Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Инзаги едино ја усра со Ди Марко на стопер, Дамброзио е фиксен таму ко резерва. Другото се беше океј, ама со стаклениов толку. Дури не можам ни да му се лутам, го жалам…
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.998
Поени од реакции
55.185
Непотребно нервозен и исцрпувачки натпревар. Следниве два дена пред Реал подобро Инзаги да ги пушти да одмараат, ни тренинг ни ништо. Едвај мрдаме, исцрпени се момците.
Па само што почнавме бе.

Да им ебам ја мило мајче на тие мртви и неспособни јужно американци.

Убаво вика Венгер, на крај краева дај го октомври месец само за репрезентации и нека си ебат мајката после 1 година да не ги глеам.

Таман си влегол у ритам 2-3 утакмици ајдееееееее ќе играат против Венецуела, Андора, Чиле, Фарски Острови и Занзибар.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
#conteout


Реаљ Мадрид ќе биде тестот да видиме дали има потенцијал тимов за бар да ја повтори ланската сезона .

Ова Сампдоријава и лани ни скина бодови со гзларење и тепање .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.331
Поени од реакции
57.874
Па само што почнавме бе.

Да им ебам ја мило мајче на тие мртви и неспособни јужно американци.

Убаво вика Венгер, на крај краева дај го октомври месец само за репрезентации и нека си ебат мајката после 1 година да не ги глеам.

Таман си влегол у ритам 2-3 утакмици ајдееееееее ќе играат против Венецуела, Андора, Чиле, Фарски Острови и Занзибар.
Катастрофа е паузата, секоја година истите срања посебно со јужноамериканците. Се гледаше денес дека едвај дишат, нема што да се нервирам за овој натпревар. Останавме со играч помалку во моменти кога им висеше голот во воздух. Мислам дека да излезеше Инзаги со Дамброзио назад овие голот немаше да го видат, вакви експерименти не му се потребни.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.541
Поени од реакции
21.484
Ова Сампдоријава и лани ни скина бодови со гзларење и тепање .
Им се погоди и на Сампдорија во право време мечов против Интер.
Кај нас скоро сите играчи освен два-тројца беа со репрезентација до завчера, а кај Сампдорија само тројца отпатувале од кои едниот последен пат настапил пред недела дена. Мислам дека подобро ќе изигравме против нив да беа поодморени играчите и Бастони да беше прв тим.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.568
Абе ја запрепастен бев кога го видов Лаутаро у прв тим жими се, значи во четвртокот вечер играше за Аргентина, додека дојде во Италија, мењање временски зони, клима, кур се тресе... Али изборот е тој, од петорица напаѓачи еден само е од Европа, другите тројца од Јужна Америка од кои едниот е инвалид, а последниот е дете од 12 години.

Очекував ваква игра денес и не сум нешо разочаран од ремиво. Ме изнервира што продолжуваме глупави голови да примаме, прво со Верона Сарма дно дупна, сеа смешен автогол на Џеко. Овој Сенси не знам, неам коментар веќе дај нека си ебе мајката више.

Ќе ги уништиме Реал во среда, беС гајле. :cool:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Убаво вика Венгер, на крај краева дај го октомври месец само за репрезентации и нека си ебат мајката после 1 година да не ги
Убедливо најглупа работа е репрезентативна пауза од кога ќе почне сезона.
До толку ли не може да направат термини пола пред, пола по завршување на сезоната. Боље и за играчите и за нас како фанови.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.331
Поени од реакции
57.874
Back to Sensi, не се сеќавам во животов дека сум видел играч што се повредува повеќе од него. Секој контакт со противнички играч е ризик од повреда, а често се повредува и на загревање. Некни свадба правеше и сите бевме во исчекување да не го повреди невестата после првата брачна ноќ.

Добро е за него што лапна некое милионче па сега може да се повлече од фудбал и да си најде некоја адекватна професија. Жал ми е за човекот ама тоа е, еве трета година како му даваат шанса, го откупија после првата сезона кога се повреди неколку пати и можеа комотно да го вратат на Сасуоло, лани исто така се повредуваше па повторно му продолжија. Огромен талент е и штета да заврши вака, но што е тука е.

Друга работа за вчерашниот натпревар: не ви газеше на нерви Лордот Кандрева, или до мене е?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.231
Поени од реакции
41.510
Neam nisto protiv remivo, u losa situacija bea posle repkive bajagi, sekogas e tesko da se igra posle tie natprevari narocito so timovi koi pustaat mal broj na igraci za reprezentativni natprevari.

Edinstvena rabota za kritika mislam deka e losata kalkulacija na inzagi so sensi i izmenite. Od toa sto primetiv prerano gi iskoristil site izmeni sto isto, ne e loso zaso mur kaj nas u 55ta znael toa da go napravi. E sea inzagi ima 5 igraci od klupa i mislam u 3 fazi smee da menja i da gi iskoristi site, zasto pobogu 5 igraci stavas na teren a eden od niv e sensi koj kaj e staklen pa i se povredi pred samo 3-4 dena za Italija. Voopsto ne ni trebase da.pomirisa on teren a veke ako vlaga bar do zadnji 10 minuti ostavi prostor za posledna izmena. Stoznam, mene ova mi nemase logika, neisplatliv rizik bese ova ali ok, treto kolo, ne e inat, bara nacini kako da smeni raboti na teren, veruvam deka nikad veke istava greska so sensi nema da ja napravi.
Vsusnost ova sto go kritikuvam ustvari i mi se svigja, koristi klupa maksimalno i ne ceka zadnji 5 min ili ko spaleti, brkase pobeda doma so torino i lautaro u 92ra go stavi. :ROFLMAO:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
veruvam deka nikad veke istava greska so sensi nema da ja napravi.
Умре миџетот, и да сака да ја повтори инзаги грешката нема да може. Толку од него сезонава, а се надевам и со кариерата во Интер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.231
Поени од реакции
41.510
Умре миџетот, и да сака да ја повтори инзаги грешката нема да може. Толку од него сезонава, а се надевам и со кариерата во Интер.
Mesec dena aut, ama on ko kucinjata e ali u meseci, 1 mesec za nas za nego se racuna ko 7. Ali pa sto da ocekues poise od ....

received_1267168397059390.jpeg

Ova, m?

20210913_105202.jpg
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Не, сериозно.. Не знам зашто уопште го откупија, кога уште у Сасуоло имал injury list подолга од Војна и мир.
Сеа ќе го лечиме до 2024та или ќе му платиме да раскине договор.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.331
Поени од реакции
57.874
E sea inzagi ima 5 igraci od klupa i mislam u 3 fazi smee da menja i da gi iskoristi site, zasto pobogu 5 igraci stavas na teren a eden od niv e sensi koj kaj e staklen pa i se povredi pred samo 3-4 dena za Italija.
Проблемот овде е само тоа што еден од тие 5 е Сенси. Инаку мислам дека ги форсираше измените затоа што момците беа видливо уморни. Единствено Брозо покрај Барела може да ора без престан ама тој изеде жолт па веројатно поради тоа го извади.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.998
Поени од реакции
55.185
Vsusnost ova sto go kritikuvam ustvari i mi se svigja, koristi klupa maksimalno i ne ceka zadnji 5 min ili ko spaleti, brkase pobeda doma so torino i lautaro u 92ra go stavi. :ROFLMAO:
Фан на Конте не смее да критикува други тренери за (не) правење измени. :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom