Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Татко му на Меси, наместо како сите нормални луѓе кога идат на преговори да резервира хотел, куќа купил. :cautious:

Firing Squad at 3,2,1... :uzi:
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Барем интересни ќе ни бидат овие муабети за Меси колку да ни биди забавен трансфер периодот....ако случајно испаднат од Наполи или од Баерн следното коло ќе станат уште поинтересни :icon_lol:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Барем интересни ќе ни бидат овие муабети за Меси колку да ни биди забавен трансфер периодот....ако случајно испаднат од Наполи или од Баерн следното коло ќе станат уште поинтересни :icon_lol:
Па ок, до лани со Лавеци и Кавани не лажеа, бар сеа тие ни се достижни, па со Меси не занимаваат. :D
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Па ок, до лани со Лавеци и Кавани не лажеа, бар сеа тие ни се достижни, па со Меси не занимаваат. :D
Кога ќе го земат Меси на 43 години тогаш ќе не замараат со Мбапе хехе
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ако го дадат Шкриниар за тој црнецот од Тотенхем, само со купување на Меси може да ја покријат таа глупост.

Па во средината сме комплетни, не знам зошто би давале играч како шкриниар. И тој преценетиот Тонали не знам шо ке ни е.
Наинголан, Барела, Сенси, Ериксен, Брозович и дедо Борха се доволни. Со продажба на Гаљардини и Весино може да се земе уште еден...

На овој тим фали уште еден бек покрај Хакими и ако се зема играч тоа да биде класа играч кој би направил разлика а не Тонали или Ндембеле.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Не ни требало Тонали кој има 20 години,врие да се докажи, голем борец,тркач и најбитно технички добро поткован....ама ни требал Наинголан кој неможи 2 километри да истрча,игра пензионерски година дена,потрошен играч кој нема никаква цел повеќе во кариерата и човек кој е непрофесионалец.

Ок
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Тонали можеби и не ни треба оваа сезона, со оглед на ростерот, ама сега е моментот да се земе. Јувентус го земаа Кулушевски и нема да бркаат уште еден млад играч во средина. Милан се умрени во моментов, така да на тацна ни е сервиран трансферов. Може и една година позајмица да истера некаде, важно да се договори.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Ако го дадат Шкриниар за тој црнецот од Тотенхем, само со купување на Меси може да ја покријат таа глупост.

Па во средината сме комплетни, не знам зошто би давале играч како шкриниар. И тој преценетиот Тонали не знам шо ке ни е.
Наинголан, Барела, Сенси, Ериксен, Брозович и дедо Борха се доволни. Со продажба на Гаљардини и Весино може да се земе уште еден...

На овој тим фали уште еден бек покрај Хакими и ако се зема играч тоа да биде класа играч кој би направил разлика а не Тонали или Ндембеле.
Со Брозович и Раџа ништо не се прави сериозно, односно висок пласман ЛШ и титула Сериа А.

Ако е ваков лигав Ериксен каков што е до сеа како примадона, и тој треба да се искористи у некој трансфер.

Тонали си е полн погодок, плус италијанец.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Лани не ни требаше Раџа, ама сеа ни треба? Логика 0.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
И на ваква текма ми е срам што го гледам галјардини.
Дечкото еден пас не погоди,една ебана топка не одзема.
Брука од играч.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
И на ваква текма ми е срам што го гледам галјардини.
Дечкото еден пас не погоди,една ебана топка не одзема.
Брука од играч.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Дечкото асистенција има. Шо сакаш фазла :D
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Дечкото асистенција има. Шо сакаш фазла :D
Најсериозно,послаб везњак немаме од ушлево а секоја утакмица е прва постава.
Просто неверојатно!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Ако се прават пари на некој летово, мора да биди Брозович. Тонали со негови 20 години че се вклопи 10 пати подобро од Броз во системов. Еве заприметете, СЕКОГАШ ко че прими топка, и ко че треба да подај, се дума 3-4 секунди, и противничкиве екипи се позиционира ко шо треба, и ни се затвара играта. И не прам муебт за неколку ситуации во утакмица, туку НОНСТОП се дешава ова.
Го сакам како фаца, ама ако сакаме да го креваме нивото Броз мора аут. За Гаљиардини, Весино и такви мити казнети не прам муабет...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom