Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.461
И као капак на крај голманов на шахтјор се претвори во лав јашин...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Тоа е таа убава игра која ја фура Инзаги, да ти ебам и фудбал и све, јас незнам што кур се замарам со овие гомна.

Овие имаа 4239029423 пасови, и точност над 90%, нашите едвај 100паса и точност под 80%?!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Срамота ова денес.
Иде на сметка на Инзаги и форсирањето на ДиМарко и Весино.
Среќа мала Шериф ги доби Шахтјор па со наредни две победи наши и на Реал би требало да сме пласирани понатаму.
Секако, тоа нема да го смени фактот дека два натпревари против умрени екипи не успеавме да дадеме гол.
Средината шта речи. Барела само се расправа со играчи и судија, ништо асално не направи денес. Имаше една пречка на почеток и тоа беше се од него.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Ова беше ужасно. Подобро да не го гледав.
Што помалку се коментира тоа подобро. Тимот е многу послаб од лани, без Лукаку, Хакими и Ериксен. Како и да се игра, мачна сезона ќе биде ова, со потенцијал за ново резилење во ЛШ.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Оваа доверба што ја има во Ди Марко е многу тажна работа. Перишиќ за него е Ферари, ако продолжи да го форсира само ќе внесе раздор во екипата. Стриктно играч за клупа, да влегува по 20 минути на натпревар и тоа е се.

Бедно издание денес, освен Шкринијар што одигра топ назад и Кореа што покажа нешто кога влезе, сите други би ги пратил сега во Киев да цепат дрва пред полетување.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Прв пат сезонава ваков очај , еден мочан Де Зерби тактички те доминира и ти игра висок пресинг. А за нашиот висок пресинг па ни муабет да не праиме, млитаво во транзиција и шлаг на тортата очајни измени поготово Брозович за Туракот.

На Скринјар свека да му се запали дека без него денес сигурно ке изгубеа, а и заслужено ке беше.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
Па и не толку, Шериф заврши голема работа за Интер.
Да ама срамота е, изгубија многу тука украинците али небитно, очекувам и вака да поминат групи и после да не нагузи некој ко баерн или некои трети, почнувам да се сомневам у моменталниов капацитет на Инзаги, нарочито после ова што го видов денес каде правеше кардинални па и би рекол аматерски грешки.

Влезе у прво со еден од најлошите пресинзи што ги иам видено у животов и измори пола екипа за џабе, у второ тотално издоминиран од Де Зерби, тотално ги промаши и измените, премногу е ова за вакво ниво на фудбал а и за екипа од која очекуваш да ја одбрани титулава во Италија. Дај боже да сум грешка ама почетоков на Инзаги мене лилно не ми е ветувачки, играат 20 пати послабо од оној Интер што пред 4-5 месеци ја заверуваше титулава во Италија. Играчки сме послаби ама и во поглед на играта се нивоа подоле у моментов, вториве 45 минути у Киев ме потсетија на едни језиви времиња.

И Дамфрис ... класичен мех, прв пат да го глеам асално денес а и со Аталанта, од коњ на магаре после Хакими, сеа сфаќам уствари зашо Инзаги го преферира поише Дармијан, бар сеа за сеа.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Многу лошо, банда без команда.

Тактички бевме надиграни, заслуживме и пораз. Инзаги мораше уште од старт на второ да го вади Бастони и да појача среден ред. Не уништија просечни играчи само поради лошата поставеност и оставениот празен простор.
Џеко делува бескорисен, а со Кореа сме далеку поопасни.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.461
Конте Лукаку Хакими vs Инзаги Џеко Думфриес.

Толку е постот.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Не бе што зборите подобри сме од лани, еве со Инзаги ќе поминеме група, и ќе освоиме скудето.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
Во моментов 5 бода позади големите Шериф ... тууу. :pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.313
Поени од реакции
6.167
Лоша игра, лош резултат. Прв кикс сезонава според мене. 2 асални удари кон голот во 90 минути и се браневме од Шахтјар, срамота.
Овие требаше да ги прегазиме 0-3 на полувреме и да кулираме до крај. Тажно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom