцијален талент.
Кореа разочара, плус многу повреди.

Па за наредна сезона со Дибала место Санчез и Лукаку место Џеко ке биде поинаку
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Уште послатка вчерашната победа. Влагаме со бафер од 4 (7) поена у клучниот месец за нас годинава. Ако не изгубиме у дербито со нив и со Наполи огромна работа сме завршиле.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Уште послатка вчерашната победа. Влагаме со бафер од 4 (7) поена у клучниот месец за нас годинава. Ако не изгубиме у дербито со нив и со Наполи огромна работа сме завршиле.
Озбилно овој милан го сметаш за конкурент за титула?
Мене искрено едино од Наполи ми е страв.
Јувентус многу заостана на старт мада со влахович(ако го земат зимава),еден солиден везњак + судиско подгурнување ја не би го отпишал ни со 12 бода заостаток.



Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Озбилно овој милан го сметаш за конкурент за титула?
Мене искрено едино од Наполи ми е страв.
Јувентус многу заостана на старт мада со влахович(ако го земат зимава),еден солиден везњак + судиско подгурнување ја не би го отпишал ни со 12 бода заостаток.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Дур има математички шанси, никој не е за отпишување. Знаат и Милан да влезат у добра серија, иако и јас сметам дека наполи е поопасен моментално.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.257
Ако ги тепаме Милан и наполи нека ја шијат втората ѕвезда!
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Таман сеа Лаутаро ќе брцне гол два за Агрентина и ќе си ги потроши добрите, Санчез ќе умре у Чиле и со Џеко и Перишич напред против Милан.
Можноста за Санчез да се повреди е 90%...што значи лабаво Ливерпул ќе ги газиме со Џеко.

Иначе не знам што прават искрено со евентуалната замена за Кореа...чекаат да се стемни?.
Автоматски споено мислење:

Јувентус многу заостана на старт мада со влахович(ако го земат зимава),еден солиден везњак + судиско подгурнување ја не би го отпишал ни со 12 бода заостаток.



Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Во светот на бајките.


Така то беше, ќе купат еден играч и ќе наредат 10 победи со ред
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
Можноста за Санчез да се повреди е 90%...што значи лабаво Ливерпул ќе ги газиме со Џеко.

Иначе не знам што прават искрено со евентуалната замена за Кореа...чекаат да се стемни?.
Автоматски споено мислење:



Во светот на бајките.


Така то беше, ќе купат еден играч и ќе наредат 10 победи со ред
Абе јаката лига па тешко било десет победи да заредат...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.055
Поени од реакции
12.533
А па Јувентус што покажува еден капацитет за 10 у низа.

Маркес не замарај да ми шириш паника. :anco:
Не ширам паника,паника ширење е милан со ибра да го сметаш за конкурент :D.
Реков Наполи за мене е најголем ривал сезонава.Јувентус беше спомнат радиреда јер се спомнува дека опасно ќе се засилат,а факт е дека и судиите ќе почнат да ги гураат.
Алегри во дербијава со играта е тиња ама на маливе екипи почна да ги добива со по еден гол.
Нашиве разочаруваат задњиве текми и каттад ќе почнеме да го јадеме стапот ако не се освежи ростерот,а тоа нема да се деси :D
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Инзаги позитивен. :(

Да се надеваме дека нема да има премногу случаи пред дербито со Милан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom