Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Финтата е што Ндомбеле не стартуваше воопшто лошо за Покетино. Потоа Тотенхем отиде низбрдо, нормално и Ндомбеле почна да игра лошо.
Па дојде Мурињо и проблемите настанаа поради несогласувања во соблекувалната. Ја спукаа и Ндомбеле ниту сакаше да игра и тренира, ниту пак овој му даваше шанса.

Да не заборавиме, во меѓувреме Ндомбеле имаше и некои повреди кои му ја отежнаа значително сезоната. Млад е, гледаш дека има фудбал во него, не е ќор. Ниту пак случајно го бараше Барселона лани.
Плус, ако некој знае да врати во живот играч и да извади максимум, тоа е Конте.
Имаја еден Ндомбеле одвај то откачија (Кондогбија) :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Имаја еден Ндомбеле одвај то откачија (Кондогбија) :D
Кондогбија подоцна беше супер во Валенсија. Знаеш дека тој период во Интер беше крш, кој и да дојде пропадна.
Сега е поинаку, Интер е тим за титули, не за фаќање место.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Финтата е што Ндомбеле не стартуваше воопшто лошо за Покетино. Потоа Тотенхем отиде низбрдо, нормално и Ндомбеле почна да игра лошо.
Па дојде Мурињо и проблемите настанаа поради несогласувања во соблекувалната. Ја спукаа и Ндомбеле ниту сакаше да игра и тренира, ниту пак овој му даваше шанса.

Да не заборавиме, во меѓувреме Ндомбеле имаше и некои повреди кои му ја отежнаа значително сезоната. Млад е, гледаш дека има фудбал во него, не е ќор. Ниту пак случајно го бараше Барселона лани.
Плус, ако некој знае да врати во живот играч и да извади максимум, тоа е Конте.
Ти го одговори Деви тоа што го мислев, не ни треба нов Кондогбија, раните се уште тазе :icon_mrgr:

Ама и Конте не бара млад, недисциплиниран, со историја на повреди и играч што би се вклопил во сивилото, а и со Покетино не стартуваше wow, обичен просек.

Канте ако е на продажба е best buy моментално, овој треба да им биде задња опција, ако воопшто и треба да биде опција.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Ne gleam kade e brukata najiskreno, ednostavno konte ne go saka u tim, sto trebase inter da napravi tuka, ne go saka i toa e toa, soocete se so toj podatok.
Edno se nasite zelbi, drugo e konte, samo sto sea nema da si ja ima osnovata da vlaga u bunilo za muabetite deka nema sampioni u tim i igraci so iskustvo, kakvi sto mu bea barela i sensi lani.
Tonali sekako e igrac za klupa u momentalniov roster, ali i toa treba, sea treba da se pazari nekoj first team materijal igrac, i sekako treba i opciite na klupa da se skoro i podednakvo dobri ko i tie u prv tim, bar pogolem del od niv.
Ako se vodime po mediumite, gi saka kante i vidal, sredina so kante, vidal, eriksen, sensi i barela e poise od ok za sledna sezona, galjardini izglea ke ostane ama da ne go spominaje mislam bolje ke e, ne ?

Rabotata e dali voopsto ke bidat dostaveni igracite sto konte gi saka, ne znaci deka on ako ima nekojа zelba, a pritoa klubot se obide da mu ja donese deka tolku, gotovo, transferot ke e finaliziran. Pretpostavuvam deka imaat sea nekakov plan, odnosno Konte ima, zasto izglea na sostanokov e dogovoreno da gi ima tie ingеrencii sto gi barase, da bide menadzer nesto po terkot na onie od premier ligata.
Само околу последното, Конте се закачи и со Ањеили и со Марота само околу истава работа, бараше слобода во избор на играчите што за мене е ОК тоа, бараше да биде на ниво како во премиер лигата како Менаџер не му ги дадода тие овластувања и почнаа кавгите, ова го побара после втората година во јуве, е сега не знам Марота дали ќе му даде тука толкави овластувања.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Видал и Коларов се одлични ротациони играчи. На згуснат распоред се и повеќе од добредојдени. Е сеа друг муабет е дали Видал уопште би прифаќал да грее клупа и кој услови би и барал.
Ако Видал и Коларов ги планира конте за првотимци, тру му пепел е работата.
Криво ми е за Тонали, 2 или 3 паи го глеав сезонава, статистика има океј, по игрициве и медиумиве е прехајпан, би требало да се претвори во одличен играч ама јбг, таква ни е среќата.

Брозо и Шкриниар не смее да се пипаат без пред тоа да се донесе подобар играч на нивна позиција. Финансиите не ми се битни, сигурно Брозо не го даваат пошо се у финанаиска криза. Шкриниар колку и да не му беше годината е пак 10 пати боља опција од Ранокија и Коларов заедно. Јас сфаќам дека Конте сака искуство ама сега за сега уопште не ми се свиѓа рокот. Коа о земаа Хакими сите бевме хајпнати, конечно се зимаат млади добри играчи, ако Видал и Коларов ни се мета тогаш... крс.
Лев крилен бек се надевам дека ќе земат и дека нема да штедат на тоа. Јанг колку и да го поштувам, колку и добро да се вклопи у Интер годинките го газат, не е веќе за 90 минути секоја недела.
Али ај, рано е да судиме. Ваљда ќе донесат класа играчи без да ги преебат играчите што веќе ни вредат у тим.




Бај д веј,
Зарем јас сум единствен скептик околу Меси у Интер ? Одличен играч си е, лош збор за него како фудбалер не можам да кажам, ама некако не ми иде у комбинација со Конте и со овој Интер, а и реално имаме побитни позиции што треба да засилиме со класа играчи....
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Vidal go odbil inter, dokolku e tocno bas mi e kejf sto mu udri slakanica na konte a ovoj svrsuvase na nego.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Толку и од шпекулациите за Канте.
Изгледа годинава нема да се пазари нешто поскапо, ќе се оди на трампи, бесплатни играчи и позајмици.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.537
tesko taa rabota, radi konte narocito, vo juve si otide bas radi toa, imase izjaveno u stil sakame da jademe u restoran kade hranata e 100 evra a nie vlagame so 10.
Ama za poskapi transferi prvo treba da sledi reshavanje na onie sto ke si odat, sto vsusnost e i praktika na klubot u zadnji nekolku godini.
Perisic, brozovic ( valjda on ), joao mario, dalbert, vesino, naingolan.
Od ovie ke inkasiraat nad 60m ko od shala, samo so brozovic i perisic ke se otide nad taa granica.

Posle ova ocekuvam eden skap transfer sigurno, e sea koj ke bide toa e znak? .
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Дур не ги средат излезните трансфери, ич не ми ни треба да носат нови играчи. Поготово оние на клупа што дремат, за кои знаеш дека апсолутно ништо у игра нема да сменат. И да, мислам дека првиот тим не ни е воопшто лош, никој од главните играчи не си оди, се засили десната страна и тоа поприлично, и се носат бекап опции на критични позиции. Па да му ебам матер, не е исто Гаљардини да влага од клупа и Наиголан. Па вториов со пиво у рака ќе ги дадеше оние прокоцкани шанси на Гаљардини, поготово празниот гол и шансата против Севиља.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Дур не ги средат излезните трансфери, ич не ми ни треба да носат нови играчи. Поготово оние на клупа што дремат, за кои знаеш дека апсолутно ништо у игра нема да сменат. И да, мислам дека првиот тим не ни е воопшто лош, никој од главните играчи не си оди, се засили десната страна и тоа поприлично, и се носат бекап опции на критични позиции. Па да му ебам матер, не е исто Гаљардини да влага од клупа и Наиголан. Па вториов со пиво у рака ќе ги дадеше оние прокоцкани шанси на Гаљардини, поготово празниот гол и шансата против Севиља.
Проблебот е левата страна. Ако останеме со Јанг и Коларов лево не чека тешка сезона. Брозович и Шкриниар ако си одат и за нив ќе мора замени плус. Уште еден месе има, мора да се активират овие пошто сезонава сме печени за титула. Само да не усерат со тапа играчи...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.761
Поени од реакции
13.405
Плус кога ќе се вметнат и од ЛШ, можеби и најлош распоред има Интер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom